Pellegrini video z Popradu nekomentuje: „Polícia to má, nech sa tým zaoberá.“ Podľa Kisku je to počin Smeru
pravdive+seznam

Pellegrini video z Popradu nekomentuje: „Polícia to má, nech sa tým zaoberá.“ Podľa Kisku je to počin Smeru

Bratislava 16. februára 2020 (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Za zvolaním mimoriadnej schôdze Národnej rady SR je podľa predsedu strany Za ľudí a bývalého prezidenta Andreja Kisku dohoda Smeru-SD so stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Kiska to povedal v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 . Predseda vlády a volebný líder Smeru-SD Peter Pellegrini tieto tvrdenia poprel. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) zvolal na utorok 18. februára mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej sa v skrátenom legislatívnom konaní má riešiť trinásty dôchodok, rodinné prídavky, zrušenie diaľničných známok či Istanbulský dohovor
Na snímke Peter Pellegrini a Andrej Kiska
„Sú to opatrenia, ktoré majú slúžiť ľuďom. Ja sa na žiadne opatrenia, ktoré sú zamerané na pomoc ľuďom, nepozerám skrz to, či nám to prinesie nejaké percentá navyše. Tento postup je plne v súlade s tým, že ja som predseda vlády a tá má pod mojím vedením vykonávať svoj mandát až do posledného dňa,“ priblížil premiér.
Podľa Kisku si dôchodcovia zaslúžia trinásty dôchodok, rovnako aj rodiny s deťmi vyšší príspevok, ale „to, že sa to deje pár dní pred voľbami, je cieľom strany Smer odvrátiť pozornosť pred voľbami. Je to nezákonné a vidieť za tým dohodu s fašistami,“ myslí si líder strany Za ľudí. „Opozičné strany, ktoré sa ani nevedia stretnúť pri jednom stole, chcú vytvoriť vládu. Obávam sa však, že na Slovensku to bude mať za následok chaos a budú ohrozené základné ľudské práva a sociálne istoty. Preto sme sa rozhodli konať a dané opatrenia prijať v skrátenom legislatívnom konaní,“ vysvetlil volebný líder Smeru-SD. Kiska na to zareagoval, že každá jedna strana demokratickej opozície je pripravená vysporiadať sa s mafiou, oligarchami a s problémami, ktoré tu za posledných 12 rokov strana Smer-SD nechala.
Predseda vlády ďalej odmietol dvojitý meter v súvislosti s konaním polície a prokuratúry. „Ak veríme, že polícia odsúdila Ladislava Bašternáka, že vyšetrila vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice a v súčasnosti sa koná súdne pojednávanie s objednávateľmi vraždy, tak musíme veriť, že rovnaká polícia je nezaujatá aj v prípade obvinení pána Kisku z daňových podvodov,“ povedal Pellegrini.
Kiska mu pripomenul, že bol na stretnutí na Bôriku, kde sa Robert Fico snažil exprezidenta presvedčiť, aby ho menoval za ústavného sudcu. „Keď som to rázne odmietol, tak sa objavilo obvinenie na moju osobu,“ priblížil Kiska. Pellegrini povedal, že žiadne takéto vyhrážky zo strany Roberta Fica na Bôriku nepočul.
Kiska dodal, že neľutuje, že s koalíciou Progresívne Slovensko/Spolu – občianska demokracia (PS/Spolu) nevytvorili spoločnú koalíciu. „Najdôležitejšie je, aby hlasy demokratickej opozície vytvorili stabilnú vládu, a posledné prieskumy to ukazujú,“ vyjadril sa líder strany Za ľudí. Kiska bude podľa vlastných slov rešpektovať, ak po voľbách bude za premiéra menovaný Igor Matovič z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).
Zároveň sa však obáva, že by koalíciu po voľbách mohli vytvoriť aj strany Smer-SD, Slovenská národná strana a ĽSNS. Pellegrini prízvukoval, že výsledky budú v strane komentovať až 1. marca. Nevylúčil však, že by šiel do koalície aj so stranou Za ľudí. „Okrem ĽSNS nevylučujeme zo spolupráce nikoho,“ povedal premiér. Kiska však zopakoval, že so Smerom-SD ani so „žiadnymi jeho klonmi“ do vlády nepôjde.
 
Video
Medializované video, v ktorom aktéri hovoria o lídrovi strany Za ľudí Andrejovi Kiskovi v súvislosti s podozrivou kúpou pozemkov, nebude predseda vlády SR a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini komentovať. Potvrdil to v nedeľnej diskusii RTVS O 5 minút 12.
„Nekomentoval som iné videá z iných kancelári, nebudem to robiť ani teraz, polícia to má, nech sa tým zaoberá,“ skonštatoval premiér. Odmietol zároveň vytváranie dojmu, že by to bolo na objednávku Smeru.
O tom je naopak presvedčený Kiska. „Prenikli k nám informácie, kto za tým videom stojí, samozrejme, že to oznámim a budem o tom hovoriť s orgánmi činnými v trestnom konaní,“ povedal o videu, ktoré považuje za trápne zinscenované divadlo so zlými hercami.
To, že sa objavilo dva týždne pred voľbami nepovažuje za náhodu. „Je to ďalší pokus, ako ma kompromitovať a poškodiť aj strane Za ľudí,“ povedal.
„Čo už má pán Kiska povedať, keď sa o ňom zhovárajú dvaja vagabundi a hovoria to, čo hovoria,“ reagoval Pellegrini.
Obaja sa vyjadrovali aj k otázke, či by sa pred voľbami mohla reálne objaviť nahrávka o rozhovore Roberta Fica, Mariana K. a Dobroslava Trnku, ktorú avizoval líder hnutia Sme Rodina Boris Kollár. Ani Pellegrini ani Kiska o tom špekulovať nechceli.
 
Z rokovaní po voľbách vylučujeme len ĽSNS, povedal za Smer Pellegrini
Strana Smer–SD okrem ĽSNS nevylučuje nikoho z prípadných povolebných rokovaní o zostavení vlády. Predseda vlády SR a volebný líder Smeru-SD Peter Pellegrini to povedal v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 v odpovedi na otázku, či by o povolebnej spolupráci išiel rokovať aj so svojím oponentom v diskusii, lídrom strany Za ľudí Andrejom Kiskom.
„Ak by tak voliči rozhodli vo voľbách a ak by to bola garancia toho najstabilnejšieho z toho, čo môže vzniknúť, uprednostním stabilitu a pokoj v krajine a pokojne si s ním sadnem za rokovací stôl, ak s tým aj on bude súhlasiť,“ uviedol Pellegrini, ktorý upozornil, že vždy sa snažil mať s bývalým prezidentom korektné vzťahy.
Kiska si takúto situáciu predstaviť nevie a nechce. „Hovorím tisíc a prvýkrát, že so Smerom, jeho a klonmi ani s dcérami rokovať nebudeme,“ zdôraznil.
 
Príspevok Pellegrini video z Popradu nekomentuje: „Polícia to má, nech sa tým zaoberá.“ Podľa Kisku je to počin Smeru zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější