Ak sa situácia nezlepší, Kia Motors bude nútená zastaviť výrobu automobilov
pravdive+seznam

Ak sa situácia nezlepší, Kia Motors bude nútená zastaviť výrobu automobilov

Bratislava 29. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Ak sa situácia nezlepší, žilinská Kia Motors Slovakia bude nútená zastaviť výrobu automobilov. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol hovorca automobilky Ján Žgravčák, jej dodávatelia intenzívne riešia nedostatok materiálu, čo sa už odrazilo na obmedzeniach vo výrobe
Na snímke Ján Žgravčák
„Kia Motors Slovakia vyjadruje silné znepokojenie nad vývojom situácie okolo štrajku autodopravcov a dôrazne vyzýva zainteresované strany, aby urýchlene dosiahli dohodu a nezvyšovali tak napätie a zaťaženie zamestnancov nielen v automobilovom priemysle na Slovensku, no tiež našich zákazníkov po celom svete,“ dodal Žgravčák.
Štrajk už spôsobil problémy trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia. Tá vyrábala počas nočnej zmeny v obmedzenom režime. Dôvodom bol nedostatok súčiastok, približne 50 kamiónov totiž stálo v dôsledku štrajku dopravcov na hraničných priechodoch z Poľska na Slovensko.
Nespokojní autodopravcovia po dvoch týždňoch obnovili v utorok štrajk za splnenie svojich požiadaviek. Trvajú na znížení sadzieb dane z motorových vozidiel o 50 % a na výraznom zvýšení zliav pri platení mýta pre nákladné vozidlá na 18 až 26 percent v závislosti od počtu najazdených kilometrov. Únia autodopravcov Slovenska (UNAS), ktorá v utorok obnovila protestnú akciu blokovaním viacerých hraničných priechodov a ciest, najnovšie informovala o jej rozšírení v krajských mestách a v blízkosti veľkých spoločností súvisiacich s autodopravou.
Požiadavky UNAS pritom podľa stredajších vyjadrení nemôže rezort dopravy splniť. „Stále platí, že nimi navrhované zľavy sú nad rámec našich možností a sú v rozpore s európskou legislatívou. Smernica o poplatkoch za používanie vymedzených cestných úsekov nákladnými vozidlami nám určuje, že maximálne zľavy môžu byť vo výške 13 %,“ upozornil minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.
Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Závod bol vybudovaný v rokoch 2004 až 2006. Výroba automobilov ako aj motorov bola spustená v decembri 2006. V súčasnosti Kia na Slovensku zamestnáva viac ako 3 800 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách – päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage. Spoločnosť Kia Motors Slovakia patrí medzi najväčších výrobcov a exportérov na Slovensku. Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 3,4 milióna vozidiel a 5 miliónov motorov.
 
Príspevok Ak sa situácia nezlepší, Kia Motors bude nútená zastaviť výrobu automobilov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější