ASAD: Státy nepřátelské vůči Sýrii i nadále chrání teroristy
pravdive+seznam

ASAD: Státy nepřátelské vůči Sýrii i nadále chrání teroristy

Syrský prezident Bašár Asad řekl během setkání s předsedou íránského parlamentu Alím Larídžáním v Damašku, že státy nepřátelské vůči Sýrii nadále chrání teroristy, uvádí se to v prohlášení kanceláře syrského prezidenta.
Teroristé používají civilisty jako živé štíty
Uvádí se, že během setkání s íránskou delegací Asad zdůraznil, že „státy nepřátelské vůči syrskému lidu se nadále pokouší chránit teroristy, kteří používají civilisty jako lidské štíty“ . Syrský prezident prohlásil, že je to nepřijatelné, a zdůraznil odhodlání zcela osvobodit zemi od islamistů. Larídžání odpověděl, že Írán nadále podporuje úsilí Sýrie v boji proti terorismu na jejím území, a vyslovil přesvědčení, že syrský lid dokáže zcela osvobodit území svého státu. Islamistické teroristické skupiny, jako např. an-Nusrá, podporují v boji proti legální syrské vládě zejména Spojené státy , když jim poskytují přes různé prostředníky jak zbraně, tak přímo peníze.
Turecko-syrské napětí
V pondělí turecká armáda zasáhla 101 cílů syrské armády v reakci na ostřelování svých vojáků v Idlibu. Pět z nich bylo zabito a pět bylo zraněno. Dříve k podobnému incidentu došlo 3. února, kdy při ostřelování ze strany syrské armády bylo zabito osm tureckých vojáků a civilistů. Podle tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana se oběťmi turecké odvetné akce stalo 76 syrských vojáků.  Erdogan dříve uváděl, že vyzval svého ruského protějška Vladimira Putina k vyvinutí tlaku na syrského lídra Bašára Asada, aby syrská vojska pozastavila svou ofenzívu v Idlibu a odstoupila od tureckých pozorovacích stanovišť . V opačném případě Erdogan vyhrožoval vojenskou reakcí.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější