IRÁK: Rakety opět zasáhly americkou základnu v Bagdádu
pravdive+seznam

IRÁK: Rakety opět zasáhly americkou základnu v Bagdádu

Americká vojenská základna v Bagdádu byla opět vystavena raketovému útoku. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americký vojenský zdroj (viz ZDE ).
Útok nezpůsobil údajně žádné škody
“Nedělní útok před úsvitem byl proveden s ‘malými raketami’ a nezpůsobil žádné ztráty na životech,” tvrdí americký vojenský mluvčí v prohlášení na Twitteru. Žádné další podrobnosti ale zatím neposkytl .

The Coalition confirms small rockets impacted the Iraqi base hosting @CJTFOIR troops in the International Zone, Feb. 16 at 3:24 a.m. (Iraq Time). No casualties. Investigation ongoing. Follow @OIRSpox & @SecMedCell for updates.
— OIR Spokesman Col. Myles B. Caggins III (@OIRSpox) February 16, 2020

Po předešlých raketových útocích prezident Donald Trump také prohlašoval, že nebyl zraněn žádný americký voják, později ale Američané přiznali, že bylo zraněno až 109 vojáků (viz ZDE ). Irácké vojenské prohlášení uvedlo, že tři rakety typu Kaťuša zasáhly opevněnou zelenou zónu, ve které se nachází velvyslanectví USA , další zahraniční mise a budovy irácké vlády. Čtvrtá zasáhla logistickou základnu pro irácké polovojenské skupiny.
Vyostření situace na Blízkém východě
3. ledna Spojené státy zavraždily při teroristickém útoku v Bagdádu íránského velitele speciálních sil Kuds Kásima Sulejmáního a dalších deset lidí, včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku. Washington svůj krok odůvodnil tím, že íránský velitel stál údajně za útoky proti americkým silám v Iráku. Írán na vraždu Sulejmáního zareagoval tím, že ostřeloval raketami základnu Ejn al-Asad na západě Iráku, kde jsou dislokováni američtí vojáci . Vražda vysoce postaveného íránského generála následně vyvolala novou vlnu napětí na Blízkém východě.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější