Fašiangovať sa bude aj v mestských častiach Nitry
pravdive+seznam

Fašiangovať sa bude aj v mestských častiach Nitry

Nitra 16. februára 2020 (HSP/Foto:Ľudmila Synaková)
 
Tohto roku si okrem Staromešťanov budú fašiangy užívať aj obyvatelia nitrianskych mestských častí. Nitrianska radnica spolu s VMČ č. 5 organizuje v Kultúrnom dome v Nitre-Párovských Hájoch fašiangový karneval. Zábava sa začne sa o 17. hodine a vstupenky si kupovať nemusíte
Záber z fašiangov
Pred veľkonočným 40-dňovým pôstom sa dnes zabavia aj obyvatelia Mlynáriec. V miestnom Kultúrnom dome na Dubíkovej ulici organizuje pre nich mesto Nitra v spolupráci s miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža fašiangové stretnutie. V Dome Matice slovenskej na Dolnočemánskej ulici dnes sa uskutoční od 15.30 h rodinný karneval, ktorý je určený rodinám s deťmi. Maškarný ples je v réžii  Cirkevného centra voľného času na Klokočine spolu s Domom Matice slovenskej v Nitre.
Na Zobore sa v Kultúrnom centre na Svätourbanskej ulici uskutoční vo štvrtok 20. februára  o 16. h fašiangová zábava – batôžkové stretnutie, ktoré pripravuje MsO JDS č. 5. Vstup na túto zábavu je na pozvánky.
V sobotu 22. februára sa bude fašiangovať na Svätoplukovom námestí v centre Nitry, no pre Janíkovčanov bude o 19.30 h nachystaná v Kultúrno-spoločenskom centre fašiangová zábava. Podujatie organizujú Miestna organizácia Jednoty dôchodcov Slovenska č. 3 v spolupráci s Miestnym odborom Matice slovenskej v Nitre-Janíkovciach. Bohatý dvojdňový program je pripravený aj v mestskej časti Dražovce. V sobotu 22. februára sa v Kultúrnom dome uskutoční o 19.00 h maškarný ples. Organizátorom plesu je Občianske združenie Pre Dražovce, mesto Nitra, VMČ č. 6 a OZ Tradícia.
Dražovčania si v nedeľu 23. februára budú môcť užiť aj tradičný fašiangový sprievod, ktorý od 13. h bude prechádzať po uličkách mestskej časti. Tento sprievod vyvrcholí večernou zábavou a polnočným pochovávaním basy v réžii OZ Tradícia. Vedúca OZ Tradícia Miroslava Zaujcová povedala, že cieľom tohto spoločenského podujatia je pripomenúť si fašiangové zvyky našich prastarých rodičov.
Fašiangy tradične vyvrcholia v Nitre-Dolných Krškanoch, kde sa Krškančania stretnú na fašiangovej zábave podľa tradícií v utorok 25. februára o 18.00 h. Do tanca im bude vyhrávať kapela Brilax a o polnoci pochovajú basu s FS Íreckí seniori. Podujatie, na ktoré je vstup voľný, organizuje mesto Nitra, VMČ č. 1 a OZ Krškany 2020.
Ľudmila Synaková
 
Príspevok Fašiangovať sa bude aj v mestských častiach Nitry zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější