V USA a Poľsku majú obrovské obavy z ruských „všežravých“ tankov
pravdive+seznam

V USA a Poľsku majú obrovské obavy z ruských „všežravých“ tankov

Washington 16. februára 2020 (HSP/ Breakingdefense /Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
NATO mieni zmeniť situáciu vo výzbroji v oblasti, kde zjavne prehráva s Ruskom, a chce podniknúť „príslušné opatrenia“. Viaceré západné média a analytici uznávajú, že ruské tanky sú modernejšie, efektívnejšie, rýchlejšie a vo všeobecnosti lepšie, než tanky členských krajín NATO, vrátane USA. Poukázal na to aj vojenský expert ruskej informačnej agentúry TASS Dmitrij Litovkin, ktorý podotkol, že ťažká vojenská technika NATO v prípade konfliktu sotva dokáže prekonať teritórium Poľska. Svoje závery vytrovil na základe údajov a informácií západných kolegov z Breaking Defense
Ilustračné foto
Tí potvrdzujú, že moderné americké a britské tanky s váhou menej ako 70 ton v prípade vojenského konfliktu s Ruskom nedokážu prekonať chatrné mosty cez Vislu. Podľa ich údajov, existujúce mosty znesú vozidla s váhou do 50 ton a budú to ruské tanky T-90, T-72B3 a  T-80. Preto v prípade vypuknutia bojových operácií pechota aliancie bude musieť samostatne brániť nástupný priestor dovtedy, kým sa nevybudujú pontónové mosty. Západní odborníci prízvukujú, že technológie na budovanie pontónových mostov síce existujú, ale nie sú vhodné pre veľké európske rieky.
Západní experti podotýkajú, že posádky ruských obrnených vozidiel a tankov už dávno nacvičujú prekonanie vodných prekážok a inžinierske vojska sú schopné veľmi rýchlo zabezpečiť prepravu pre vojakov a techniku. Na Západe majú podobnú techniku, ale kvôli koncepcii takzvaných „nekontaktných vojen“, keď sa hlavne využíva letectvo a okrídlené rakety, sa táto technika dávnejšie nemodernizovala.
V ruských vojenských učebniciach o vojenskej taktike je uvedené, že väčšinou armáda počas presunu v priemere každých 100 km stretne rieku o šírke viac ako 100 metrov. Ruská armáda má niekoľko druhov tankov, ktoré na Západe označujú za „všežravé“: T-72B3, T-80BVM a  T-90MS.  Tieto tanky sa dájú natankovať aj leteckým petrolejom, aj lodným dieselovým palivom. Tieto vozidla sa rovnako ľahko premiestňujú ako po blate, močiaroch, tak aj po asfaltovým cestám. Na nákladných vozidlách alebo železničných plošinových vozňoch, pokojne sa zmestia do všetkých európskych tunelov.
Ako uvádzajú západní experti, NATO pripravuje modernizáciu svojej techniky, ale otázka prekonania mostov zostáva nevyriešená. Americké „Abramsy“ a britské „Challengery“ sú ťažšie ako ruské stroje. Ešte pred rokom na portáli štátnych nákupov USA umiestnili tender inžinierskych vojsk na výstavbu „komplexu pre dlhodobé skladovanie a technický servis výzbroje“ na leteckej základni Powidz v Poľsku. Okrem toho, Varšava na svojom území a na vlastné náklady mieni vybudovať vojenskú základňu pre americkú armádu.
Eugen Rusnák
 
Príspevok V USA a Poľsku majú obrovské obavy z ruských „všežravých“ tankov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější