Ruský klon pseudoumelcov Kalmusa a Lorenza pochoval kandidatúru Macronovho favorita na post starostu Paríža
pravdive+seznam

Ruský klon pseudoumelcov Kalmusa a Lorenza pochoval kandidatúru Macronovho favorita na post starostu Paríža

Bratislava 16. februára 2020 (HSP/Foto:TASR/AP- Ivan Sekretarev)
 
Smutne známi košickí pseudoumelci Peter Kalmus a Ľuboš Lorenz môžu iba tíško závidieť medzinárodný úspech svojho slávnejšieho ruského pendanta Piotra Pavlenského, ktorý svojráznym umením obšťastňuje nielen ruskú verejnosť, ale aj francúzske obecenstvo. Vyšinutý absolvent petrohradskej umeleckej priemyslovky Piotr Pavlenskij najnovšie zasiahol do priebehu volieb nového starostu Paríža a prinútil kandidáta Macronovej vládnej strany Republika v pohybe (LREM) Benjamina Griveauxa, aby stiahol svoju kandidatúru v marcových komunálnych voľbách
Na snímke ruský umelec Piotr Pavlenskij
Piotrovi Pavlenskému sa tento husársky kúsok podaril prostredníctvom zverejnenia kompromitu júcej komunikácie s mladou ženou a videa sexuálneho charakteru, kde v úlohe hlavného hrdinu figuruje práve Benjamin Grivaux.
Piotr Pavlenskij svoje konanie zdôvodnil tým, že sa už nemôže pozerať na to, ako bývalý hovorca francúzskej vlády Benjamin Grivaux vo svojej kampani pokrytecky propaguje rodinné hodnoty a neštíti sa ani zneužívania vlastnej ženy a detí pre svoju reklamu, pričom v realite sa správa úplne naopak.
V reakcii na Pavlenského odhalenia sa Benjamin Grivaux prostredníctvom sociálnych sietí posťažoval, že už rok čelí „znevažujúcim poznámkam, lžiam, anonymným útokom, zverejňovaniu odcudzených súkromných rozhovorov a vyhrážkam smrťou“. Tieto útoky sa majú týkať jeho súkromného života, pričom jeho „rodina si také niečo nezaslúži“. Aby ušetril svoju rodinu pred ďalšími útokmi, rozhodol sa radšej stiahnuť svoju kandidatúru s tým, že v marcových komunálnych voľbách sa nebude uchádzať o funkciu parížskeho primátora.
Politický azylant Piotr Pavlenskij naštartoval svoju kariéru progresívneho umelca prejavmi vlastného poškodzovania, keď si napríklad priklincoval pohlavné orgány na moskovskú dlažbu, nahý sa omotal ostnatým drôtom, alebo si nožom odrezal časť ucha. Po udelení politického azylu vo Francúzsku v máji 2017 sa svojim západným chlebodarcom odvďačil tým, že im podpálil vchodové dvere do budovy Banque de France na Námestí Bastily v centre Paríža.
V súvislosti s mediálnou škandalizáciou Macronovho kandidáta v komunálnych voľbách Benjamina Grivauxa sa Piotr Pavlenskij nechal počuť, že toto je len začiatok širšie koncipovanej očistnej kampane, ktorú Pavlenskij spustil prostredníctvom svojej webovej stránky „Pornopolitique“.
Benjamin Grivaux je iba pilotný projekt Piotra Pavlenského, ktorý má motivovať Francúzov, aby mu posielali ďalšie fotografie a videá kompromitujúce francúzskych politikov. Ku cti Piotra Pavlenského slúži fakt, že na rozdiel od košických notorických výtržníkov sa nikdy neuchýlil k ničeniu pietnych pamätníkov a ostrie svojho umenia zameriava skôr na symboly korporátno-liberálneho režimu.
Gabriel Gačko
 
Príspevok Ruský klon pseudoumelcov Kalmusa a Lorenza pochoval kandidatúru Macronovho favorita na post starostu Paríža zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější