TELEVIZE: TV Barrandov vyhrála další soud s vysílací radou
pravdive+seznam

TELEVIZE: TV Barrandov vyhrála další soud s vysílací radou

Televize Barrandov uspěla u dalšího soudu se správní žalobou, kterou podala proti pokutě od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ta stanici uložila sankci 400 000 korun kvůli údajné neobjektivitě v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa. Uvádí se to v článku na serveru Novinky (viz ZDE ).
Údajná neobjektivita
Majitel televize Jaromír Soukup kritizoval v září 2018 ve svém publicistickém pořadu firmy za to, že dostávají pobídky od státu a přitom vyvádějí peníze do zahraničí . Konkrétně jmenoval automobilku Škoda Auto, která nedostala prostor na reakci. Podle srpnového rozhodnutí RRTV měla spáchat televize přestupek proti zákonu o provozování rozhlasového a televizního vysílání, protože prý neposkytovala objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů.
Rada měla posoudit pravdivost
Předseda senátu pražského městského soudu Milan Tauber v pátek konstatoval, že podle judikatury zahrnuje objektivita vysílání dva prvky. Je to jednak správnost a přesnost předkládaných faktů, tedy v podstatě jejich pravdivost, a jednak transparentnost – tedy uvedení pramenů, z nichž jsou fakta čerpána . Ústavní soud přitom konstatoval, že pro naplnění podstaty přestupku nestačí pouze netransparentnost, ale musí být splněn právě i prvek nesprávnosti. Verdikt je pravomocný, RRTV zváží podání kasační stížnosti.
Barrandov uspěl opakovaně
Společnost Barrandov Televizní Studio loni od rady dostala kvůli údajné nevyváženosti pořadů několik pokut. Jedna z nich, 200 000 korun, měla být za tendenčnost reportáže v pořadu Moje zprávy , která se zabývala státními zakázkami pro agenturu Dorland. I v tomto případě se televize obrátila na soud, který jí dal loni rovněž za pravdu.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější