Je vůbec úřad ombudsmana potřeba?
pravdive+seznam

Je vůbec úřad ombudsmana potřeba?

LUBOŠ ZÁLOM
Tak ještě pár slov k tématu OMBUDSMANA, než mě to přestane zajímat. Fakt, že při celém současném politickém marasmu se pan Křeček jeví jako přijatelná osoba, je samozřejmě stoprocentně způsobeno tím, jaká sebranka ovládla celou oblast tzv. lidských práv, resp. celý koncept práv.

Pokud na jedné straně máme bandu neoprogresivistů, zatímco na druhé straně jim čelí protestní strany zahrnující pestrou množinu “alt-right” i “alt-left” (pokud něco takového lze definovat) a k tomu je ště starou levici (komunisty) a nacionalistickou levici (SPD), pak z takového střetu nemůže vyjít nikdo, kdo by vůbec byl schopen koncept práv správně hájit.
Např. kdo by byl schopen zdůraznit, že mluvit o tzv. lidských právech je nadbytečnost – existují pouze práva jednotlivce, a to pouze negativně vymezená. Jestliže se zdá, že je tady nutná jakási instituce VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE PRÁV, je to nakonec důsledek toho, že stát zmutoval do podoby takřka absolutistického vládce, který je schopen na každém kroku naše práva pošlapávat – a velmi často to také dělá. A je absurdní, když ten samý stát generuje jakousi instituci, která má práva chránít: konzistentně toho nebude schopna. Nemohla toho být schopna neomarxistka Šabatová. Nebude toho schopen ani levičák Křeček – přestože si mnozí komentátoři libují, že nyní nastane pro práva v této zemi zlatý věk.

Měli bychom usilovat o omezení státu až na dřeň. Na rušení regulací a státních zásahů. Na snižování moci státu sahat nám do našich kapes. Měli bychom usilovat o suverénního, nezávislého občana. Měli bychom usilovat o čistý kapitalismus.

Potom nebude žádný speciální úřad tzv. ochránce lidských práv potřeba, protože ve zdravé společnosti, která si cení svobody, budou případné přehmaty toho či onoho úředníka či politika řešit skutečně fungující neziskové organizace a v neposlední řadě média – která dnes nepůsobí jako hlídací pes demokracie, nebo nedej bože snad svobody, ale jako propagandistická instituce, která vždy ochotně spěchá se zdůvodněním, proč je nutné zase jednou občana ukrátit na jeho právech.
Osobně bych úřad ombudsmana zařadil do dlouhého seznamu úřadů na zrušení!

Luboš Zálom

Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější