Kiska: Trápi nás trend ohrozenia KDH a SaS
pravdive+seznam

Kiska: Trápi nás trend ohrozenia KDH a SaS

Bratislava 13. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot HNtelevízia))
 
Líder strany Za Ľudí Andrej Kiska v diskusnej relácii denníka Hospodárske noviny vyzdvihol politické a marketingové schopnosti Igora Matoviča z OĽaNO, ktorého si dokonca Kiska vie predstaviť na stoličke predsedu vlády. Kiska sa naopak obáva o politickú budúcnosť strán KDH a SaS.
Na snímke Andrej Kiska
Exprezident Kiska v predvolebnej diskusii Hospodárskych novín zdôraznil, že jeho strana Za ľudí nepôjde do vlády so Smerom-SD: „Ani s jeho klonom či s jeho dcérou ani s ničím takým“.
Andrej Kiska následne komentoval prieskumy verejnej mienky, v ktorých sa hnutie OĽaNO usadilo na druhej priečke za Smerom-SD a viacerí komentátori skonštatovali, že aktuálnym lídrom opozície je Igor Matovič. Kiska uviedol, že prieskumy vníma s pokorou, keďže sa často hýbu raz jedným a raz druhým smerom.
Igor Matovič je podľa Kisku výborný politický marketér. „Ja osobne nie vždy s formami jeho politického boja súhlasím, ale myslí to s krajinou dobre. Je šikovný v marketingu. My bojujeme s programom a ľuďmi a na záver rozhodnú voliči.“
„Čo nás tak trápi, je trend ohrozenia dvoch strán. A to KDH a SaS-ky. To je také, čo vnímame, že keby sme ten veľký blok zmeny, ktorý sme chceli a navrhovali, aby sme sa spojili pred voľbami… Tak to by tejto situácii predchádzalo,“ vysvetlil Kiska.
K tomu, že aj koalícia PS/Spolu sa v niektorých prieskumoch ocitá len percento či dve od hranice postupu do parlamentu (pri koalíciách je potrebné získať 7,5% pozn.) Kiska uviedol, že „určite nie je omylom“, že sa s progresívcami pred voľbami nespojil.
Podľa šéfa strany Za ľudí všetci opoziční lídri „cítia obrovskú zodpovednosť za to, že po 12 rokoch je jedinečná šanca prevziať zodpovednosť za krajinu a odstaviť Smer od vládnutia. Podľa mňa tento pocit bude aj po voľbách, preto som presvedčený, že vláda bude silná a stabilná. Ak by došlo ku kolíziám, hrozilo by nám, že by nám vládli fašisti, a to, verím, nikto z lídrov nedovolí.“
 
Jaroslav Zajac
 
 
 
Príspevok Kiska: Trápi nás trend ohrozenia KDH a SaS zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější