Anglikánska cirkev je podľa arcibiskupa canterburského ešte vždy rasistická

Anglikánska cirkev je podľa arcibiskupa canterburského ešte vždy rasistická

Londýn 12. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Arcibiskup canterburský Justin Welby nazval anglikánsku cirkev „hlboko inštitucionálne rasistickou“ a ospravedlnil sa za prístup Británie k ľuďom s čiernou pleťou i iným menšinám, ktorý krajina zastávala od druhej svetovej vojny. Informovala o tom v stredu agentúra AFP
Na snímke anglikánsky prímas Justin Welby
Najvyšší predstavený anglikánskej cirkvi počas biskupskej synody uviedol, že niet pochýb o tom, že anglikánska cirkev je stále „hlboko inštitucionálne rasistická“.
„Spravodlivosť sme nekonali v minulosti, nekonáme ju ani teraz, a ak nebudeme v tejto oblasti radikálni a rozhodní v budúcnosti, túto konverzáciu budeme viesť aj o 20 rokov,“ povedal. „Poškodili sme cirkev, poškodili sme obraz Boha – a poškodili sme najmä tých, ktorých sme diskriminovali,“ dodal.
Duchovní anglikánskej cirkvi v utorok požiadali o odpustenie takzvanú generáciu „Windrush“, pomenovanú podľa lode Empire Windrush, na ktorej sa od roku 1948 do Británie doplavili prvé skupiny ľudí z vtedajších britských kolónií v Karibiku.
Británia masovú imigráciu z krajín Britskej Západnej Indie podporovala s cieľom postaviť Spojené kráľovstvo na nohy po druhej svetovej vojne. Prichádzajúci imigranti však nedostali nijaké dokumenty potvrdzujúce ich britské občianstvo a základné práva im boli upierané aj potom, keď už jednotlivé karibské štáty začali postupne získavať nezávislosť.
Desiatky ľudí pôvodom z karibských krajín boli v roku 2018 neprávom deportované, čo vyvolalo za vlády bývalej britskej premiérky Theresy Mayovej v krajine politický škandál.
V pondelok odvolací súd rozhodol, že 25 z 50 ľudí, ktorým ešte stále hrozilo vyhostenie z Británie, nemalo prístup k právnej pomoci, keďže mobilný signál v zadržiavacom stredisku Heathrow nefungoval a nemohli sa tak spojiť s právnikmi. Súd tak zabránil vyhosteniu 25 občanov Jamajky odsúdených za trestné činy. Osem z 25 prípadov momentálne preveruje britské ministerstvo vnútra po tom, čo tieto osoby opätovne podali odvolanie. Napriek verdiktu súdu bolo však z Británie na Jamajku podľa BBC deportovaných 17 osôb.
Kritici argumentujú tým, že Británia vyhosťuje ľudí, ktorí na jej územie prišli ako malé deti a na svoje krajiny pôvodu nemajú nijaké väzby.
 
Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor .
Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.
 
Príspevok Anglikánska cirkev je podľa arcibiskupa canterburského ešte vždy rasistická zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější