Pirátka Gregorová: Itálie směřuje neofašismu
RSS

Pirátka Gregorová: Itálie směřuje neofašismu

JAN BARTOŇ
Europoslankyně Markéta Gregorová se opět o nové italské vládě vyjádřila jako o neofašistické. Novou italskou premiérku Giorgiu Meloniovou považuje stále za neofašistku.


„ Nechci Italům nějak extrémně křivdit . Teď jsou kooperativní, což je dobře. Zároveň ale nemám důvod si myslet, že už nejsou neofašisti. Nemám v tu vládu důvěru. Velké množství italských vládních představitelů včetně premiérky Meloniové v minulosti podporovalo spíš Putina a vyjadřovalo se pozitivně směrem k odkazu Benita Mussoliniho,“ připomněla Gregorová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS…Jejich programy se shodují v odmítání migrantů či euroskepticismu (u Meloniové mírného). Jsou však na místě obavy o italskou demokracii? Pravdou je, že Meloniová v minulosti otevřeně chovala své sympatie k fašismu. O diktátorovi Benitu Mussolinim pak řekla, že „byl dobrý politik, protože vše, co udělal, udělal pro Itálii“. Současná premiérka ale tvrdí, že se s fašistickou ideologií již dávno rozešla.  Gregorová navíc označila postoj ODS k italským „neofašistům“ za nepochopitelný.
Gregorová jako členka České pirátské strany od roku 2012 a předsedkyně Evropské pirátské strany v letech 2018/9, tak dehonestuje novou italskou vládu systematicky. Napadení ODS z „podpory neofašismu“ je jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu. Paní Gregorová se tak velmi „neotřele“ naváží do vládního koaličního partnera. O tom, že piráti jsou všechno jiné než jakási „nová naděje“ pro českou i evropskou politiku, svědčí ostatně i způsob, jakým se primátor Prahy Zdeněk Hřib snaží za každou cenu zůstat u vesla a Praha je dnes jediným městem, které nemá řádně zvoleného nového primátora a vedení po podzimních komunálních volbách.
Piráti a obecně evropská levice a poblázněné evropské středové strany prosazují politiku „Zeleného údělu“ , tj. odklonu od fosilních paliv, což v současné době vysokých cen energií a zemního plynu zvláště, působí jako spolehlivá cesta do ekonomické katastrofy. V europarlamentu a Evropské komisi už zaznívají (konečně!) hlasy proti vysokým cenám plynu dováženého do EU z USA. USA tak zřetelně profitují na sankcích proti Rusku, a i náhrada ruského plynu americkým má na svědomí energetickou krizi nevídaných rozměrů.
Podle médií existují asi tři státy, které na ruské agresi proti Ukrajině vydělávají. Má se jednat o Gruzii, kam údajně uprchlo asi sto tisíc Rusů a za nimi se „stěhovaly“ jejich peníze. Na válce dále vydělává Turecko ( i když v Turecku panuje tak vysoká inflace, že se mi slovo „vydělává“ moc nezdá). Konečně pak na válce vydělávají prostřednictvím exportu LNG právě Spojení státy.
K europoslankyni Gregorové mám ještě jednu poznámku. Před jistým časem se vyjadřovala k válce na Ukrajině tak, že by stačilo, aby NATO na Rusko zaútočilo a bylo by ihned po válce, protože by Rusko bylo na hlavu poraženo. Existenci ruských jaderných zbraní paní europoslankyně samozřejmě okázale ignoruje, jak je ostatně v politice Západu dnes docela běžné.
A ještě jedna informace o paní europoslankyni z posledního období. V komunálních volbách v roce 2022 kandidovala za piráty do Zastupitelstva města Brna [  i do Zastupitelstva městské části Brno-střed (ve druhém případě v rámci kandidátky subjektu „Piráti, Zelení a Žít Brno“). Ani v jednom případě však nebyla zvolena. Zaplať Pán Bůh – dodávám.
 
 

Jan Bartoň
The post Pirátka Gregorová: Itálie směřuje neofašismu first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden