V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov
pravdive+seznam

V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov

Bratislava 18. februára 2020 (HSP/ TK KBS /Foto:TK KBS-Marián Lacko)
 
Po po ôsmy raz sa v Mestskej hale na Klokočine v Nitre uskutočnil v sobotu modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov. Zúčastnilo sa na ňom takmer tritisíc mariánskych ctiteľov nielen z Nitry, ale aj celého Slovenska. Nechýbali ani Poliaci, Maďari, Česi, Nemci, či Rakúšania
V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov
Pre účastníkov podujatia pripravili organizátori pestrý duchovný program, v ktorom mala svoje miesto Eucharistická poklona, osobné svedectvá, či hudobné pozdravy. Tradične sa úlohy prednášateľa zhostil duchovný otec a zakladateľ Rodiny Panny, prezident klerického združenia Dielo Krista Veľkňaza Paul Maria Sigl. Uvažoval na tému pod názvom“ „Panna Mária, Matka všetkých národov, nám vysvetľuje víťaznú moc modlitby a obetovaného utrpenia“. Prednáška aj svedectvá boli simultánne prekladané do slovenského a maďarského jazyka. Pre prítomné deti pripravili sestry Rodiny Panny Márie špeciálny program.
Podujatie vyvrcholilo slávnostnou svätou omšou, ktorú s prítomnými kňazmi celebroval nitriansky diecézny biskup Viliam Judák, pod ktorého záštitou sa aj celé stretnutie konalo. Vo svojej homílii upriamil pozornosť prítomných na Eucharistiu a Pannu Máriu, ako nenahraditeľné hodnoty, ktoré ponúka Cirkev. Opísal Pannu Máriu ako eucharistickú ženu, ktorá ľudstvo vedie k Eucharistii, ktorá učí sláviť Eucharistiu, ktorá učí žiť eucharistický život, ktorá dokáže chrániť a strážiť vo svojom srdci príchod Boha do života ľudí. Ako povedal: „Naše sväté prijímanie vykonané v Máriinej eucharistickej viere spôsobí, že Boží Syn k nám skutočne príde, a mohli by sme povedať, že sviatostne sa vtelí do nás prijímajúcich a tak sa podobne ako Panna Mária, ktorá bola prvým svätostánkom v dejinách staneme nositeľmi živého Krista aj my po každom svätom prijímaní.“
V závere homílie biskup Judák prítomných povzbudil aj slovami: „Uctievajme Pannu Máriu tým, že sa zasvätíme napodobňovaniu jej čností a pravidelnému prijímaniu sviatostí, zvlášť Eucharistie. Takto posilnení dokážeme ako veriaci obstáť aj v dnešnom rozbúrenom svete.“ Záver liturgickej slávnosti aj celého programu patril eucharistickej poklone, požehnaniu a slávnostnému zasväteniu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.
Modlitbové stretnutie s mohutnou účasťou veriacich v Nitre bolo svedectvom toho, že Mariánska úcta je na Slovensku hlboko zakorenená. Má mnohé podoby, ale jedno spoločné – modlitbu, ktorú Matka Božia prednáša pred Božou tvárou. Jedným z takýchto prejavov mariánskej úcty je tak aj titul Mária Matka všetkých národov.
 
Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor .
Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.
 
Príspevok V Nitre bol Modlitbový deň k úcte Panny Márie, Matky všetkých národov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější