Emil Vestenický v TV Markíza pripustil prípadnú povolebnú spoluprácu so Smerom-SD a ĽS Naše Slovensko
pravdive+seznam

Emil Vestenický v TV Markíza pripustil prípadnú povolebnú spoluprácu so Smerom-SD a ĽS Naše Slovensko

Bratislava 17. februára 2020 (HSP/Foto: Screenshot Tv Markíza, Jana Birošová)
 
Predvolebná diskusia TV Markíza, ktorá spustila maratón debát prvým kolom 15. februára 2020, priniesla viacero zaujímavých momentov i odpovedí na možnú povolebnú spoluprácu. Divák by očakával, že sa diskusia bude niesť v podobnom duchu ako v RTVS alebo v TV JOJ, to znamená, že pôjde o predstavenie kandidujúcich strán a ich programových priorít
V prvom kole sa stretli Pavel Weiss (99%), Ondrej Matej (HP), Robert Švec (SHO), Roman Ruhig (SL), Jozef Sásik (SĽSAH) a Emil Vestenický (PSN)
V prvom kole sa stretli Pavel Weiss (99%), Ondrej Matej (HP), Robert Švec (SHO), Roman Ruhig (SL), Jozef Sásik (SĽSAH) a Emil Vestenický (PSN). Moderátorka Gabriela Kajtárová na úvod položila rovnakú otázku všetkým diskutujúcim súvisiacu s vraždou novinára a jeho snúbenice. Všetci účastníci diskusie tento čin absolútne odsúdili.
 
Vladimír Mečiar: Títo chlapci sú omylom vo svojom živote
V druhom kole mala moderátorka pripravené otázky ušité na mieru pre každého prítomného hosťa. Prekvapením pre ňu bolo, že predpokladaný líder a ťahúň volebnej kampane hnutia Slovenská liga Vladimír Mečiar nakoniec z predvolebného boja odstúpil a nelichotivým spôsobom sa vyjadril na adresu predstaviteľov tejto strany.
„Pre mňa sú títo chlapci omylom vo svojom živote nie jediným a možno ani nie posledným, ale tam som skončil,“ uzavrel Vladimír Mečiar. Podpredseda strany Roman Ruhig povedal, že pre nich to nie je prekvapením s odôvodnením, že ich hnutie nie je stranou jedného muža.
 
Pracovné tábory pre väzňov
Slovenskému hnutiu obrody a jej predsedovi Robertovi Švecovi moderátorka pripomenula jeho facebookový status spred štyroch rokov, v ktorom napísal, že fotografie Slovenského národného archívu sú dôkazom dobrého zaobchádzania so židmi v táboroch, keďže podľa neho mali zabezpečenú lekársku starostlivosť aj stravovanie.
„Na to, čo sa osvedčilo v minulosti, nadviažeme aj v budúcnosti,“ uzavrel líder SHO. Dnes tvrdí, že nechcú otvárať pracovné tábory pre židov, preto sa moderátorka relácie opýtala, na čo teda chcú nadväzovať. Robert Švec povedal, že na starostlivosť o väzňov, aby pracovali, vytvárali hodnoty a splatili svoj dlh štátu. Zároveň tvrdí, že o mnohých sociálne slabších a dôchodcov nie je tak dobre postarané ako o slovenských väzňov. Jeden nás denne stojí 42 eur.
Na snímke moderátorka Gabriela Kajtárová
 
 
Záhadná pôžička pol milióna eur
Moderátorka pripomenula bývalému poslancovi NR SR za SDKÚ Ondrejovi Matejovi, dnes z Hlasu pravice, jeho niekdajšiu minulosť v SDKÚ a komplikovaný príbeh s pôžičkou pre SDKÚ vo výške pol milióna eur so zainteresovaním podnikateľov Vladimíra Poóra, Ivana Kmotríka, finančných skupín J&T a Penta, nakoniec z postu pokladníka SDKÚ Ondrej Matej odstúpil.
Venovali sa však aj voľbe bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, za ktorého Ondrej Matej nehlasoval, pretože vtedy vznikali podozrenia, že poslanecké hlasy na Trnkovo zvolenie sa kupovali. Dnes očakáva, že orgány činné v trestnom konaní celú záležitosť vyšetria a verejnosť sa dozvie pravdu, kto bol v zákulisí voľby Dobroslava Trnku na generálneho prokurátora. Tvrdí, že tak ako bolo potrebné v roku 1998 poraziť mečiarizmus, dnes je potrebné poraziť Smer-SD a Fica.
Moderátorka televíznej debaty postupne zosilňovala svoj tlak na diskutujúcich až do takej miery, že svojimi otázkami súvisiacimi s prezidentom Prvej slovenskej republiky Jozefom Tisom priviedla predsedu SĽSAH Jozefa Sásika do fázy, že pomýšľal na odchod z televíznej debaty. Nakoniec to ustál, no zároveň povedal, že na Slovensku máme len čiastočnú demokraciu.
 
 
Na snímke zľava Ľuboš Blaha, Jozef Hrdlička, Roman Stopka, Lenka Mayerová a Milan Uhrík
Dráždivá fotografia
V druhom kole otázok moderátorka podpredsedovi politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Emilovi Vestenickému pripomenula spoločnú fotografiu poslanca NR SR Ľuboša Blahu, predsedu KSS Jozefa Hrdličku, predsedu Práce slovenského národa Romana Stopku, šéfredaktorky časopisu Extra plus a kandidátky na poslankyňu do NR SR za (PSN) Lenky Mayerovej a poslanca EP Milana Uhríka z oslavy 20. výročia Extra plus, ktorá rozpútala špekulácie o možnej povolebnej spolupráci. A práve to najviac zaujímalo moderátorku Gabrielu Kajtárovú, či si vie podpredseda PSN Emil Vestenický predstaviť zloženie budúcej koalície Smer-SD, ĽS Naše Slovensko a PSN.
 
Špekulácie o povolebnej spolupráci – Smer-SD, ĽS Naše Slovensko a PSN
„My sme spôsobilí spolupracovať s každým, kto je na báze ľudských práv ochotný presadzovať zvrchovanosť, nezávislosť, suverenitu Slovenskej republiky, jej územnú celistvosť a nedotknuteľnosť hraníc, práva človeka, ochranu jeho legálne nadobudnutého majetku, to sú naše a pre nás rozhodujúce hodnoty,“ povedal Emil Vestenický.
Moderátorka pokračovala ďalej „pýtam sa na Smer-SD a ĽS Naše Slovensko“. Emil Vestenický odpovedal: „A prečo by nie, ak budú prijímať takéto závery a rozhodnutia, sme ochotní spolupracovať, je to vec rokovaní,“ skonštatoval podpredseda PSN Emil Vestenický.
Na snímke podpreseda PSN Emil Vestenický
 
Stopka ako Colombova žena
Moderátorku trápili aj otázky súvisiace s kandidatúrou Lenky Mayerovej, šéfredaktorky mesačníka Extra plus, ktorá je na kandidátnej listine PSN ako trojka, ale aj neúčasť predsedu PSN Romana Stopku v televíznych debatách. „Diváci ho zatiaľ nemali šancu vidieť, kde máte predsedu, veď to už vyzerá ako Colombova žena,“ opýtala sa Kajtárová.
Emil Vestenický moderátorke vysvetlil, že každá strana má svoju stratégiu a všetko má svoju úlohu. Predsedu PSN Romana Stopku mohli všetci vidieť na spomínanej fotografii z osláv mesačníka Extra plus, ale aj na FB profile strany, či na webovej stránke PSN dodal podpredseda PSN Emil Vestenický.
Na snímke predseda PSN Roman Stopka
Druhé kolo otázok debaty uzavrel predseda strany 99% Pavel Weiss, ktorý musel moderátorke odpovedať na otázky súvisiace s financovaním mediálnej kampane politickej strany 99% z roku 2012, ktorá patrila medzi najnákladnejšie a prevýšila sumu dvoch miliónov eur.
Neskôr sa televízna diskusia začala venovať konkrétnym citáciám z volebných programov a návrhmi riešení v oblasti daní, hospodárstva, štátneho rozpočtu, zdravotníctva, bezpečnosti, obrany SR, fungovaniu EÚ či NATO.
Lenka Mayerová
 
Príspevok Emil Vestenický v TV Markíza pripustil prípadnú povolebnú spoluprácu so Smerom-SD a ĽS Naše Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější