Národný týždeň manželstva v Nitre
pravdive+seznam

Národný týždeň manželstva v Nitre

Nitra 17. februára 2020 (HSP/Foto: Pixabay)
 
Dobrovoľníci manželom v slovenských krajských mestách v týchto dňoch rozdávajú drevené prívesky v tvare dvoch sŕdc s heslom Náš príbeh. „Manželstvo je príbeh, ktorý sa oplatí žiť, rozprávať o ňom a podporovať ho. Veríme, že aj táto iniciatíva dá nové inšpirácie mnohým príbehom manželstiev na Slovensku,“ povedal na margo Týždňa manželstva Vladimír Sochor z občianskeho združenia Národný týždeň manželstva
Ilustračné foto
V minulom roku bolo v Nitre uzatvorených 442 sobášov. Každým sobášom sa začína písať manželský príbeh dvojice, ktorá sa dobrovoľne rozhodla pre spoločný život. Na pripomenutie si tejto svojej spoločnej histórie vyzývali manželov organizátori 10. ročníka Národného týždňa manželstva, ktorého témou je Náš príbeh. „Ako ich príbeh začal, čo spolu dosiahli, ako prekonali náročné obdobia, čo ich vo vzťahu baví, aké hodnoty vyznávajú a žijú. Tohtoročná téma týždňa manželstva pripomína, že budúce kapitoly spoločného príbehu píšeme už dnes,“ uviedol Sochor.
Združenie na webovej stránke uvádza niekoľko príbehov manželských dvojíc a v rámci valentínskeho týždňa organizovalo na viac ako 20 miestach Slovenska spoločenské Večery príbehov, počas ktorých si manželia môžu vypočuť príbehy zo života iných párov a zaspomínať na tie vlastné.
V Nitre sa v stredu večer v Centre pre rodinu na Pribinovom námestí v budove pod seminárom uskutočnil diskusný večer s manželskými pármi, ktoré prežili zaujímavé manželské príbehy. Kampaň, ktorá začala v pondelok 10. februára, chce pripomenúť, že manželstvo nemusí byť nudné a monotónne, treba sa však oň starať. Vyzýva manželské dvojice, aby využili príležitosť posilniť, prehĺbiť a prípadne dať do poriadku svoj vzťah.
Národný týždeň manželstva sa koná od roku 2011 a participujú na ňom rôzne občianske združenia, miestne komunity, cirkevné spoločenstvá, samosprávy aj jednotlivci.
Ľudmila Synaková
 
Príspevok Národný týždeň manželstva v Nitre zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější