USA už za svou válku utrácí ve velkém
RSS

USA už za svou válku utrácí ve velkém

JINDŘICH KULHAVÝ
O tom, že na Ukrajině zdaleka nejde o spory mezi Ruskou federací a Ukrajinou, není pochyb. Jednoznačně se jedná o prosazování amerických zájmů, v nichž dolarový miliardář Zelenskyj zastává roli amerického generála a prodloužené paže Washingtonu a EU užitečného idiota pomáhajícího zachránit ekonomiku USA nacházející se ve špatném stavu. Ta je v něm i přes mnoho krádeží majetků různých států nazývaných zmrazením. Kolik zlata a peněz navozili Američané z Iráku, Sýrie či Libye, to se těžko dozvíme, protože část vždy zůstala za nehty soukromých subjektů a zbytek se rozplynul ve státních sejfech a institucích. Jisté je, že se opět jede podle stejného scénáře.
Rusové měli v zahraničních bankách značné množství devizových rezerv . O ty přišli, když jim byly zmrazeny účty, na které státy platily například za dodávky surovin. Proto přešli a platby v rublech, i když to je jen taková zástupná finta, aby šly peníze přes Rusko. Nezanedbatelné jsou další ztracené majetky, ať už státní, tak i soukromé. Na Romanovi Abramovičovi si můžeme vzít příklad. Londýnský fotbalový klub Chelsea je ukázkou toho, jak z průměrného týmu dokázaly jeho peníze vytvořit evropského giganta. V Londýně tak nezanechal jen prvotřídní klub, ale i nemovitosti a další aktiva. Na jeho jachty byly obrazně pořádány hony, přišel o hodně peněz. Dokud tedy na Západu budoval, byl váženým mužem. Při první příležitosti byl však okraden. Podobně dopadlo soukromé vlastnictví mnoha dalších ruských podnikatelů, tedy nemovitosti, auta, lodě, bankovní účty. Tam, kde uvažují logicky, se k rozprodávání zabaveného ruského majetku budou stavět místní vlády zdrženlivě. Je vcelku očekávatelné, že spor na Ukrajině skončí a mnohým dojde, že život a průmysl bez ruských dodávek plynu a ropy je příliš drahý či nemožný. A nemohou čekat, že si Rusové neřeknou nejdříve o náhrady škod. Jakýkoliv prodej čehokoliv, co je majetkem movitých Rusů, se může časem velmi prodražit. U nás řada pseudopolitiků volá po dalším zabavování majetku a jeho rozprodeji, důvodem je nejen ideologické pomatení, ale i vidina osobního zisku. Ta krátkozrakost je šílená. Pravdou zůstává, že se Vladimír Putin snažil bránit nesmyslnému vývozu kapitálu a oligarchy brzdil, nyní jim může s úsměvem připomenout, že jim to říkal.
Ruská federace učinila odvetu a za zabavené devizy si část vybrala při ukončení činnosti zahraničních firem na svém území, kdy jejich majetek převzala a v podstatě je provozuje dále. Samotný spor ji však stojí mnoho peněz, za čímž vidíme i dodávky zbraní ze Západu v řádech desítek miliard dolarů. Rusové je okamžitě likvidují, takže na frontu se jich dostává minimum, přesto jde o nevysychající pramen problémů. Nenasytnost a nenávist směřujících vůči Moskvě jsou nezměrné a USA považují Ukrajinu částečně za své území. Jejich plán na dobytí ruských ložisek nerostného bohatství je dlouhodobý a naráží na obrovskou zarputilost. Navíc 6000 jaderných hlavic a moderních nosičů uložených ve skladech Ruské armády je přeci jenom velký strašák. Loutka Zelenskyj hraje svou životní roli na celoevropském jevišti. Je sluhou osy zla, tedy USA, Velké Británie, Francie a Austrálie. Vydírá Evropu více než Turek Erdogan, který se momentálně nachází v jistém meziprostoru mezi NATO a Ruskem. Někde už je Zelenskyj považován za trochu otravného, jinde se z něho mohou stále zbláznit.
Jak už víme, Američané financovali na Ukrajině především rozvoj armády, existenci stávající politické garnitury a provoz biologických laboratoří. To se dělo často prostřednictvím soukromých aktivit proslulých osob schovávajících se za neziskový sektor a nadace. Lidé jako Gates, Soros a další podobní tedy opět šířili svou filozofii a nenávist, využívali děravých zákonů a zlevňovali výzkumy v laboratořích díky možnosti ihned testovat na lidech to, co by jinde procházelo dlouhodobým procesem. Kam čert nemůže, nastrčí filantropy. Z Ukrajiny odcházely miliardy dolarů na soukromá konta Obamy, rodiny Bidenů a dalších špiček politického života v USA. Po mnoho let jsme tak byli svědky obrovské korupce, zneužívání výsadního postavení a rozkrádání. Spojené státy si udělaly z Ukrajiny dojnou krávu. Což jim jde dobře a dále budou pokračovat v EU. Rusové to celé monitorovali a když řekli dost, Západ je s výjimkou USA v šoku. Současné americké investice do války jsou na první pohled vysoké, ale vzhledem k ziskům z let předešlých jde o kapku v moři, navíc se jim peníze vrátí zpět díky hospodářské politice EU. Ta se nějakou dobu snažila být rovnocennou té americké, takže dostala za uši a nyní je jaksi v koncích. K Rusům si na přání USA zavřeli Evropané dveře, závislost na Spojených státech bude velmi drahá a smrtící.
Neschopnost pochopit široké dopady vzniku ukrajinské války je u našich politiků předzvěstí nekonečné a hluboké krize . Místo zachování neutrality stojíme v první řadě nejhlučnějších odpůrců Vladimíra Putina. Schizofrenní projevy nenávisti z úst našich představitelů nás budou stát mnohé a doufejme, že Fialova vláda brzy padne. Noví vůdci budou v zájmu národa muset s Ruskem jednat, zvláště když Němci v klidu dále v Rusku plyn nakupují. Podporovat jejich překupnictví je ukázkou hlouposti a ideologické zaslepenosti, špatného hospodaření a snahy dostat nás do podřadné role. Momentálně máme nejhorší vládu v Evropě. Jak dlouho vám to bude vyhovovat? Nebo také radši místo do vlastního života investujete do zbraní pro Ukrajinu a podporujete americkou rozpínavost zneužívající nacismus na východu Evropy? Takových spoluobčanů je tu stále moc. Bohužel.
Jindřich Kulhavý
The post USA už za svou válku utrácí ve velkém first appeared on Pravý prostor .


Nejčtenější za týden