Dvojaký kilometer? Kuffovi zakázali politicky sa angažovať. Bezák otvorene podporuje kandidáta strany Progresívne Slovensko
pravdive+seznam

Dvojaký kilometer? Kuffovi zakázali politicky sa angažovať. Bezák otvorene podporuje kandidáta strany Progresívne Slovensko

Bratislava 14. februára 2020 (HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)
 
Napriek tomu, že biskupi prednedávnom zverejnili stanovisko, v ktorom vyzývajú klérikov, aby sa nijako neangažovali v politike a nepodporovali žiadne politické strany, čím narážali hlavne na farára Martiana Kuffu, bývalý arcibiskup Róbert Bezák najnovšie podporil kandidáta strany Progresívne Slovensko, Miroslava Kocúra. Bude to KBS nejako riešiť?
Na snímke Róbert Bezák
Bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský a spišský biskup Mons. Štefan Sečka zverejnili v novembri stanovisko k otázke politického angažovania klérikov:
„Angažovanie sa v politických stranách, hoci prostredníctvom druhých osôb, nie je primerané kňazskému stavu. Úlohou kňaza je byť otcom všetkých veriacich, nie vodcom tých, ktorí sa hlásia k určitej strane.
Ak v spoločnosti vznikne presvedčenie, že niektorý z kňazov, aj keď z úzadia, ovláda politickú stranu, je nevyhnutné, aby všetky svoje aktivity v tomto smere bezodkladne ukončil.
Toto stanovisko sa v aktuálnych okolnostiach týka otca Mariána Kuffu, ale vo všeobecnosti aj každého klerika, ktorý by sa angažoval v činnosti alebo verejnej propagácii politických strán,“ napísal dvaja arcibiskupi.
Reagovali tak po zverejnenom článku na liberálno-kresťanskom portáli Postoj.sk , v ktorom značne dezorientovaný novinár napísal, že kňaz Marian Kuffa ovláda stranu KDŽP – Aliancia za Slovensko, ktorá kandiduje vo voľbách na kandidátke Kotlebovej strany ĽSNS.
Marianovi Kufovi dokonca spišský biskup zakázal vystúpiť na nedávnom modlitebnom zhromaždení za odmietnutie Istanbulského dohovoru, ktorého skrytým cieľom je zaviesť nebezpečnú Gender ideológiu do právneho systému Slovenskej republiky, zo strachu, že sa toto podujatie spolitizuje. Pritom Marián Kuffa je najhlasnejším hlasom cirkvi proti prijatiu tejto škodlivej ideológie, a keby nie jeho aktivít, už je dávno prijatá a celá spoločnosť, nie len cirkev a veriaci, má problém. Biskup Sečka dokonca následne zakázal farárovi Kuffovi vystupovať kdekoľvek mimo Spišskej diecézy.
Vzhľadom na priebeh modlitbového stretnutia, na ktoré Biskup Sečka zakázal jeho iniciátorovi účasť, keď sa podujatia síce zúčastnili mnohí politici, v čom sa im nedalo zabrániť, no i napriek tomu sa o podujatí nedá hovoriť ako o spolitizovanom, a postup biskupa sa javí ako zbytočne opatrný.
Na druhej strane tu máme emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý otvorene podporuje politikov z ultraliberálnej strany Progresívne Slovensko. Pred prezidentskými voľbami podporil Zuzanu Čaputovú, teraz sa objavil na videu kandidáta Progresívneho Slovenska, Miroslava Kocúra.
„Miroslav Kocúr je pre mňa človekom, ktorý sa nevzdal, nerezignoval, neodtiahol sa. Takže má moju dôveru,“ hovorí Bezák v propagačnom videu a pokračuje : „ Miroslav Kocúr mi príde ako dobrý partner pre život, pre rozhovor.“
Spoločne s Bezákom v spomínanom videu vystupuje aj herečka a bývalá politička Magda Vašáryová, ktorá je známa svojim pozitívnym vzťahom k prijímaniu imigramtov a „preslávila“ sa svojim výrokom , že politici v otázke migrácie by mali ísť proti väčšinovej mienke ľudí.
 

 
Je zaujímavé, že v prípade Róberta Bezáka je cirkev ticho a nespisuje žiadne stanoviská voči takémuto konaniu bývalého arcibiskupa. Navyše je to šokujúce z toho dôvodu, že Bezák podporuje ultraliberálnu stranu, ktorá presadzuje všetky zvrátenosti sveta , čo je v úplnom rozpore s kresťanským učením.
O stanovisko k tejto situácii sme požiadali aj hovorcu Konferencie biskupov Slovenska. Dostali sme od neho krátke stanovisko: „Mons.Bezák nie je členom KBS. V mojej kompetencii nie je vyjadrovať sa k jeho činnosti.“
Samuel Gdovin
 
Príspevok Dvojaký kilometer? Kuffovi zakázali politicky sa angažovať. Bezák otvorene podporuje kandidáta strany Progresívne Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější