Španělsko: Baleárské ostrovy hlásí zvýšenou nadměrnou úmrtnost téměř o 400%
RSS

Španělsko: Baleárské ostrovy hlásí zvýšenou nadměrnou úmrtnost téměř o 400%

Nadměrná úmrtnost letos na Baleárských ostrovech enormně vzrostla. Ve srovnání s prvním rokem tzv. „pandemie“ je nadměrná úmrtnost o 398,6 procenta vyšší, podle údajů španělského systému sledování úmrtnosti (MoMo).
V roce 2020 zemřelo o 288 lidí více, než se očekávalo, 28 z nich kvůli horku,  uvádí Ultima Hora . V roce 2021 bylo zaznamenáno o 746 úmrtí více než obvykle. A v roce 2022 je nadúmrtnost do listopadu již 1436.
V letošním roce, zejména v měsících červenec a srpen, byly zaznamenány silné vrcholy. Nadúmrtnost byla nejvyšší v těchto dvou měsících, kdy bylo navíc zaznamenáno 228 a 216 případů úmrtí. I ve zbytku roku zemřelo mnohem více lidí než obvykle.
Podle „odborníků“ je nadúmrtnost způsobena především nedostatečnou péčí a stárnutím populace. Ovšem takzvané „vakcíny“ samozřejmě jako možný faktor nikdo nezmiňuje.
Španělsko, ke kterému Baleárské ostrovy patří, čelilo loni nevysvětlitelné nadměrné úmrtnosti. Zemřelo téměř 25 000 lidí nad běžný průměr. Letos má Španělsko již o 48 000 mrtvých více, než se očekávalo.
Španělské regionální ministerstvo zdravotnictví nemá v úmyslu vyhodnocovat údaje MoMo. O příčině obrovského nárůstu nechce ministerstvo ani spekulovat.
Zdravotnický úředník uvedl, že teorie kolující na určitých internetových fórech naznačují, že nadměrná úmrtnost je způsobena komplikacemi hromadného očkování proti covidu. Úředník řekl, že těmto teoriím „nevěří“.
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Španělsko: Baleárské ostrovy hlásí zvýšenou nadměrnou úmrtnost téměř o 400% se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden