Witowská chce lidem vtloukat do hlavy. Jak typické pro lepší novinářku… Co informovat?
pravdive+seznam

Witowská chce lidem vtloukat do hlavy. Jak typické pro lepší novinářku… Co informovat?

Světlana Witowská z ČT by ráda lidem vtloukala do hlavy, že ukazuje pravdu. Zajímavé, že když jí v živém přenosu redaktor Hynek 3x označil Babiše za bývalého premiéra, pravdu neukázala. Do party lepších novinářů má VIP vstupenku.


Paní Světlana Witowská, která dle mého patří ještě k tomu lepšímu, co naše, vaše a hlavně jejich zprivatizovaná  Česká televize  nabízí, poskytla rozhovor pro server neovlivní, jehož šéfredaktorkou je ovlivnitelná Sabina Slonková (sama velká bojovnice proti Andreji Babišovi na webu neuvádí, odkud je plátek financován).
Touží po algoritmu proti dezinformacím. Každý holt nemá vlastní hlavu…
Paní Witowská v rozhovoru uvedla několik zajímavých myšlenek hodných lepšího novináře. Taky je v ČT, tak jak jinak.
„Byla bych ale hrozně ráda, aby za 30 let existoval nějaký  algoritmus na rozpoznávání dezinformací.  Abychom si ty informace jen hodili do počítače, a z něj pak vyjede, co je pravda a co ne.“
Čekál bych, že zkušená novinářka si bude vědoma obrovského rizika zneužití takového algoritmu jakýmkoliv režimem či nátlakovými skupinami. Já upřednostňuji svůj rozum, životní zkušenosti, vzdělání a rozhled. Je bláhové očekávat něco podobného od veřejnoprávní novinářky?
Až tu za 30 let nebude ta generace… Co na to vaši rodiče?
„Myslím si, že ho volí právě ta generace, která už za třicet let nebude. Mám kolem sebe spoustu lidí, kteří ho volili, ale z té mladší generace neznám nikoho. My v sobě pořád máme normalizaci. Ale jsem optimistka, myslím, že za třicet let se tyhle věci dít nebudou, protože to politikům současná mladá generace prostě nedovolí,“ uvedl k Andreji Babišovi.
Další typický příklad nabubřelosti typický pro lepší lidi, kteří přeceňují sebe a podceňují ostatní. Optimistka Witowská věří, že až tu nebudou staří, normalizovaní, tak mladí (zřejmě v čele s Grétou a Maxipsem Minářem) to tady převezmou za správné otěže… Rodiče i prarodiče musí být na myšlenky své dcery a vnučky hrdí… nebo hrdobci… co já vím.
Dále si posteskla, že jak je jednoduché opírat se do novínářů: „Je hrozně snadné se v této době do novinářů strefovat. Politici nás veřejně dehonestují, mluví o nás pohrdavě. Tvrdí, že lžeme. A to se pak odráží ve společnosti.“
V tomhle musím dát paní Witowské za pravdu. Ano je to snadné… protože opravdu lžou. Ač se ohánějí nezávislostí, objektivností a vyvážeností, tak řada novinářů – a ti ze zpravodajství a publicistiky ČT v první línii – je pouhou prorežimní (EU a USA) propagandistickou mašinérií. Obdobně jako za minulého režimu, jen s prohozenými znaménky.
Vtloukat do hlavy? Co raději dělat práci pořádně, aby mluvila za vás?
A jak chce paní Witowská nedůvěře ze strany občanů čelit? „Dělat tu práci nejlépe, jak umím, aby nás nikdo nenachytal při zjevných chybách. A také  vtloukat lidem do hlavy , že naším cílem není nikoho poškodit nebo zničit, ale ukázat pravdu.“
Za prvé by neměla chtít nic lidem vtloukat do hlavy, ale v první řadě se snažit o kvalitní práci a pokud možno všestranné informování veřejnosti. To za ni bude mluvit, žádné totalitní vtloukání do hlav, kterého je nyní součátí, jí nepomůže. Když už mluví o tom, že musí dělat práci co nejlépe, aby ji nikdo nenachytal při zjevných chybách, měla by začít s tím, že když jí v živém přenosu v Událostech redaktor Jiří Hynek třikrát označí Andreje Babiše za bývalého premiéra, tak by bylo dobré jeho „přeřeknutí“ uvést na pravou míru – což překvapivě neudělala.
Rovněž by se paní Witowská mohla zamyslet nad „vyváženým“ zvaním (povětšinou spřátelených) hostů  do pořadů pana Moravce  nebo nad zbědovanými tvářemi redaktorů a moderátorů ve chvílích, kdy se situace nevyvíjí dle jejich neochvějného světonázoru. Namátkou brexit, americké prezidentské volby nebo rozebírání prakticky jakéhokoliv tématu spojeného s Evropskou unií, Ruskem, Sýrií, Íránem, Čínou.
Paní Witowská, nehledejte výmluvy, že jsou na novináře politici a diváci zlí. Je zapotřebí se poučit z vlastní nabubřelosti, argoance, nevyváženosti a tendenčnosti hraničící často až s aktivismem.
Poraďte se kdyžtak s  držákem na cetky politických neziskovek  a hysterickou aktivistkou tajtrlíkující na protivládních demonstracích –  sympaťačkou Norou Fridrichovou .
A ještě si tady odložím něco o propagandě pro paní Witowskou:
ČT si za 12 milionů (našich peněz) zaplatí propagandu, abychom baštili propagandu její
Muslimská propaganda ČT: islámská modlitba 5x denně vás zbaví bolestí zad!
ČT si vydržuje tajné influencery, kteří šíří její “dobré” jméno. Kovy, Kartous a tak, hm?

Autor: Tomáš Vyoral | Blog iDnes
 
Hodnocení
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější