Bacheletová vyzvala na vytvorenie humanitárnych koridorov v Sýrii
pravdive+seznam

Bacheletová vyzvala na vytvorenie humanitárnych koridorov v Sýrii

Ženeva 18. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Marco Ugarte)
 
Vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová v utorok vyjadrila veľké znepokojenie z eskalácie bojov a prehlbujúcou sa humanitárnou krízou na severozápade Sýrie a vyzvala na vytvorenie humanitárnych koridorov pre civilistov. Informovala o tom agentúra AFP
Na snímke vysoká komisárka OSN pre ľudské práva Michelle Bacheletová
„Nijaký úkryt nie je v súčasnosti bezpečný. A keďže ofenzíva sýrskych síl stále pokračuje a ľudia sú nútení uchýliť sa do stále sa zmenšujúcich oblastí, obávam sa, že bude zabitých ešte viac osôb,“ uviedla vo vyhlásení Bacheletová.
„Ako môže niekto ospravedlniť také bezhlavé a neľudské útoky?“ vyjadrila svoje rozhorčenie Bacheletová. „Teraz im hrozí väčšie nebezpečenstvo než kedykoľvek predtým a majú len malú nádej na bezpečný návrat do oblastí, odkiaľ pochádzajú alebo tam, kam sa chcú presunúť,“ povedala. Všetky bojujúce strany v Sýrii vyzvala, aby vytvorili humanitárne koridory pre bezpečný prechod civilistov, ktorí uviazli v oblastiach ovládaných povstalcami.
Jednotky sýrskej armády vedú od decembra minulého roka so vzdušnou podporou Ruska ofenzívu v poslednej bašte povstalcov a islamistov Idlib a v susediacich provinciách Aleppo a Lázikíja.
Sýrske vládne sily podporované Ruskom, ale aj Iránom a libanonským šiitským hnutím Hizballáh majú v súčasnosti pod kontrolou viac než 70 percent územia Sýrie.
V Sýrii vyhnali boje od začiatku vlaňajšieho decembra podľa údajov OSN z domovov 900.000 ľudí, čo je najvyšší počet od vypuknutia občianskej vojny v roku 2011. Od začiatku tohto roka bolo zabitých takmer 300 civilistov, pričom 93 percent z nich zomrelo podľa Úradu vysokej komisárky OSN pre ľudské práva (OHCHR) v dôsledku útokov sýrskych síl a ich spojencov. Tábory, v ktorých žijú vysídlené osoby, opakovane zasiahli útoky sýrskych vládnych síl.
 
Príspevok Bacheletová vyzvala na vytvorenie humanitárnych koridorov v Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější