Berlín: Ulice města budou dnes slavnostně přejmenovány po Afričanech
RSS

Berlín: Ulice města budou dnes slavnostně přejmenovány po Afričanech

Berlín se tak zřejmě jen přizpůsobuje faktu, že se multikulturní město pomalu ale jistě mění v jakéhosi křížence Istanbulu, Bagdádu a Mogadiša. Po Afričanech přijdou zřejmě na řadu i Arabové a tipuji, že ještě v tomto desetiletí povládne Berlínu – podobně jako Londýnu – muslim.
Německo nebylo takovou koloniální mocností jako třeba Francie nebo Velká Británie, ale i to málo afrických kolonií, které jsou již dávnou historií, jim nebrání, aby si sypali popel na hlavu.
Ovšem zajímavé je, že zatímco tuto historii se snaží rozvířit a bývalé kolonie dokonce hodlají odškodňovat, tak na druhou stranu požadují, aby země, které trpěly jejich nacistickou minulostí, na vše zapomněly – a to včetně reparací…
Každopádně v Německu rozhodně nejde o první takové přejmenovávání v rámci politické korektnosti a jisté je, že ani o poslední.
Město Berlín oficiálně přejmenovalo Lüderitzstrasse a Nachtigalplatz na „africkou čtvrť“ hlavního města.  V budoucnu ponesou jména lidí, které by někteří označili za „bojovníky protikoloniálního odporu“.
Na slavnostním přejmenování 2. prosince nebudou chybět ani výše postavení Afričané.
Jiní by v této souvislosti spíše mluvili o teroristech a zločincích, kteří vraždili Němce. Lüderitzstrasse ve čtvrti Wedding se nyní bude jmenovat Cornelius-Fredericks-Strasse. Byl jedním z domorodých vůdců, kteří na počátku 20. století vedli partyzánskou válku proti Němcům v dnešní Namibii, při níž zahynulo mnoho Němců. 
Dříve byla ulice pojmenována po Adolfu Eduardu Franzi Lüderitzovi, německém obchodníkovi a prvním německém majiteli půdy v tehdejší německé jihozápadní Africe.
Název Nachtigalplatz se mezitím mění na „Manga-Bell-Platz“ .   Pojmenování je na poctu královského páru z Dualy v Kamerunu, Rudolfa a Emily  Duala Manga Bellových, uvádí se v prohlášení. „Královský pár bojoval proti německé koloniální nadvládě. Rudolf Duala Manga Bell byl popraven jako vůdce odboje.“
Dříve neslo náměstí jméno německého lékaře a průzkumníka Afriky Gustava Nachtigala. Jako komisař Německé říše spoluzakládal německé kolonie v západní Africe.
Přejmenování je součástí projektu v berlínské „Africké čtvrti“, jehož cílem je „dekolonizace“ hlavního města. Změnit se má i jméno Petersallee. Za tímto účelem je plánováno rozdělení ulice na dva úseky. Jeden by se měl jmenovat „Anna-Mungunda-Allee“ a druhý „Maji-Maji-Allee“. 
Anna Mugunda byla průkopnicí nezávislosti dnešní Namibie. Povstání Maji Maji bylo povstání afrického obyvatelstva v letech 1905-1907 proti koloniální nadvládě v tehdejší německé východní Africe.
Souhrnně lze říci, že v Berlíně, který je ovládán červeno-rudo-zelenou, byla jména Němců vymazána a nahrazena jmény cizinců, kteří vedli ozbrojené války proti Němcům a vraždili jak německé vojáky, tak německé osadníky žijící v Africe. Zavedené strany nezajímalo, že obyvatelé dotčených ulic a náměstí byli většinou proti.
Podnikatelé a obyvatelé se opakovaně bránili změnám názvů ulic, o kterých rozhodla berlínská vláda. V roce 2019 podalo hromadnou námitku více než 200 obchodníků, sdružení a lékařských praxí.
Není divu, že politický protest proti tomu přišel pouze ze strany AfD. Prosazovala neaplikování „hypermorálních standardů naší doby“ na osobnosti z dřívějších staletí. Navrhla ulice nepřejmenovávat rovnou, ale pomocí značek vysvětlit časové a politické souvislosti jejich jmenovců.
Nové značení ulic má být podle médií odhaleno „2. prosince v 11 hodin na náměstí Nachtigalplatz a ve 12 hodin na Lüderitzstrasse“.  Podle všeho budou přítomni velvyslanci Kamerunu a Namibie a svůj příchod ohlásil i král Jean-Yves Eboumbou Douala Bell, potomek královského páru, po němž má být pojmenována jedna z ulic.
Ohodnoťte tento příspěvek! [Celkem: 2 Průměrně: 5 ] Článek Berlín: Ulice města budou dnes slavnostně přejmenovány po Afričanech se nejdříve objevil na Necenzurovaná pravda - nepřikrášlená realita islamizovaného světa .


Nejčtenější za týden