Německo: Klimatičtí fanatici stále častěji cílí na letiště a při vědomí beztrestnosti jsou i drzejší
RSS

Německo: Klimatičtí fanatici stále častěji cílí na letiště a při vědomí beztrestnosti jsou i drzejší

Klimatičtí fanatici poslední generace už nejsou jen otravnou nepříjemností, ale stali se nebezpečím pro život a zdraví díky benevolentnímu souhlasu šéfa německé špionáže Thomase Haldenwanga. Jejich akce jsou stále radikálnější, na pokraji terorismu namířeného proti silnicím, letištím a koncertním sálům.
Po měsících, kdy se zastavila doprava absurdními silničními blokádami, které bránily záchranným operacím a bránily lidem v cestě do práce, přičemž za jednou takovou blokádou dokonce zůstala mrtvá žena, ke které se včas nedostala pomoc, se minulý týden poprvé klimatičtí šílenci vydali na berlínské letiště, kde se přilepili na ranvej.
Letecká doprava musela být zastavena, pět vzletů zrušeno a 15 plánovaných přistání odkloněno. Přilétající letadla byla odkloněna do Lipska, Hannoveru nebo Drážďan, ostatní musela vyčkávat. Policie nakonec ekoteroristy odvedla. Podle provozovatele letiště bylo postiženo 750 cestujících.
Kromě milionových škod mohl tento protest skončit katastrofou, například pokud by nemohly přistát  lety s transplantovanými orgány. Po akci musel být celý areál letiště prohledán kvůli nebezpečným objektům, aby neohrožovaly vzlety a přistání.
Pěti mužům a jedné ženě ve věku od 20 do 32 let se podařilo dostat na letiště evropské metropole a také celou věc v klidu natočili. I když byli zatčeni, pět z nich již bylo propuštěno.
Jsou vyšetřováni mimo jiné pro nebezpečné zasahování do letového provozu, narušení veřejných služeb, přestupky a škody na majetku.
Incident vrhá další světlo na směšná bezpečnostní opatření churavějícího státu, která nyní může kdokoliv zneužít. Spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová a další politici, z nichž mnozí jinak otevřeně sympatizují s klimatickými extremisty, akci na letišti odsoudili, ale žádná konkrétní opatření proti tomuto prohřešku oznámena nebyla.
Akce na letišti nebyla jedinou akcí zelených extremistů. V předvečer útoku na letiště se klimatičtí fanatici přilepili na pódium dirigenta v hamburské Elbphilharmonie krátce před začátkem koncertu.
Přitom však kromě svého fanatismu prokázali i žalostnou hloupost: tyč, k níž se připevnili, mohla být bez námahy odstraněna a odnesena ze sálu za hlasitého jásotu rozhořčeného publika.


Je pravda, že to v mnoha lidech vyvolalo dojem, že jsou to v konečném důsledku neškodní idioti. Nicméně nebezpečí, které představují, bylo masivně bagatelizováno. Protože i idioti jsou schopni ubližovat ostatním.


Po fiasku v Hamburku Berlínská filharmonie oznámila: „Žijeme uprostřed klimatické krize. Kroky, které ukazují rozhořčení při řešení krize, musí a měly by být v demokratické společnosti možné. Aktivisté nepředstavují žádné osobní ani fyzické nebezpečí pro návštěvníky“.
Na tomto pozadí není divu, že klimatické sekty správně předpokládají, že jim projde cokoliv. Ve skutečnosti byli tito šílenci povzbuzeni. V iluzi, že jsou poslední generací, která ještě může zabránit údajně hrozící klimatické katastrofě, věří, že mohou nebo dokonce musí porušovat všechny zákony a ohrozit lidské životy, protože jejich ušlechtilý cíl ospravedlňuje každou oběť, samozřejmě jen od ostatních.
Šéf německé domácí špionáže Thomas Haldenwang se nestyděl veřejně přiznat, že si nemyslí, „že tato skupina je namířena proti svobodnému demokratickému základnímu řádu a v tomto ohledu není předmětem pozorování.“
„Skupina páchá zločiny, ale páchání zločinů nečiní tuto skupinu extremistickou. Poslední generace spíše ukazuje, jak moc tento systém skutečně respektují,“ řekl.
Taková prohlášení občany ohromila – a ekoteroristy potěšila.
Ministři vnitra Bavorska a Severního Porýní-Vestfálska Joachim Herrmann (CSU) a Herbert Reul (CDU) odporují Haldenwangovým prohlášením, že aktivisté „nejsou extremisté“.
Herrmann řekl deníku Bild : „Nevidím zde žádný ‚zvláštní respekt‘ k našemu demokratickému systému.“ Řekl také, že klimatičtí fanatici zasévají „chaos“, protože nerespektují zákon. Reul učinil podobné prohlášení.
Zejména ve velkých městech skupina pravidelně blokuje  dopravu, poškozuje umělecká díla, narušuje veřejné akce a sabotuje ropovody. Mluvčí nedávno oznámila, že začne „školit“ nové členy.
Požadují, aby se jejich přání uskutečnila, i když pro to neexistuje demokratická většina. Před všeobecnými volbami volali po vytvoření nevoleného orgánu, který by obcházel parlament a vládu a prosazoval opatření na ochranu klimatu.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 3 Průměrně: 5 ] Článek Německo: Klimatičtí fanatici stále častěji cílí na letiště a při vědomí beztrestnosti jsou i drzejší se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden