Jarjabek: Grázli v parlamente svojím správaním len ukazujú svoju argumentačnú bezmocnosť
pravdive+seznam

Jarjabek: Grázli v parlamente svojím správaním len ukazujú svoju argumentačnú bezmocnosť

Bratislava 19. februára 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Vraj prinášajú novú politiku, novú politickú kultúru. Okrem rečí to dokazujú už aj činmi: chodia vyvolávať násilie na oficiálne predvolebné mítingy inej strany a najnovšie spôsobili konflikt už aj v pléne Národnej rady. Ako vníma ich správanie poslanec za Smer-SD Dušan Jarjabek?
Na snímke Dušan Jarjabek
Hlavné správy: Čo si myslíte o spôsoboch, ktoré dnes predviedli poslanci „slušnej“ koalície PS/Spolu v rokovacej sále parlamentu?
Jarjabek: Kratšie, jednou vetou: nič dobrého. A dlhšie: je to svinstvo. A teraz, prečo je to svinstvo? Pretože sa porušuje rokovací poriadok, porušujú sa zákony, je to teror šiestich poslancov voči celému parlamentu. Čo bude nasledovať? Príde niekto od nás a zhodí im tú tortu? Alebo ich niekto násilím vyvedie? A potom čo bude: pôjde sa na päste? A potom ľudia na uliciach, tí ako zareagujú: má byť občianska vojna? Toto títo ľudia chcú?
Oni nemusia súhlasiť so zvolaním mimoriadnej schôdze. Poslanec však má bojovať normálnymi metódami, na ktoré má právo, a nie takýmto spôsobom terorizovať celú spoločnosť a flagrantne porušovať zákon. To je perverzné, neslušné a títo ľudia si nezaslúžia, aby boli ďalej v parlamente.
 
Hlavné správy: Čo tým chcú vlastne dokázať? Veď už o necelé dva týždne sa možno dočkajú svojej vytúženej vlády. Myslíte si, že to je súčasť toho, čo predvádzajú aj na mítingoch ĽSNS, snahy rozoštvať ľudí a urobiť v spoločnosti čím väčší konflikt?
Jarjabek: Je to prejav bezmocnosti, ktorá nimi lomcuje, lebo argumentačne sú niekde dole. Vymysleli si niekoľko konštrukcií o dianí v spoločnosti, ktoré sa otriasajú v základoch, pretože nie sú pravdivé. Zneužili vraždu novinára, je zneužívaná celá spoločnosť na šírenie psychózy o tom, že má prísť nejaká objednaná zmena, o ktorej nikto nič nevie, len to, že by vo vláde nemal byť Smer.
A to je strašne málo. Preto sa im to vráti, pretože filozofia sociálnej demokracie jednoducho stále nemá alternatívu, to by si mal každý uvedomiť. A kto si to neuvedomí, musí rátať s tým, že sa bude mať inak, ako sa má doteraz, a myslím si, že horšie.
 
Hlavné správy: Myslíte si, že na druhý pokus sa už schôdza podarí tak, ako bola plánovaná?
Jarjabek: Predovšetkým dúfam, že hlavy vychladnú. Vedenie parlamentu musí k situácii zaujať nejaké stanovisko. Dnes, dva týždne pred voľbami, ich už také veci ako tisíceurové pokuty nezaujímajú, pretože oni idú na doraz. Oni už nemajú inú možnosť a keby sa dalo, tak to skončí tak, že vyprovokujú bitku pred parlamentom – a potom v celej spoločnosti. Títo ľudia sú jednoducho spoločenskí grázli, to si treba uvedomiť.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Jarjabek: Grázli v parlamente svojím správaním len ukazujú svoju argumentačnú bezmocnosť zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější