Velká Británie: V zemi se díky nekontrolovatelné invazi šíří záškrt, jeden ilegál již zemřel
RSS

Velká Británie: V zemi se díky nekontrolovatelné invazi šíří záškrt, jeden ilegál již zemřel

Evropa je díky rekordní invazi obohacována nejen narůstající kriminalitou, ale také stále častějším zaznamenáváním nemocí, které se v Evropě již dávno podařilo vymýtit nebo zde jejich výskyt dosud nebyl zaznamenán – vyjma ojedinělých případů cestovatelů do exotických zemí.
A zatímco nejen pro Evropany mají být pro cestování zaváděny covid pasy, bez nichž se v budoucnu nedostanou přes hranice, invazisté mohou cestovat zcela volně –  a to nejen po Evropě, ale třeba i do USA, kde jsou podobně jako v EU hranice de facto otevřené.
Již před časem se objevily případy záškrtu u afrických vetřelců v Německu či Rakousku. Nyní hlásí výskyt této nemoci ve větší míře i Velká Británie, kde již jeden žadatel o azyl na tuto nemoc zemřel. Testy pak potvrdily nemoc i u dalších.
Počet případů záškrtu ve Velké Británii vzrostl alarmujícím tempem po smrti migranta v azylovém centru Manston v Kentu, který se tam zřejmě nakazil.
Muž ze Středního východu, pravděpodobně  30letý, zemřel v nemocnici v sobotu 19. listopadu, sedm dní poté, co dorazil do Velké Británie na malém člunu.
Příčina smrti nebyla oficiálně určena koronerem, ačkoli záškrt je považován za pravděpodobný faktor přispívající k jeho úmrtí.
Záškrt je závažná infekce způsobená kmeny bakterií  Corynebacterium diphtheriae , které vytvářejí toxin. To může vést k potížím s dýcháním, problémům se srdečním rytmem a dokonce i ke smrti.
Bakterie záškrtu se šíří z člověka na člověka, obvykle prostřednictvím respiračních kapének, nejčastěji při kašláni nebo kýchání. Lidé mohou také onemocnět kontaktem s otevřenými vředy nakaženého.
„Naše myšlenky zůstávají s rodinou muže, který zemřel, a se všemi, které tato ztráta zasáhla,“ uvedl mluvčí vlády.
„Počáteční výsledky testů zpracované místní nemocnicí na infekční onemocnění byly negativní, ale následný PCR test byl pozitivní, což naznačuje, že příčinou onemocnění může být záškrt. Koroner v pravý čas uvede konečný závěr.“
„Bezpečnost a blaho těch, kteří jsou v naší péči, bereme velmi vážně a podnikáme všechny nezbytné kroky v návaznosti na tyto výsledky. Nabízíme očkování proti záškrtu lidem v Manstonu, kde jsou nepřetržitě k dispozici zdravotnická zařízení a vyškolený zdravotnický personál.“
Zpracovatelské centrum Manston pojalo více než 4 000 migrantů, přestože má kapacitu pouze 1 600 migrantů. Přelidnění vedlo mimo jiné k šíření přenosných nemocí, jako je svrab, Covid a záškrt.
Desítky migrantů s podezřením na záškrt byly přesunuty ze zpracovatelského centra Manston v Kentu do hotelů po celé zemi.
Mezi těmi, kteří byli v posledních týdnech přesunuti ze zařízení, je nyní více než 70 podezřelých případů záškrtu. V roce 2020 byl v Británii potvrzen pouze jeden případ.
Ministerstvo vnitra včera potvrdilo, že muž, který zemřel poté, co byl téměř týden zadržován v Manstonu, potenciálně nezákonně, se nakazil záškrtem.
Jim McManus, který slouží jako prezident Asociace ředitelů veřejného zdraví, vydal prohlášení.
„Této situaci se mohlo a mělo zabránit a je zcela diskutabilní, že nedostatek informací, koordinace a zapojení ministerstva vnitra, činí situaci mnohem horší, než mohla být.
Vytvořila se tak další zátěž, které se dalo předejít využitím místních zdravotnických systémů a  jak žadatelé o azyl, tak hoteloví pracovníci, byli vystaveni riziku, kterému lze předejít. Chceme konstruktivně a efektivně pracovat jako ředitelé veřejného zdraví s vládou pro dobro všech.
Nabídli jsme ministerstvu vnitra spolupráci a naše úsilí bylo odmítnuto.“
Tolik informace z Velké Británie. Připomínám, že invazisté ze Středního a Blízkého východu i z Afriky putují přes celou Evropu, než se dostanou do Velké Británie, takže nakažených bude zřejmě mnohem víc a nejspíš se vyskytují ve většině zemí na invazní trase.
A je také pravděpodobné, že problémem nebude „jen“ záškrt, ale nejspíš i některé další nemoci, které se dlouhé roky dařilo držet mimo Evropu…
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Velká Británie: V zemi se díky nekontrolovatelné invazi šíří záškrt, jeden ilegál již zemřel se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden