Dobrovolník Kent McLellan, který působil u batalionu Azov, svědčí o zabíjení Rusů mučením
RSS

Dobrovolník Kent McLellan, který působil u batalionu Azov, svědčí o zabíjení Rusů mučením

V rozhovoru s investigativním novinářem Juanem Sinmiedem skinhead Kent „Boneface“ McLellan otevřeně hovoří o svém působení jako dobrovolníka na Ukrajině a o sadistickém zneužívání páchaném ukrajinskými prapory.
„Vzpomínám si, jak jsem byl požádán, abych vyfotografoval členy praporů Ajdar a Tornádo, jak pózují s mrtvolami lynčované těhotné ženy a muže, o kterém říkali, že je její manžel,“ říká mimo jiné.
Kent Ryan McLellan se narodil v roce 1990 a je synem Kena McLellana, zpěváka  rockové skupiny Brutal Attack. Již jako teenager se stal členem obskurní nacionalistické organizace Americká fronta a v minulosti byl uvězněn za vandalismus a bití. V roce 2012 byl spolu s několika dalšími organizacemi zatčen FBI v souvislosti s podezřením z plánování teroristického útoku na barevné na Floridě.
O dva roky později se „Boneface“ na několik měsíců připojil k militantnímu křídlu ukrajinského nacionalistického  Pravého sektoru, než odcestoval zpět do Spojených států, aby se místo toho věnoval náboru zahraničních dobrovolníků do polovojenské organizace Misantropická divize. V lednu 2022 se vrátil na Ukrajinu, aby se připojil k nechvalně známému praporu Azov.
McLellan říká , že poprvé přišel do kontaktu s ukrajinskými ultranacionalistickými skupinami C14 a Misantropickou divizí na stránkách VK a začal spravovat jejich publikace, ale tento kontakt byl přerušen poté, co ho FBI zatkla za to, že se podílel na organizaci polovojenského výcvikového tábora na Floridě.
Když protesty v Kyjevě začaly, zúčastnilo se jich mnoho McLellanových ideologických bratrstev a on sám vytvořil „skupinu“, která pracovala na hledání technických řešení, jak obejít síťová omezení a nefunkční mobilní sítě, aby účastníci mohli snadněji koordinovat své akce. Rok 2014 byl také rokem, kdy cestoval na Ukrajinu – a přestože jeho vízum platilo pouze devět dní, neměl v plánu se okamžitě vrátit.
„V té době jsem již řídil misantropickou divizi ve Spojených státech,“ říká a dodává, že nacionalisté jeho druhu z celé Evropy a Spojených států cestovali na Ukrajinu přibližně ve stejnou dobu.

 
Po nějaké době se američtí dobrovolníci usadili na Ukrajině. McLellan dále popisuje, jak Pravý sektor „kontroloval téměř vše“, co mělo co do činění s dobrovolníky, a že byl umístěn po bok mnoha bojovníků, kteří se později stali praporem Azov.
Přestože rád pracoval s anglicky mluvícími dobrovolnými vojáky, kvůli jazykové bariéře bylo velmi obtížné se s ukrajinskými sblížit a komunikovat. Také říká, že jeho první mise v Mariupolu se většinou skládala ze „spousty střelby nanic a vojáků, kteří nevěděli, co dělat“.
McLellan také říká, že během majdanského puče ho americké úřady chytily, když trénoval Ukrajince k provádění kybernetických útoků s cílem oslabit tehdejší ukrajinský režim, ale že USA se rozhodly ho nezatknout, ale spíše chtěly vidět, jak se situace vyvine.
„Chtěli si sednout a pomoct. Nechtěli jména nebo něco podobného, ale chtěli sledovat situaci,“ říká a poznamenává, že bez americké podpory by byl obviněn z porušení amerického zákona o neutralitě.
McLellan také říká, že slyšel několik příběhů o tom, jak se ukrajinské prapory zapojily do zneužívání – včetně zabíjení „skupiny rudých anarchistů“ v Oděse.
„Tornádo (prapor) bylo zdaleka nejděsivější věcí, kterou jsem viděl nebo se s ní musel vypořádat v celém svém životě. Jsem v tom neúspěšném videu o ukřižování a nemám na sobě ani masku.“
Videoklip, o kterém McLellan přiznal, že se jeho natáčení sám zúčastnil, se začal šířit v roce 2015 a ukazuje členy praporu Azov, jak křižují ruského občana na východní Ukrajině a pak zapálí kříž. Ukrajinská strana vždy tvrdila, že videoklip je falešný. Ale není.
„Viděl jsem nějaké masakry během mého prvního pobytu na Ukrajině. A v Mariupolu.  Mohu to jen shrnout tím, že byla válka. Tam začala spousta ohavných masakrů. Probíhaly výslechy, hodně jsem pracoval na vedení výslechů. Řekl bych, že zacházení s takovými lidmi je stejné jako s Rusy.“
„Vzpomínám si, že jsem byl požádán, abych vyfotografoval členy praporů Aidar a Tornado, kteří pózovali s mrtvolami lynčované těhotné ženy a muže, o kterém říkali, že je její manžel. Videoklip se jmenuje „Křivé nosy na provazu“, ale nemá nic společného s Židy,“ říká. Dodává, že Tornádo se skládalo ze skupiny pochybných typů, a že by takový útok nepodporoval.
McLellan popírá, že by někdy dostával za svou službu zaplaceno. Místo toho říká, že on sám nesl všechny finanční náklady. Potvrzuje také, že v té době byl v kontaktu se CIA a Pentagonem, a že USA během války prováděly zpravodajskou práci na východní Ukrajině.
Nakonec byl převezen zpět do Spojených států. McLellan tvrdí, že to neudělal z vlastní iniciativy, ale proto, že členové ukrajinských bezpečnostních služeb byli přistiženi při spolupráci s Rusy, a že ho plánovali zabít, když byl přijat do nemocnice v Kyjevě.
McLellan říká, že stále denně mluví s některými ze svých bývalých kamarádů, kteří jsou stále naživu, ale není si jistý, zda se on sám vrátí na Ukrajinu a do praporu Azov. Říká, že trpí otravou kovy, ze které se stále léčí.
„Podporuji Azov na sto procent. Ale nepodporuji NATO ani EU a nakonec mám pocit, že pokud se NATO zapojí, jako pro nacionalistu nebude za co bojovat.“
McLellan má jasno v tom, že je to americké vměšování na Ukrajině, které způsobilo ruskou invazi a věří, že by se mělo rozlišovat mezi „nacionalistickou válkou“ a „válkou Zelenského“. Tvrdí také, že ukrajinská vláda se již při několika příležitostech pokusila odstranit Azov a podobné skupiny, protože již nejsou považovány za „užitečné pro účely režimu NATO“.
Azov shromažďuje vesničany k výslechu „Chtěl bych, aby se Rusko vrátilo domů a aby došlo k další revoluci na Majdanu, která by oslabila ukrajinskou vládu. Nevidím Rusko jako oběť, ale vidím, že Rusko bylo vyprovokováno,“ říká a dodává, že „ne všechno je černobílé“.
„Faktem je, že tato válka nám jen pomohla, že nás NATO popřelo. Nikdo nechce tuto válku s Ruskem.“
McLellan také potvrzuje, že levicově liberální média lžou o praporu Azov a podobných bojových jednotkách na Ukrajině, aby je očistila.
„Lžou o tom, že nacisté neexistují nebo o tom, že prapor Azov a pluk Azov jsou od sebe zcela odlišné nebo tím, že říkají, že odstranili všechny nacisty z Azova. Víme, že to všechno není pravda,“ říká a dodává, že lži médií o tom, že prapory jsou podle něj apolitické, jsou „neuctivé“ a „pošpiňují odkaz mnoha těch, kteří zemřeli“.
McLellan říká, že své účasti na Ukrajině nelituje, a že stále věří, že ukrajinští nacionalisté a ukrajinský režim vedou dvě různé války. Mimo jiné zmiňuje, že mezi nacionalisty došlo k „rozsáhlým oslavám“, když byl Ukrajině odepřen vstup do NATO. Zároveň je velmi kritický k úrovni znalostí mezi Američany o konfliktu na Ukrajině a věří, že tito zpravidla zcela věří propagandistickým lžím o Rusku.
„Všiml jsem si, že mnoho Američanů ani neví, že existují národy jako v Osetii, neví o gruzínské invazi do takových míst a tak dále. Prostě si myslí, že Rusko se rozhoduje bombardovat místa odděleně a společně bez skutečného důvodu.“
„Stejně jako ve druhé světové válce, všechno a každý pohyb má důvod. Ukrajina je bohužel uprostřed toho,“ poznamenává.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Dobrovolník Kent McLellan, který působil u batalionu Azov, svědčí o zabíjení Rusů mučením se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden