Rusko hodlá použít jednu ze svých nejničivějších zbraní na bojišti na Ukrajině (video)
RSS

Rusko hodlá použít jednu ze svých nejničivějších zbraní na bojišti na Ukrajině (video)

V současné době je situace na Ukrajině ze všech stran stále více eskalována, aniž by bylo slyšet výzvy k mírovým jednáním. Pokud tak někdo v poslední době nevídaně prosperuje, pak je to vojenskoprůmyslový komplex. A je celkem jedno, na které straně konfliktu.
Rusko chce nyní použít zbraň, kterou má odzkoušenou již ze Sýrie, kde byla využita proti islámským teroristům. Nyní – poněkud vylepšená – má být namířena na Ukrajinu. Utlumí její využití neutuchající choutky některých jestřábů na další eskalaci konfliktu?
Vojenská ničivá síla raketometu 9K515 Tornado-S je přirovnávána k atomovým bombám.
Moskevské ministerstvo obrany na videu oznámilo, že chce jednu ze svých nejničivějších zbraní, odpalovací zařízení raket Tornado-S 9K515, namířit na ukrajinské válečné dějiště, informoval  Infostart .
V poslední době ruské raketové útoky většinou zničily zásoby vody a elektřiny na Ukrajině.
Nedávná zpráva amerického Kongresu analyzovala, jak moc se aktivity ruské armády od vypuknutí války změnily. V poslední době se zlepšily první výpadky v komunikaci mezi ruskými jednotkami a tažení zmutovalo do čistého boje ve zbrojení s důrazem na dělostřelectvo. Zejména raketomety dostaly významnou roli, vysvětlil Infostart.
Nově byl na frontě nasazen také raketomet 9K515 Tornado-Sz, který je v ruské výzbroji od roku 2016. To bylo použito již v syrské občanské válce. Na rozdíl od svých předchůdců může „Tornado“ odpalovat řízené střely, které mohou zaútočit na cíle vzdálené až 120 kilometrů namísto pouhých 70 kilometrů jako předtím.

Venkovní vzduch ohřívaný termobarickou hlavicí odsává vzduch lidem z plic. Dále se uvádí, že bylo vyvinuto několik typů hlavic. Z nich jednou z nejděsivějších je termobarická hlavice, která nejen že spaluje své okolí, ale také doslova vysává vzduch z plic lidí, jak odhalil Infostart.
Účinnost 9K515 Tornado-Sz 21 odpovídá účinnosti konvenčních odpalovacích zařízení BM-21 a jeho plná palebná síla může pokrýt desítky hektarů půdy.
Baterie velitelského stanoviště šesti odpalovacích zařízení by mohla zastavit celou divizi nebo zničit malé město. V souladu s tím je jeho bojová síla přirovnávána k jaderným zbraním.
 
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 1 Průměrně: 5 ] Článek Rusko hodlá použít jednu ze svých nejničivějších zbraní na bojišti na Ukrajině (video) se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden