Česi vybuchli hnevom po videu s taxikárom, ktorý vyhodil slepú ženu z auta a nechal ju uprostred cesty. Reagoval aj premiér Andrej Babiš
pravdive+seznam

Česi vybuchli hnevom po videu s taxikárom, ktorý vyhodil slepú ženu z auta a nechal ju uprostred cesty. Reagoval aj premiér Andrej Babiš

Praha 19. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Petr David Josek)
 
Užívatelia internetu búrlivo diskutujú o incidente, ku ktorému došlo v pondelok na pražskom Žižkove, kde vodič spoločnosti Bolt vyhodil nevidiacu ženu z taxíka a nechal ju ležať uprostred cesty. Podľa slov obete mužovi vadil jej vodiaci pes.
Na snímke Andrej Babiš
Incident sa odohral pri hoteli, odkiaľ si zákazníčka Květa Šubrtová objednala taxi. Akonáhle nastúpila, taxikár jej vraj povedal, že so psom nepôjde a tam spor vznikol.
„Boltu bohužiaľ nemožno nahlásiť nejakú poznámku, že napríklad mám slepeckého psíka, to by som tam určite napísala. Nastúpila som, po mne pes a on mi povedal: ,S tým psom ale ako nie, preboha.’ Povedala som mu, že sa bez psíka nezaobídem, že som nevidiaca. Povedal mi, že ho to ale vôbec nezaujíma,“ vyrozprávala šokovaná zákazníčka pre iRozhlas.
Květa Šubrtová tiež pre portál opísala, ako ju vodič z auta násilne vytiahol. Uviedla, že sa správal vulgárne a hovoril na ňu sprosto. „Psíka som mala pod nohami pri sedadle spolujazdca. A potom ma začal ťahať. Vzal ma za rameno, začal ma násilím vyťahovať, ťahal ma tak, že som spadla na zem. On hovoril: ,Opováž sa ešte raz takto niekoho zavolať, ja ťa nebudem so psom brať.’ Celá som sa rozklepala, bola som v šoku,“ povedala.
Pani uviedla, že jej potom pomohli ľudia z hotela, ktorí zavolali políciu a sanitku.
„Okamžite po tom, čo sme sa o tomto incidente dozvedeli, sme daného vodiča vyhľadali a na našej platforme sme ho zablokovali. S vodičom sme v úzkom kontakte a zisťujeme od neho podrobnosti,“ povedal ČTK mediálny zástupca firmy Bolt Jan Novosad. S daným taxikárom podľa neho spoločnosť doteraz žiadny incident nemusela riešiť a tiež cestujúci ho oceňovali väčšinou najvyšším hodnotením. Firma Bolt sa už s nevidiacu ženou zachytenou na videu spojila a ospravedlnila sa jej. „Ponúkli sme jej asistenciu, a ak sa rozhodne kontaktovať políciu, poskytneme pri vyšetrovaní maximálnu možnú súčinnosť,“ dodal Novosad.
 
Reakcie ľudí
Video sa na internete rýchlo rozšírilo. Väčšina užívateľov správanie vodiča kategoricky odsúdila. „Tu sa nejedná o psa, ale o sprevádzanie nevidiacej pani. To za chvíľu budú vyhadzovať z auta aj deti, pretože zašpinia auto,“ napísala Hana Hrdličková.
„Vzhľadom k tomu, že je pani nevidiaca a vyhodil ju doprostred cesty, tak by to určite malo byť kvalifikované oveľa prísnejšie ako priestupok,“ dodal Jakub Chrudimský.
Mnoho ľudí si tiež všimlo, že zamestnanci týchto platforiem nemajú nič spoločné so skutočnými vodičmi taxíkov. „A tak to môže dopadnúť vždy, keď si nezavoláte ozajstné taxi. A hovoriť, že taxikári sú zlodeji, v dnešnej dobe dávno neplatí. Kto chce meškať alebo zažiť peklo, volajte alternatívu,“ zdôraznil užívateľ David Davidson.
„Nebol to vodič s koncesiou taxislužby, ale nečlovek jazdiaci pre firmu Bolt. Žiadny profi-taxikár s koncesiou by to nikdy neurobil,“ napísal Oldřich Mikulaš.
 
Útok taxikára na slepú ženu odsúdil aj Babiš 
Nechápem, čo to bolo za človeka,  reagoval podľa portálu iDnes.cz český premiér Andrej Babiš na záznam, na ktorom vodič prepravnej služby Bolt vyhadzuje v Prahe nevidiacu ženu.
Andrej Babiš označil incident za absolútne neprijateľný. „Nechápem, čo to bolo za človeka. Dúfam, že dostal okamžite padáka,“ povedal Babiš v estónskom sídle prepravnej spoločnosti Bolt.
Podobne reagoval aj spoluzakladateľ spomínanej firmy Martin Villig, s ktorým sa český premiér pri svojej návšteve v Tallinne stretol. „Chceme sa ospravedlniť tej zákazníčke. Vodič sa zachoval zle,“ povedal Villig.
„Vodiča sme zablokovali. Robíme, čo je v našich silách, aby sme zaistili, že sa takýto incident nebude opakovať, „dodal. Podľa Villiga ide o ojedinelý incident a vodič nesmie použiť fyzickú silu proti žiadnej osobe.
 

Tatiana Stará
Príspevok Česi vybuchli hnevom po videu s taxikárom, ktorý vyhodil slepú ženu z auta a nechal ju uprostred cesty. Reagoval aj premiér Andrej Babiš zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější