WHO: Situácia s koronavírusom je špička ľadovca
pravdive+seznam

WHO: Situácia s koronavírusom je špička ľadovca

Ženeva 11. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP/CDC)
 
WHO vyslala do Číny skupinu svojich expertov kvôli situácii s koronavírusom . V organizácii poznamenali , že odborníci majú možnosť vidieť len „ špičku ľadovca „ 2019 – nCoV a nepoznajú , ako to vyzerá v skutočnosti
Na snímke mutácia koronavírusu
Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie Tedros Adhanom Ghebreyesus oznámil na Twitteri , že osobne vykonal medzinárodnú expertnú misiu WHO .
 

I’ve just been at the airport seeing off members of an advance team for the @WHO -led #2019nCoV international expert mission to #China , led by Dr Bruce Aylward, veteran of past public health emergencies.
— Tedros Adhanom Ghebreyesus (@DrTedros) February 9, 2020

Expertov viedol doktor Bruce Aylward . Má podľa Ghebreyesusa veľké skúsenosti s činnosťami v mimoriadnych situáciách vo sfére verejného zdravotníctva.
Riaditeľ WHO dodal , že odhalili  prípady nákazy novým koronavírusom u ľudí , ktorí nenavštívili Čínu . Šírenie 2019 – nCoV v iných krajinách je možno väčšie než predpokladajú .
„ Stručne povedané , vidíme len špičku ľadovca , „ zdôraznil Ghebreyesus .
Ghebreyesus vyzval všetky štáty , aby sa pripravili na vzplanutie   2019 – nCoV a urobili všetko pre to , aby zadržali šírenie vírusu .
„Znamená to možnosť rýchlo diagnostikovať chorobu v laboratóriu , sledovať kontakty a mať aj ďalšie nástroje v arzenále zdravotníctva , „ povedal na záver riaditeľ WHO .
 

As I told media yesterday, #2019nCoV spread outside #China appears to be slow now, but could accelerate. Containment remains our objective, but all countries must use the window of opportunity created by the containment strategy to prepare for the virus’s possible arrival.
— Tedros Adhanom Ghebreyesus (@DrTedros) February 9, 2020

K epidémii zápalu pľúc , ktorej pôvodcom je 2019 – nCoV , došlo v Číne koncom decembra 2019. Za obeť koronavírusu už padlo vyše 900 ľudí , nakazených je viac ako 40,1 tisíc.
 
Veľká odmena
Čínsky herec Jackie Chan sľúbil milión jüanov tomu, kto vyvinie liek proti novému koronavírusu .
„ Veda a technológie sú kľúčom v boji s koronavírusom a verím , že sa liek podarí vyvinúť čo možno najrýchlejšie , „ vyhlásil herec .
„ Nejde o peniaze . Nechcem vidieť prázdne kedysi frekventované ulice , nechcem vidieť, ako moji krajania bojujú s vírusom do smrti , keď si majú užívať život , “ dodal .
 
Epidémia po celom svete
Koncom decembra čínske úrady informovali o vypuknutí zápalu pľúc neznámeho pôvodu v husto obývanom Wu – chane ( provincia Chu – pej ) . Odborníci zistili , že pôvodcom ochorenia sa stal nový typ koronavírusu 2019 – nCoV , ktorý sa prenáša z človeka na človeka .
Svetová zdravotnícka organizácia ( WHO ) vyhlásila globálny stav zdravotnej núdze . Počet nakazených už totiž presiahol úroveň ochorenia pri epidémii SARS , ktorá vypukla v roku 2003. WHO globálny stav zdravotnej núdze vyhlásila ešte len šiestykrát v histórii , zatiaľ však nie je navrhnuté ani obmedzenie cestovania a obchodu. Niektoré krajiny už prijímajú rôzne opatrenia – vyhlasujú zvláštny stav , uzatvárajú hranice , rušia lety a nevydávajú víza .
Pokiaľ ide o opatrenia v Českej republike, tak česká vláda rozhodla , že od 9. februára zakážu   priame lety medzi Českom a Čínou , aby zabránili   šíreniu vírusu do ČR . Minister zdravotníctva Adam Vojtech, ktorý zákaz navrhol , k veci dodal , že úrady pokračujú v monitoringu situácie okolo epidémie . Če ská republika tiež poskytne Číne finančnú pomoc vo výške 10 miliónov korún , a to prostredníctvom medzinárodnej organizácie.
 
Príspevok WHO: Situácia s koronavírusom je špička ľadovca zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější