Americký bankár uviedol spôsob, ako Rusko môže zničiť USA

Americký bankár uviedol spôsob, ako Rusko môže zničiť USA

Moskva 16. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:Pixabay)
 
Lloyd Blankfein , známy bankár a bývalý šéf najvplyvnejšej americkej banky , ktorý je aj na zozname „ najvplyvnejších ľudí planéty „ , podľa časopisu Time vyhlásil, že ekonomika a armáda USA môžu byť v blízkej budúcnosti zničené
Ilustračné foto
Vyhlásenie bývalého generálneho riaditeľa Goldman Sachs sa stalo jednou z hlavných správ v USA . Istá emocionálnosť reakcie amerického mediálneho a politického spoločenstva je spojená okrem iného aj s tým , že Blankfein označil Rusko za potenciálneho spoluautora a beneficienta budúcej katastrofy .
„Ak prídu demokrati s kandidatúrou Sandersa ( v prezidentských voľbách ) , budú Rusi musieť zvážiť , pre koho majú pracovať , aby najlepšie … ( nasleduje expresívne sloveso , ktoré označuje ponižujúce spôsobenie škody , pozn . red. ) USA . Sanders v spoločnosti vyvoláva rovnako veľké rozpory   ako aj Trump , a zničí našu ekonomiku a nestará sa o naše ozbrojené sily . Keby som bol Rusom , dal by som tentoraz prednosť Sandersovi . „
 

If Dems go on to nominate Sanders, the Russians will have to reconsider who to work for to best screw up the US. Sanders is just as polarizing as Trump AND he’ll ruin our economy and doesn’t care about our military. If I’m Russian, I go with Sanders this time around.
— Lloyd Blankfein (@lloydblankfein) February 12, 2020 
Najzaujímavejšie na tom je , že je, po prvé , sám Blankfein tiež demokrat , a , po druhé , že má v skutočnosti pravdu vo svojom hodnotení politických hrozieb , ktoré môžu spôsobiť americkej ekonomike nenapraviteľnú škodu v prípade , že bude za prezidenta zvolený socialista . Aj keď Rusko samozrejme nemá a nebude mať žiadnu spojitosť s výsledkami amerických volieb .


Taktiež je pozoruhodné , že verejné vystúpenie jedného z najviac nenávidených amerických bankárov proti senátorovi – socialistovi sa môže stať pre samotného Sandersa veľkým víťazstvom , ktoré mu pomôže získať podporu voličov v boji o právo zastupovať Demokratickú stranu v prezidentských voľbách .
Ľudia mu môžu dať hlas len preto , že sa nezapáčil bývalému šéfovi Goldman Sachs – banky, ktorá je známa tým , že dostávala mnohomiliardové štátne pôžičky , a ktorá má prezývku Krakatica vykorisťovateľ , a tiež tým, že práve ľudia z tejto banky zastávajú funkcie ministrov financií USA nezávisle od politickej orientácie prezidenta , a tiež vedúce funkcie v mnohých európskych centrálnych bankách.
 
Čo tak vyľakalo známeho a vplyvného bankára ?

Verzia popredného amerického denníka The New York Times úplne zodpovedá najpopulárnejšiemu vysvetleniu tejto udalosti .
Bernie Sanders navrhol daň z bohatstva pre najbohatších Američanov , ostro kritizoval veľký biznis za to , že mal obrovské zisky a platil pritom málo daní , a povedal , že si myslia , že by žiadni miliardári nemali byť . Jeho víťazstvo v utorkových predbežných voľbách v New Hampshire urobilo pravdepodobným to , čo pokladal Wall Street v priebehu niekoľkých mesiacov za najhorší scenár : inauguráciu prezidenta Sandersa .
Sanders , všeobecne uznávaný socialista , ktorého plány spočívajú v tom , aby vyprázdnil súkromný systém zdravotníctva a obmedzil pôžičky a ďalšie bankové operácie , je mnohými obchodníkmi , investormi a bankármi považovaný za jediného kandidáta , ktorý je ešte menej žiaduci , než senátorka Elizabeth Warrenová , ktorá je v tomto prostredí nenávidená .
Čo je potrebné poznamenať ? Bernie Sanders , senátor za štát Vermont , by mal skutočne dosť dobré šance na víťazstvo v primárnych voľbách Demokratickej strany , ale len v prípade , keby boli naozaj čestné . Už sme písali o tom , ako systém elektronického hlasovania v štáte   Iowa ( prvom štáte , v ktorom sa konajú predbežné voľby demokratického kandidáta ) spôsobil kolaps volebného procesu , a potom vyšlo najavo , že samotnú aplikáciu pre volebné okrsky pripravila spoločnosť , ktorú financoval jeden z kandidátov , a potom tento kandidát v hlasovaní nečakane zvíťazil , a to aj napriek tomu , že väčšinu hlasov získal senátor socialista .
K rovnakej situácii došlo v roku 2016 , kedy sa stranícke vedenie rozhodlo , že má kandidovať Hillary Clintonová – a práve tá bola proti všetkým možným procedúram a pravidlám hlasovania straníckych delegátov „ vymenovaná „ kandidátkou za Demokratickú stranu . V dôsledku tejto zrady dôvery voličov zrejme každý z desiatich Sandersových stúpencov hlasoval v konečnom dôsledku pre Trumpa , čo zohralo určitú úlohu v jeho šokujúcom víťazstve .
Teraz sa môže táto situácia opakovať a primárne voľby pripomínajú skôr voľby bez voľby, pretože o kandidátovi sa teraz rozhoduje na úrovni straníckej nomenklatúry, a nie voličov. Nomenklatúra si volí medzi dvoma kandidátmi: bývalým starostom mesta South Band, bývalým prieskumníkom a bývalým pracovníkom známej poradenskej spoločnosti McKinsey Petom Buttigieg, a majiteľom informačnej agentúry Bloomberg a bývalým starostom New Yorku Michaelom Bloombergom.
Na strane Buttigieg je mladosť, príjemný zovňajšok a skutočnosť, že je predstaviteľom sexuálnych menšín, ktorý sa nehanbí pobozkať svojho „manžela“ priamo na pódiu v priebehu stretnutia s voličmi. Na strane Bloomberga stoja politické skúsenosti a skutočnosť, že je multimiliardárom ochotným investovať do volebnej kampane obrovské osobné prostriedky.
Sanders má šancu na víťazstvo len v prípade, keď sa establishment rozhodne zorganizovať „ukážkovú porážku“ socialistami od Trumpa s tým, aby v nasledujúcom volebnom cykle neposkytovali stúpenci Demokratickej strany podporu kandidátom, ktorí obhajujú najradikálnejšie formy sociálnej spravodlivosti. Lloyd Blankfein má pravdu vo svojom hodnotení následkov, ku ktorým by došlo po zvolení, sám bankár ale pravdepodobne nemôže jasne vysvetliť verejnosti príčiny katastrofy „prezidenta Sandersa“.
Urobíme to teda my. Sociálna spravodlivosť , demontáž bankového systému , prudké zníženie početného stavu americkej armády a vojenskej prítomnosti vo svete – to všetko je krásne z hľadiska humanistických ideálov . Ak sa pozrieme na to z hľadiska Spojených štátov , je to ale katastrofa .
Ak nebude supervplyvný bankový sektor a najmä ak nebudú stovky vojenských základní po celom svete, a tiež útočné skupiny lodí vo svetových oceánoch, už nebude možné okrádať okolitý svet (alebo napríklad nútiť značnú časť sveta k tomu, aby predávala a kupovala ropu za doláre ).
V tomto scenári sa budú musieť USA, a tiež obyčajní americkí občania, naučiť prvýkrát za dlhé desaťročia žiť z vlastnej práce a míňať peniaze, ktoré sami zarobili. Viac ako to: Američania budú musieť predávať svetu nie svoje dlhopisy, finančné služby alebo protekciu, ale vlastný tovar a služby, ktoré musia byť konkurencieschopné (oi. aj pokiaľ ide o cenu), v porovnaní napríklad s čínskymi analógmi.
Takýto život sa bude len ťažko páčiť dokonca aj Sandersovým voličom, o generáloch Pentagonu a veľkých podnikavcoch z Wall Street už ani nehovoriac. Práve z týchto dôvodov môžeme predpokladať, že výsledky prieskumov verejnej mienky, podľa ktorých socialista a populista vedie, nemajú žiadny význam: jednoducho ho k moci nepustia, a zastaví ho buď vedenie vlastnej strany, alebo v najhoršom prípade sám Trump vo voľbách.
Avšak , americkí odborníci a bankári sa budú nezávisle na detailoch politického scenára volieb sťažovať na to , že Rusko dostáva svoje bonusy – v podobe oslabenia   viery Američanov vo svoju demokraciu . A platí to najmä pre početných mladých stúpencov Bernieho Sandersa – ich sklamanie zaručene podkope spoločenskú stabilitu v USA na dlhé roky alebo dokonca desaťročia .
 
Príspevok Americký bankár uviedol spôsob, ako Rusko môže zničiť USA zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější