Vedcov znepokojilo veľké zhromaždenie žralokov pri pobreží. Prečo tam priplávali?
pravdive+seznam

Vedcov znepokojilo veľké zhromaždenie žralokov pri pobreží. Prečo tam priplávali?

Bratislava 16. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:TASR/AP-Okinawa Churaumi)
 
V posledných týždňoch vedci pozorujú skupinu veľkých bielych žralokov, ktorí sa zhromaždili vo vodách Atlantického oceánu pri juhovýchodnom pobreží. Čo ich tam priviedlo?
Ilustračné foto
Organizácia OCEARCH, ktorá vykonáva výskumné expedície na palube lode slúžiace ako laboratórium, sa podelila o svoje najnovšie poznatky, podľa ktorých sa asi desať veľkých bielych žralokov zhromaždilo pri hraniciach Severnej a Južnej Karolíny.
Organizácia položila otázku svojim sledujúcim, čo je podľa nich dôvodom? Užívatelia ponúkli rôzne odpovede: kvitnú vodné riasy, čo môže prispieť k tomu, že dravci tu hľadajú potravu. Naozaj, vody pre Severnej a Južnej Karolíne, u Georgie a východného pobrežia Floridy sú „zimným útočiskom“ pre biele žraloky, ktorí sa vyhýbajú chladným vodám, a je to dobrá zóna pre získavanie potravy.
Už skôr organizácia OCEARCH uverejnila na sociálnych sieťach video z expedície, na ktorom ukazuje chyteného žraloka bieleho. Kapitán Brett hovorí, že sa stretol len s niekoľkými málo žralokmi, ktorí boli podobní Ironbound (meno žraloka, pozn. red.). Žralok je totiž poriadne silný. Vedci začali dravca preskúmavať a potom ho vypustili späť do vody.
Organizácia OCEARCH realizuje výskumné expedície na palube lode, ktorá slúži ako laboratórium. Loď disponuje hydraulickou plošinou pre bezpečné zdvíhanie morských živočíchov z oceánu. Zvieratá sa potom vracajú späť do vody. Potom, čo sú žraloky chytené, je im cez žiabre dodávaný nepretržitý prúd čerstvej morské vody. Vedecký tím sa skladá z vedcov a veterinárov.
 
Príspevok Vedcov znepokojilo veľké zhromaždenie žralokov pri pobreží. Prečo tam priplávali? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější