Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.2.2020
pravdive+seznam

Přehled zpráv – RusVesna, RusNext 13.2.2020
1; V Číně bylo vytvořeno zařízení pro rychlou diagnostiku koronaviru. Aparát operativně analyzuje vzorek krve člověka a informuje, zdali ze dotyčný nakažen koronavirem.
2; Bývalý hlavní dekomunizátor a nyní poslanec za Porošenkovu stranu Vladimir Vjatrovič se naštval, když viděl v Nejvyšší radě ruská písmena na klávesnici notebooku. Jeden z komentátorů, Arťom Komisarenko, si všiml ještě dalšího „nepříjemného momentu“. Vjatrovičovi se nelíbí spolupráce společnosti Lenovo s Ruskem.
3; Ukrajinský specnaz se za použití střelby zadržel ozbrojeného cizince. Během honičky policisté vypálili několik výstřelů na kola automobilu.
4; Maďarský eurokomisař pro sousedství a rozšiřování Olivér Várhelyi slíbil Ukrajině novou úroveň vztahů s EU. Prý se tím bude osobně zabývat.
5; Ukrajinec a patnáctiletá Polka se pokoušeli nezákonně překročit hranici, aby oslavili den svatého Valentýna. Rodiče patnáctileté občanky Polska byli proti jejímu vztahu s dvacetiletým Ukrajincem.
6; Hanobitele Vatutinova hrobu propustili na záruku od poslance za Porošenkovu stranu. Zasedání proběhlo 12. února večer.
7; Ukrajinsky uvědomělá ZOO. Ukrajinští pohraničníci naučili psa odpovídat na slova „Sláva Ukrajině!“. Služební labrador žije a pracuje na hranicích s Krymem. Na narážku pes dvakrát dvojitě zaštěká... „Patrioti“ v tom nejspíš vidí odpověď „Hrdinům sláva!“.
8; Útočný dron zaútočil na ukrajinskou armádu. Vojáci zničili automobil 59. brigády. Velitel 93. brigády Bryžinskij samozřejmě zařadil tuto ztrátu jako důsledek ostřelování.
9; Na internetu vyvolalo rozhořčení Zelenského vyjádření ohledně Donbasu. Vladimir Zelenskij přikázal vypracování programu, díky kterému se má podařit nalákat mládež z Donbasu na Ukrajinu.
10; V Mariupolu průvodčí vyhazovala „veterána ATO“ z autobusu. Když se ho jiní cestující snažili hájit, prohlásila, že nemá ve městě co dělat, ať si jde bojovat... Poznamenala ještě, že těch „veteránů ATO“ začíná být nějak moc.
11; Nebezpečný tranzit. Vydírání Putina skončí pro Lukašenko špatně. Běloruský koncern Belněftěchim vysvětlil své kroky „nedostatkem dosavadních objemů ropy pro petrochemický průmysl“.
12; Jak Porošenko poníženě prosil o milost po pekle v Děbalcevu. Historik Vladimir Kornilov učinil velmi racionální poznámku ohledně současného chování Ukrajiny. Vypadá to, že Kyjev zapomněl, jak v roce 2015 Donbas drtil ukrajinské ozbrojence v Děbalcevu a Porošenko pak úpěnlivě žádal o setkání v Minsku, ze kterého vznikla druhá redakce Minských dohod.
13; Podezřelá kariéra ukrajinského premiéra. Z prostého právníka Evropském analytickém centra až na samý vrchol. Účastník natáčení televizních show, herecký komparsista, účastník demonstrací podvedených akcionářů se vyšvihl až na premiéra země. Ukrajina je země neomezených možností: Prezidentem se stal komik, premiérem komparsista.
14; Zelenskij se rozhodl vyměnit Krym za Donbas. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij stále hledá svůj postoj k Rusku.
15; Šok a hrůza ozbrojenců. Syrská armáda obklíčila Turky a osvobodila obrovskou část provincie Idlíb. Syrská armáda důsledně osvobozuje části této provincie.
16; Co je nám do Krymu? My jsme přece také obsadili Texas a Kalifornii! Michael Bloomberg odmítá i Si Ťin-pchinga označovat za diktátora.
17; Už to začalo! Muž provokoval prodavačku, která ho žádala, aby mluvil rusky. Muž mluvil bělorusky. Já s tebou nemluvím čínsky nebo Italsky. V zemi jsou přece dva státní jazyky! Situace byla urovnána omluvou ze strany vedení obchodu.
18; Takovéhle NATO už ani Evropa nepotřebuje. Riziko krachu americko-ruského systému kontroly strategických zbraní představuje riziko pro NATO a Evropu.
19; Strašlivá havárie u Pskova. Zahynulo osm Ukrajinců vracejících se z Petrohradu, kde si byli přivydělat. Řidič mikrobusu s Ukrajinci neodhadl vzdálenost při předjíždění a čelně se srazil s kamionem.
20; Byl dohodnut nový úsek pro odpoutání sil v Donbasu. Děje se tak v situaci trvajícího ostřelování ze strany ukrajinských okupantů.
21; Koronavirus: Počty obětí rostou. Čínská armáda vyslala výsadek do ohniska epidemie. Informuje o tom zpráva místního výboru pro otázky hygieny a ochrany zdraví.
22; Poklonskaja se obrátila na obyvatele Krymu, kteří se stali obětmi podvodníků. Jedná se o případy, kdy tehdy nepoctiví bankéři vnutili novopečeným občanům Ruska podvodné úvěry. „Myslíte si, že vás podvodníci nedokáží obalamutit? Před tím si nemůže být nikdo jistý. Prošly mi rukama takové dokumenty, ze kterých vstávaly vlasy na hlavě“.
23; Americké úřady poděkovaly bývalému šéfovi Zelenského administrativy Bogdanovi na „partnerství“. Ve Washingtonu doufají, že bude pokračovat plodná spolupráce i s jeho nástupcem Andrejem Jermakem.
24; Zemřel legendární Major Vichr. Legendární rozvědčík Alexej Boťan zemřel ve věku 103 let.
25; Na ostrově Jáva v centrální Indonésii se probudila nebezpečná sopka Merapi. Při minulé erupci zahynuly stovky lidí a přes 60 tisíc obyvatel muselo opustit své domy.
26; Jedné z největších šachet v Donbasu hrozí zatopení. Ukrajinští okupanti likvidují šachtu „Južnodonbasskaja č. 1“, která se nachází v Ugledaru.
27; Celá pravda o čínském koronaviru: Čím je nebezpečný a co je třeba dělat? Legenda sovětské virologie Dmitrij Lvov informuje o všem, co je nutno vědět o čínském koronaviru.
28; USA utratí více než půl milionu dolarů na „rozvoj demokracie“ v Arménii. „Rozvoj demokracie“ na Ukrajině financovaný ze stejných zdrojů je dostatečně varovný.
29; V Oděse policisté vykradli kancelář během domovní prohlídky. „Tak co bych ještě potřebovala... Konvici mám, bezdrátový reproduktor už taky...“, říká pracovnice policie na nahrávce.
30; Je čím dál hůř. Ukrajinci jsou v šoku. Úřady je nechaly své občany ve štychu v epicentru koronaviru. Ukrajinci, kteří jsou ochotni projít karanténou po návratu do vlasti, stále ještě trčí v Číně, protože datum evakuace je stále odsouváno.
31; Výbor Nejvyšší rady schválil rozhodnutí o dodávkách vody na Krym. Nyní má být rozhodnutí příslušného výboru předloženo k hlasování poslancům. Šéf výboru Dmitrij Lubiněc prohlásil, že jakékoli spekulace o výměně okupovaného Donbasu za dodávky vody do Okupovaného Krymu jsou nepřijatelné, cynické a amorální.
32; Rusové a Ukrajinci se v průzkumu vyjádřili, jaký mají k sobě vzájemně vztah. 42% Rusů a 49% Ukrajinců prohlásilo, že má k druhé straně pozitivní vztah. V září 2019 byla tato čísla ale o poznání vyšší. (56% Rusů a 54% Ukrajinců).
33; Krvavá přestřelka u Charkova. Policisté postřelili nevinného spolujezdce v automobilu. O jeho život bojují lékaři. Policie incident zatím nekomentuje.
34; V Rusku se připravuje zákaz hlučného chování přes den. Období klidu má být od 13:00 do 15:00 a od 19:00 do 9:00 hod. Dělat randál tedy bude povoleno jen od devíti do jedné a od tří do sedmi. Za porušení zákazu bude hrozit pokuta až 40 tisíc rublů.
35; Ukrajinský ministr se chystá sečíst obyvatele Krymu a Donbasu z družice. Je to velmi složitý projekt. Podobný už proběhl v Afghánistánu, kde značná část území rovněž není pod kontrolou vlády.
36; Příslušník domobrany Donbasu ve vězení. Došlo k neočekávanému obratu v případu dobrovolníka z Donbasu. Vydání známého domobrance a komunisty požaduje Lotyšsko, kde jsou proti němu vedena trestní řízení. Benes Ajo sedí ještě ve vazbě, přestože nedávno aktivisté rozšířili zprávu, že byl „Černý Lenin“ už z vazby propuštěn.
37; V Kremlu skepticky zhodnotili výsledky průzkumu o vzájemném vztahu Rusů a Ukrajinců. Dmitrij Peskov prohlásil, že příliš záleží na použité metodice. Velké pochybnosti vzbuzuje nevídaně prudký pokles obliby Ukrajinců u Rusů mezi zářím 2019 a lednem 2020 o čtrnáct procentních bodů z 56% na 42%. Obliba Rusů na Ukrajině poklesla „jen“ o pět procentních bodů z 54% na 49%.
38; Ukrajina rychle stárne. Byla zveřejněna alarmující čísla. Do pracovně aktivního věku se dostávají nepočetné ročníky z 90. a nultých let. To má velmi negativní vliv na demografickou situaci na Ukrajině.
39; Nazarbajevův vnuk se dere do Evropy a slibuje, že vyzradí kompromitující materiál o nejvyšších patrech ruské a kazašské politiky. V interview pro list Times slíbil, že odhalí veškeré detaily korupčního „skandálu“.
40; Skupina ukrajinských vojáků utrpěla ztráty v důsledku výbuchu. Informoval o tom důstojník tiskové služby správy Národní policie Luganské republiky Ivan Filiponěnko.
41; Na Krymu a na internetu se vyjádřili k rozhodnutí Nejvyšší rady o dodávkách vody na Krym. Jen na sebe přivolali posměch. Na telegram kanálu Zrada a vítězství upozornili na neskutečnou absurditu situace.
42; Ukrajinská armáda chystá provokaci. Už je známo i datum. Ukrajinští karatelé očekávají příjezd zástupců zahraničních médií. A těm musí být naservírována nějaká senzace.
43; Kurs na Evropu: V Bělorusku se rozhodli odstranit důraz na Rusko ze státního znaku. Znak má být učiněn mírumilovnějším, aby byl pozitivně vnímán jak v Republice, tak i na mezinárodní scéně.
44; V Luganské republice informovali o blížícím se Zelenského neúspěchu. V Parlamentu zdůraznili, že Vladimir Zelenskij nechápe, že snaha o nalákání mládeže Donbasu do Ukrajiny je hodně hloupý nápad.
45; Lékaři vysvětlili určité zvýšení úmrtnosti na koronavirus. Primář místní nemocnice prohlásil, že je to tím, že dřív přijímali lehčí i těžké případy. Dnes přijímají už jen těžké, z nichž samozřejmě vyšší procento umírá.
46; Uljana Suprun přidala k blahopřání ke dni prezervativu fotografie poslanců platformy „Za život“. Zdá se, že bývalá ministryně zdravotnictví přezdívaná „Doktorka Smrt“ se snaží na sebe upoutávat pozornost.
47; Putin vyměnil gubernátora Kalužské oblasti. Informovala o tom tisková služba Kremlu.
48; Kolomojskij založil společnosti na výrobu zbraní a munice. Svědčí o tom informace v Jednotném státním rejstříku právnických a fyzických osob.
49; Špinavá hra. V Kazachstánu zareagovali na výhrůžky Nazarbajevova vnuka, že vyzradí kompromitující materiály na politické špičky Ruska. Skandál komentoval kazašský ministr informací Dauren Abajev.
50; Nadzvukové zbraně učinily zadržování Ruska nesmyslným, říká Vladimir Putin. Podle jeho slov systém protiraketové obrany Západu je zaměřen na zneškodňování jaderného potenciálu Ruska.
51; Zelenskij chce postavit „Zahradní město“ na hranici s Krymem. Informuje o tom tisková služba prezidentské kanceláře. Projekt má přimět lidi jedoucí z Krymu na Ukrajinu, aby pocítili pozitivní rozdíl.
52; Neexistuje alternativa. Putin prohlásil, že rodiče označovaní čísly „rodič jedna“ a „rodič dva“ za jeho vlády v Rusku neprojdou. U nás to vždy budou táta a máma, zdůraznil prezident.
53; V nové reportáži ze Sýrie je zachycena reakce ruských vojáků na neočekávané boje amerických vojáků a syrských Kurdů. Do obce Harbat Hamo (3 km od Kámišlí) vjela v rozporu s mezinárodními dohodami kolona šesti amerických obrněných vozidel. Obyvatelé požadovali, aby okupanti obec opustili. Američané zahájili palbu z kulometů a zabili čtrnáctiletého Fesejla Chálida Mahmúda a zranili dalšího obyvatele. Nato muži z obce zahájili odvetnou palbu po agresorech z osobních zbraní a zapálili jeden obrněný vůz.
54; Ukrajina se chystá vyslat vojáky do Iráku. Informoval o tom ukrajinský ministr obrany Andrej Zagorodňuk.
55; Na základnu USA v Iráku dopadly rakety. Americké stíhačky zahájily aktivní hlídkování nad Kirkúkem.
56; V Pentagonu učinili prohlášení ohledně jaderného arzenálu USA. Postoj Washingtonu zveřejnil šéf strategického velení Ozbrojených sil USA. USA nemají v úmyslu rozšiřovat jaderný arzenál a účastnit se závodů ve zbrojení s Ruskem a Čínou.
57; Velvyslanci Ruska v Turecku je vyhrožováno kvůli událostem v Idlíbu. Diplomat poznamenal, že poslední události v syrské provincii vyvolaly v tureckých sociálních sítích protiruskou hysterii.
58; Jen další vzedmutí rusofobie. Ruské velvyslanectví komentovalo nové americké sankce proti třem ruským podnikům.
Zdroj:
Pokud byste někdo chtěli finančně podpořit překládání informačních přehledů BW, můžete tak učinit na účet číslo: 63127359/0800.
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo „Svodka“.Vaše zaslané částky budou zaúčtovány jako honorář za překlad a řádně zdaněny.
Za Vaše finanční příspěvky předem děkuji.
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější