Boris Johnson urobil prvé zmeny vo svojej vláde
pravdive+seznam

Boris Johnson urobil prvé zmeny vo svojej vláde

Londýn 13. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)
 
Britský premiér Boris Johnson urobil vo štvrtok personálnu zmenu vo svojej vláde, keď odvolal ministra pre Severné Írsko Juliana Smitha. Svoj odchod z vlády oznámila aj ministerka obchodu Andrea Leadsomová, informovala agentúra DPA
Na snímke Boris Johnson
Očakáva sa, že úrad britského premiéra potvrdí v priebehu štvrtka aj ďalšie zmeny na ministerských postoch. Agentúra DPA však uviedla, že minister zahraničných vecí Dominic Raab, ministerka vnútra Priti Patelová a minister financií Sajid Javid zostanú na svojich postoch.
Podľa agentúry AFP ide o prvé zmeny vo vláde od víťazstva konzervatívcov v parlamentných voľbách z 12. decembra 2019. AFP dodala, že Johnson sa rozhodol počkať s výmenou ministrov do obdobia po brexite. Británia opustila Európsku úniu 31. januára.
Po rokoch politických turbulencií a sporov súvisiacich s brexitom sa Johnson podľa AFP chce tento rok zamerať na záležitosti domácej politiky – vrátane investícií do polície, zdravotnej starostlivosti a infraštruktúry.
Smithovo odvolanie je pre časť pozorovateľov veľkým prekvapením, keďže v januári pomohol dosiahnuť dohodu na obnovu vlády v Severnom Írsku.
Šéf umiernenej severoírskej Sociálnodemokratickej a labouristickej strany (SDLP) Colum Eastwood sa Smithovi poďakoval za jeho „neúnavný zápal o decentralizáciu“.
Vo svojom tvíte však Eastwood súčasne napísal, že odvolanie „najúspešnejšieho ministra za desaťročie ukazuje Johnsonovu nebezpečnú ľahostajnosť k nám.“ Dodal, že Smith sa v Severnom Írsku tešil „neuveriteľnej“ podpore ľudí.
Očakáva sa, že Johnson v rámci personálnych zmien oznámi aj meno nového predsedajúceho summitu OSN o zmene klímy (COP 26), ktorý sa bude konať v novembri v Glasgowe. Ide o post, z ktorého bola v januári odvolaná Claire O’Neillová.
 
Príspevok Boris Johnson urobil prvé zmeny vo svojej vláde zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější