Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.2.2020

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 12.2.2020
1; Gazprom oznámil termín spuštění „Severního proudu – 2“. Dokončení prací a spuštění plynovodu se očekává do konce roku 2020. Zpoždění oproti původnímu záměru bylo způsobeno zbabělou reakcí některých dodavatelů na americké sankce.
2; Zelenskij se chystá bojovat o mládež Donbasu ukrajinskými pasy a dálkovým studiem ukrajinštiny. Vláda má své návrhy vypracovat do 1. března.
3; U Zelenského fantazírují o výměně vody pro Krym za ústupky ohledně Donbasu. Budu to považovat za dostatečný kompromis. Já bych na něco takového přistoupil, řekl David Arachamija, předseda parlamentní frakce Sluhů národa.
4; Poklonskaja vyzvala OSN, aby vytvořila seznam historických darebáků. Jde o to, aby se ti, kdo si začínají opět zahrávat s nacisty, setkali s izolací a odsouzením.

5; Šokující cifry. Ukrajina zveřejnila své neuvěřitelné ztráty na technice na počátku ATO. Informuje o tom Defense Express s odvoláním na informace ukrajinského ministerstva obrany.
6; Poslanec ukrajinské Nejvyšší rady informoval o tom, jak ukrajinská moc celá desetiletí oslavovala nacisty. Záměrně zdůrazňují proporce v množství padlých německých a sovětských občanů. Prý maršálové SSSR zadusili němce mrtvolami vlastních vojáků.
7; V ukrajinské armádě vládne panika. Na Donbas přijeli američtí vojáci. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
8; Černobylská plíseň pomůže NASA v boji s radiací. Vědci si myslí, že mechanismus přežití bude možné využít pro vytvoření prostředků na ochranu před radiací.
9; Kam kráčí Ukrajina? Zelenskij mění své okolí, nikoli však svůj kurs, který nadále vůbec nikam nevede. Uplynulý rok umožnil Zelenskému projevit se jako politik. Této šance nevyužil.
10; Syndrom rozpadu SSSR. Co vlastně skřípe mezi Ruskem a Pobaltím? Mají Rusové obyvatele pobaltských republik rádi? A je vůbec potřeba je milovat?
11; Vážné napětí. NATO zahajuje nácvik války v Evropě a provokuje Rusko k reakcím. Rozsáhlé akce se zúčastní 17 zemí patřících k Alianci.
12; Hvězdné války. Ruská kosmická loď zahájil hon na superdružici USA. Podle slov generála amerického letectva a kosmických vojsk ruský vesmírný dron zahájil manévr směrem k americké družici.
13; USA jsou v šoku. Krvaví vrazi z Majdanu práskli jména organizátorů střelby na Majdanu. Američtí novináři dostali z gruzínských ostřelovačů pravdu. Hlavními strůjci masakru byli Pašinskij, Parubij a Saakašvili, kteří vykonávali příkazy Victorie Nuland.
14; USA nabízejí Rusku „seriózní rozhovor“ v duchu časů Michaila Gorbačova. USA si představují seriózní projednání podstatného snížení jaderných zásob s Ruskem a Čínou. Jakou ale mohou čekat odezvu, když Spojené státy a celý Západ Gorbačovův Sovětský svaz hanebně podvedl? Opět budou strkat hlavu do oprátky?
15; Zdravotní sestra z Německa, která byla na výměnné stáži v Nižním Novgorodě, vyprávěla, čím se liší ruští lékaři od německých. Němečtí lékaři mají k pacientům nesrovnatelně lidštější přístup. Tady se ruští lékaři mohou učit, ale ruští lékaři jsou o poznání lepší diagnostici. Jsou lépe vzděláni než němečtí lékaři.
16; Počet obětí koronaviru překročil hranici 1.100 lidí. V Rusku bylo oznámeno už druhé uzdravení. Podle informací výboru z 31. čínské provincie bylo potvrzeno 44.653 případů nakažení touto infekcí.
17; Nový šéf Zelenského administrativy byl obviněn ze styků s ruským podnikatelským prostředím. Vyšetřování bylo zveřejněno už v říjnu 2019.
18; Rusko bylo obviněno z pokusů o rozkol na západním Balkáně. Washington často obviňuje Moskvu z vměšování do záležitostí regionu. Bombardování Srbska silami NATO před 21 lety ale za vměšování nejspíš nepovažují...
19; Nejstrašnější noc v mém životě. Porošenko se vyjádřil o svých rozhovorech s Putinem. Porošenko – jako vždy velmi dramaticky – vyprávěl svou verzi událostí oné únorové noci v roce 2015.
20; Pohledná tisková mluvčí. Došlo k prvnímu jmenování z rukou nového šéfa Zelenského prezidentské administrativy. Andrej Jermak poté, co se stal novým šéfem prezidentské administrativy, už stihl učinit první kádrové rozhodnutí.
21; Skandál: Ve Švýcarsku bylo zahájeno vyšetřování mnohaletých krádeží 120 stran tajné korespondence ze strany CIA. Rozvědky USA a Německa od 70. let získávaly informace o d švýcarské společnosti, která měla na starost šifrovací zařízení.
22; Budou brát každého, kdo se přihlásí? NASA hledá astronauty pro lety na Měsíc a Mars. Úřad vyhlásil připravenost přijímat žádosti zájemců o řízení kosmických lodí, kteří budou vysláni do nejrůznějších koutů vesmíru.
23; Američané odhadli Trumpovy šance na znovuzvolení. 66% Američanů je přesvědčeno, že Trump podruhé vyhraje. Jen 28% si myslí opak. Připomeňme, že prezidentské volby v USA proběhnou už letos na podzim. Zbytek nedokázal, nechtěl nebo se bál odpovědět.
24; Zelenskij odhalil nepříjemnou pravdu o činnosti ukrajinského ministerstva vnitra a SBU. Na Ukrajině chybějí prokurátoři, slibovaný restart silových resortů se nekonal a navíc byly (jistě čirou náhodou) poztráceny důkazy ohledně případu střelby na Majdanu.
25; K sérii výbuchů došlo v kanceláři evropské poštovní služby v Amsterdamu. Policisté předpokládají, že výbušná zařízení byla uložena v poštovních zásilkách.
26; Zadržení Benese Ajo v Ruské federaci, Za „Černého Lenina“ se přimlouvá poslanec Státní dumy. Jeden z nejznámějších a nejnápadnějších představitelů donbaské domobrany byl zadržen v Archangelské oblasti.
27; Pravda vyplula na povrch. Byl objeven (původně ruský) vrtulník Mi-24 údajně sestřelený Turky v Idlíbu.
28; Koronavirus je pro nás vlastně spása. Byly zveřejněny výpovědi „vězňů“ na luxusní lodi Diamond Princess. Cestující již souhlasí, že budou zařazeni mezi infikované osoby, jen aby mohli už opustit toto plovoucí peklo.
29; Erdogan obvinil Ruskou federace z útoků v Idlíbu a dal Damašku ultimátum. Syrský režim, ruské síly, které s ním spolupracují, a Íránem podporovaní ozbrojenci údajně napadají civilní obyvatelstvo.
30; Vojáci NATO se během cvičení ztratili v litevských lesích. Hledání vojáků bylo zkomplikováno tím, že zrovna nacvičovali návyky maskování, a proto se schovávali před těmi, kde se je pokoušeli najít.
31; Pentagon vyjmenoval zóny zvýšené aktivity ruské vojenské námořní flotily. V dokumentu jsou také vyznačeny zóny vysoké aktivity čínské vojenské flotily.
32; Bývalý šéf správy Federální vězeňské služby spáchal sebevraždu v budově moskevského soudu. Muž takto „vyřešil“ svou situaci před vynesením rozsudku o vydírání.
33; Jasné znamení: V Oděse přímo u Domu odborů se zřítil stožár s ukrajinskou vlajkou. Na Kulikově poli se skácel stožár, na kterém byla připevněna žluto-modrá ukrajinská vlajka.
34; Na ruském ministerstvu zahraničí odpověděli na obvinění ze strany Turecka z útoků na civilní cíle v Sýrii. Ředitel odboru pro nové výzvy Vladimir Tarabrin prohlásil, že veškeré údery jsou vedeny výlučně na teroristické formace, tj. po těch, kteří se zbraní v ruce bojují proti zákonné moci. Ankaře na ruském ministerstvu zahraničí připomněli, že podle dohod má povinnost zajistit neutralizaci teroristů v této syrské provincii.
35; Ukrajinská nacionalistka Fedyna (poslankyně za Porošenkovu stranu) uspořádala show před budovou Státního vyšetřovacího úřadu , kam byla předvolána kvůli doručení podezření v případu vyhrožování prezidentu Zelenskému. Fedyna prohlásila, že Ukrajina je jako německá pornoherečka.
36; USA přikročily k vytvoření speciálního armádního sboru pro akce ve Východní Evropě. Podle názoru amerických politiků to v Evropě už zase smrdí střelným prachem. Co z toho je ale příčina a co důsledek?
37; Kdyby si alespoň nastudovala slabikář! Gennadij Moskal se rozčiloval kvůli naprosté negramotnosti ministryně školství Anny Novosad. Není možné, aby ministr školství v jednom jediném příspěvku na sociální síti nasekal osmnáct pravopisných a gramatických chyb!
38; Zcela zbytečné průlomy. Doněcká ministryně zahraničí shrnula pětiletku ode dne podpisu Minských dohod. Kyjev nesplnil ani jeden bod a všechno neuvěřitelně natahuje. V budoucnosti Kyjeva jsou jen dvě možné varianty událostí, říká Natalija Nikonorova. Buď bude přesně a bez průtahů plnit své závazky vyplývající z Minských dohod, nebo ponese plnou a bezvýhradnou odpovědnost za zmaření mírového urovnání se všemu z toho vyplývajícími následky.
39; Bylo rozhodnuto o osudu včera večer zadrženého domobrance. Občan Lotyšska Benes Ajo byl již propuštěn.
40; Soutěž o nejlepší posádku bojového vozidla pěchoty skončila pro ukrajinskou armádu ztrátami. Velitel brigády zakázal hospitalizaci vojáků s přelámanými kostmi, protože se bojí přílišné popularity tohoto ostudného případu.
41; Otázka Krymu už ukrajinské televize vůbec nezajímá. Byly zveřejněny výsledky monitoringu. Na ukrajinských televizích v lednu 2020 se vůbec neřešily otázky Krymu, ale ani ukrajinská ekonomika nebo mezinárodní ekonomika.
42; Syřané se vzbouřili a bránili průjezdu amerického vojenského konvoje. Američané zahájili palbu a zastřelili místního čtrnáctiletého chlapce.
43; Na stranu Sluha národa byla podána žaloba kvůli „komunistickému“ slovu „sluha“ v jejím názvu. Soud zatím zvažuje, zdali má žalobu brát vážně.
44; Prezident Polska byl vypískán a zasypán nadávkami. K incidentu došlo v pondělí 10. února v jedenáctitisícovém severopolském městě Puck při oslavách získání přístupu k Baltskému moři .
45; Zacharova komentovala „kybernetické útoky na země NATO“ Stálá zástupkyně USA při NATO prohlásila, že každá země NATO čelila kybernetickým či jiným hybridním útokům ze strany Ruska Číny. Zacharova prohlásila, že o tom chybějí jakékoli faktické a dokumentární důkazy. Kromě toho připomněla, že informační zdroje ruského ministerstva zahraničí rovněž čelí tisícům útoků.
46; Vyšetřovatel Státní vyšetřovacího výboru bouřlivě oslavil své povýšení („Ať žijí zloději!“) a doplatil na to. Ve Vyšetřovacím výboru reagovali na skandál svého spolupracovníka.
47; V Nejvyšší radě informovali o alternativě k Minským dohodám pro Ukrajinu. Ve středu se v Minsku konalo další kolo rozhovorů kontaktní skupiny pro urovnání konfliktu v Donbasu.
48; Ruský generál zachránil Američany před pomstou Syřanů. Podrobnosti jsou obsaženy v nové reportáži ze Syrské arabské republiky.
49; V USA zareagovali na odvolání šéfa prezidentské administrativy. Poděkovali Andreji Bogdanovi za jeho úsilí při podpoře historických reforem a vyjádřili naději, že partnerství při zavádění reforem bude pokračovat i za Andreje Jermaka.
50; Sluha národa hájí své skandální prohlášení o dodávkách vody na Krym. Svůj postoj zveřejněný ve vysílání televizní stanice vysvětlil v pěti bodech.
51; Finská novinářka informovala o svých dojmech z jídla v ruských školách. Překvapila ji pestrost (boršč, makarony, kotleta, kompot a chléb). Největší dojem na ni udělala čistota a pořádek, kázeň školáků, kteří si hromadně před jídlem myli ruce a teprve poté si sedali ke stolu. Děti se ve školních jídelnách učí kulturnímu stolování. Jako perličku dodala, že finské děti mívají největší hlad v pondělí, zatímco ruské děti jsou ještě od víkendu najedené od svých dědečků a babiček. Informovala také o nedávném Putinově návrhu, aby na prvním stupni škol dostávali děti jídlo zdarma.
52; Za poslední rok prudce vzrostl počet velmi bohatých lidí. Jejich majetek vzrostl o celých 10% a činil 26,6 bilionu dolarů.
53; Koronavirus: V Hongkongu byla zveřejněna nová a dost neočekávaná verze šíření. Prý se šíří kanalizačním potrubím.
54; Poklonskaja vyzvala Zelenského, aby podobně, jako padla Berlínská zeď, zbořil i hráz, která uzavírá kanál na Krym. Poslankyně poznamenala, že právě nyní může dojít k posunům v odstranění „vodní blokády“ Krymu.
55; Vojáci ukrajinské armády nemohou pracovat s tureckými útočnými drony. Byl oznámen neočekávaný důvod: Chybí financování budov. Vyčleněné prostředky (265 tisíc hřiven) stačily pouze na opravu stropu, výměnu oken a elektroinstalace v kasárnách. Přitom cena kontraktu na drony činila 69 milionů dolarů.
Zdroj:  href="http://rusvesna.su/news" target="_blank">
Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější