Podľa mestského poslanca v Košiciach magistrát míňa z reprezentačného fondu aj na alkohol a obedy po 23. hodine. Polaček vysvetľuje
pravdive+seznam

Podľa mestského poslanca v Košiciach magistrát míňa z reprezentačného fondu aj na alkohol a obedy po 23. hodine. Polaček vysvetľuje

Košice 19. februára 2020 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)
 
Košický mestský poslanec Michal Djordjevič nedávno upozornil na zaujímavo využívaný tzv. reprezentačný fond primátora mesta Jaroslava Polačeka, ktorý sa na svoj post dostal za koalíciu SaS, KDH, SMK, NOVA, OKS.  Denník Pravda v tejto súvislosti píše o novodobom papalášizme. Primátor sa bráni, že osobne z účtu využil len stotiny financií
Na snímke primátor Košíc Jaroslav Polaček
Ide o fond na reprezentačné účely v hodnote 70-tisíc eur len na rok 2019, o ktorom Djordjevič zisťoval detaily na magistráte. Podľa dokladov údajne Polačekov úrad z týchto peňazí platil v reštauračných zariadeniach aj za pivo a alkohol. Niektoré bločky sú podľa Djordjeviča z nočných hodín.
„Až po dvoch návštevách magistrát sprístupnil približne 80 percent bločkov z reprefondu,“ upozornil mestský poslanec.
Denník Pravda uvádza, že fond má slúžiť na pohostenie návštev a delegácií, či na menšiu reklamu. Fond mesto Košice založilo aj kvôli tomu, že sa stalo Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva a organizovalo Majstrovstvá sveta v hokeji. V rámci týchto podujatí bolo podľa vedenia povinnosťou prijímať delegácie a postarať sa o ne.
Podľa Jaroslava Polačeka poslanec Djordjevič zverejnil účelovo len niektoré výdavky. „Ku každému bločku je zdôvodnenie. Reprezentačný fond využívajú aj námestníci, sekretariát… Peniaze z fondu sa využívajú na rôzne veci. Keby sme to mali rozdeliť na drobné, tak ja osobne som z neho použil dve, možno tri stotiny,“ povedal Polaček pre denník Pravda.

Odpustenie dlhu mesta
Primátor Košíc Polaček v januári tohto roku doručil na Úrad vlády SR list, v ktorom žiada štát o odpustenie 15,2-miliónového dlhu mesta (viac v článku ).
Polaček argumentuje tým, že vláda v novembri odpustila Bratislave podobnú návratnú finančnú výpomoc v celkovej výške desať miliónov eur. Košice si podľa Polačeka zaslúžia rovnaký prístup.
Jaroslav Zajac
 
Príspevok Podľa mestského poslanca v Košiciach magistrát míňa z reprezentačného fondu aj na alkohol a obedy po 23. hodine. Polaček vysvetľuje zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější