Turci sú v severnej Sýrii nervózni, snažia sa blokovať sýrsky postup
pravdive+seznam

Turci sú v severnej Sýrii nervózni, snažia sa blokovať sýrsky postup

Damask 14. februára 2020 (HSP/ Polit Expert /Foto:Screenshot YouTube)
 
V severnej Sýrii začalo medzi Turkami a Sýrčanmi iskriť. Sýrske vládne jednotky a proturecké skupiny v Idlibe a severnej Sýrii sa začali vzájomne ostreľovať. Turci sa snažia protureckým skupinám pomáhať a takisto sa snažia blokovať postup sýrskych vládnych jednotiek na severe krajiny. Momentálne turecké blokposty čiastočne blokujú sýrsky pohyb na trase Damask – Aleppo. Informácie priniesol portál Polit Expert
Na snímke ruské stíhačky
V posledných dňoch sýrske vládne jednotky oslobodili oblasti v blízkosti mesta Khan Seikhun, čo možno vnímať ako dôležité strategické víťazstvo. Turecké blokposty však bránia Sýrčanom v slobodnom pohybe do mesta, sýrske vojenské transporty musia turecké vojenské blokposty obchádzať.
Turecké blokposty sa po úspešnom postupe vládnych sýrskych vojsk nachádzajú dnes v hlbokom tyle sýrskych vládnych jednotiek. Sýrčania sa nesnažia zvyšovať napätie medzi Ankarou a Damaskom, útokom na turecké blokposty sa vyhýbajú. Turci sa však obávajú, že ak prestanú podporovať proturecké skupiny, tie sýrske vládne jednotky za pomoci ruského letectva zlikvidujú.
Hlavným problémov Sýrčanov však nie sú Turci, ale Izrael, ktorý podniká neustále nálety na sýrske územie.
Iránsky portál Fars News uviedol, že v posledných hodinách ruské a sýrske letectvo zlikvidovalo v Idlibe viac ako 60 protureckých militantov a situácia medzi Sýrčanmi a Turkami je v Idlibe značne napätá. Výraznejšie straty v posledných hodinách utrpeli členovia bánd Hayat Tahrir as Sham či an Nusra západne od Maaretu a al Naumanu. Rusi a Sýrčania zničili aj 8 pickupov a obrnených transportérov teroristov.
Väčšie zoskupenie teroristov evidujú ruskí a sýrski piloti v blízkosti Deir Sunbol, pričom v meste sa nachádza aj množstvo zbraní a vojenského materiálu. Podľa Iráncov v najbližších hodinách budú ruskí a sýrski piloti mestu Dier Sunbol venovať zvýšenú pozornosť.
Letecký útok sýrskych a ruských lietadiel zastavil prípravy teroristov na útok západne od strategického mesta Saraquib. Proturecké skupiny majú značné straty, sýrska tlačová agentúra SANA uviedla, že sýrske vládne jednotky obkľúčili proturecké skupiny na území o rozlohe približne 600 km štvorcových.
Sýrčania to s oslobodením miest v Aleppe a Idlibe myslia vážne. Idlib je poslednou pevnosťou protiasadovských teroristov v krajine, oslobodenie Idlibu je nevyhnutné na ukončenie konfliktu v krajine.
 
Príspevok Turci sú v severnej Sýrii nervózni, snažia sa blokovať sýrsky postup zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější