Německý politik z AfD stanul před soudem za to, že nazval neziskovku „pašeráckou organizací“
RSS

Německý politik z AfD stanul před soudem za to, že nazval neziskovku „pašeráckou organizací“

Ano, také za vyřčení pravdy se můžete dostat v dnešní době před soud – a to jistě nejen v Německu. V zemích pod kuratelou fašistické EU se můžete dočkat čehokoli. A v Německu, kde jsou muslimští vrazi posíláni na psychiatrii a kritici islámu do vězení, by se dal za podobné prohlášení očekávat přinejmenším  podmíněný trest s pokutou.
Ovšem zde zřejmě poněkud zapracoval ve prospěch obžalovaného politika i fakt, že soud samotný probíhal v Drážďanech a východ země je přece jen v podobných případech poněkud benevolentnější. Ostatně, AfD je na východě Německa velmi silnou stranou. Na západě by zřejmě politik z žaloby tak lehce nevyvázl.
Drážďanský zemský soud zamítl žalobu podanou údajnými „námořními záchranáři“ z Mission Lifeline se sídlem v Drážďanech. Ve volební kampani na úřad drážďanského starosty kritizovala AfD-Dresden v letáku mimo jiné „financování pašeráckých organizací z peněz daňových poplatníků“.
Text pokračoval: „S těmito penězi tato organizace financuje průchod Severoafričanů přes Středozemní moře do našich sociálních systémů.“
Sdružení chtělo, aby tyto výroky byly u soudu zakázány. Tento týden byla pašerácká neziskovka poražena rozsudkem, který žalobu zamítl jako neopodstatněnou. Výroky nebyly závadné, shledal soud.
Kromě toho „pasáž textu nepředstavuje nepřípustné faktické prohlášení“ a pojmy „pašerák“ nebo „pašerácká organizace“ spadají pod „chráněnou oblast svobody názoru“.
Drážďanský kandidát AfD a poslanec Evropského parlamentu Maximilian Krah výsledek komentoval slovy:
„Paprsek naděje, pokud jde o svobodu projevu. Takzvaní námořní záchranáři vědomě ohrožují lidský život, aby se mohli cítit jako záchranáři. Každý, kdo chce skutečně pomáhat lidem, by měl zajistit možnost požádat o azyl v Africe. Tak, jak to už dělá Velká Británie.“
 
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 0 Průměrně: 0 ] Článek Německý politik z AfD stanul před soudem za to, že nazval neziskovku „pašeráckou organizací“ se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden