VIDEO: Izrael zaútočil opět na Sýrii
pravdive+seznam

VIDEO: Izrael zaútočil opět na Sýrii

V noci na pátek došlo k dalšímu raketovému útoku na syrské hlavní město Damašek. Podle zpráv místních médií protivzdušná obrana dokázala sestřelit několik nepřátelských cílů. Podle syrské agentury SANA vzdušný útok nezpůsobil žádné škody.
Útok z okupovaných Golanských výšin
K útoku mělo dojít z Golanských výšin, které okupuje Izrael. „Nepřátelské střely byly vypáleny z okupovaných Golan (…) a všechny byly zničeny předtím, než zasáhly cíl,“ uvedl zdroj v ozbrojených silách, na který se odvolává SANA. Podle agentury Spojených arabských emirátů Al-Hadath k útoku mohlo dojít i z libanonského vzdušného prostoru. Útok měl mířit na muniční skladiště poblíž mezinárodního letiště v Damašku. Na internetu se objevila videa, která zaznamenávají střely syrské protivzdušné obrany v nebi nad temným Damaškem. Z videa je tak patrné, že v hlavním městě byl během náletu vypnutý proud.
Izraelské útoky proti Sýrii
Mezi Sýrií a Izraelem nejsou udržovány diplomatické vztahy a od doby svého vzniku se nacházejí ve válečném stavu. Po vypuknutí občanské války v roce 2011 se Sýrie stala častým terčem izraelských náletů. Izrael útoky vysvětluje tím, že se snaží údajně zabránit svým nepřátelům získat moderní zbraně. V první řadě se jedná o íránské jednotky a ozbrojence libanonského hnutí Hizballáh, kteří bojují v občanské válce na straně Bašára Asada. Naposledy k podobnému útoku došlo 6. února (viz ZDE ). Jeho cílem byly vojenské základny poblíž Damašku. I tehdy byly střely vypáleny z okupovaných Golanských výšin.
Ohrožení civilního letadla
Ruská armáda později informovala, že útok ohrozil dopravní letadlo se 172 lidmi na palubě. Tehdy se letadlo Airbus A320 nacházelo poblíž damašského letiště a nechybělo málo, aby se dostalo pod palbu syrské protivzdušné obrany, která se snažila izraelský útok odrazit. Letadlu se naštěstí podařilo včas změnit kurs a přistálo na ruské letecké základně Hmímím v Sýrii. Před měsícem íránská armáda sestřelila v podobné situaci ukrajinský Boeing 737-800 se 176 lidmi na palubě . Letadlo letělo poblíž vojenského objektu Íránu. K tragédii došlo krátce poté, co v reakci na vraždu íránského generála Kásima Sulejmáního Američany Íránské revoluční gardy 8. ledna podnikly raketový útok na americké základny v Iráku. V očekávání odvety byla íránská protivzdušná obrana uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti a chybně identifikovala civilní Boeing za nepřátelský cíl.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější