Erdogan informoval, že Turecko je pripravené začať operáciu v Idlibe
pravdive+seznam

Erdogan informoval, že Turecko je pripravené začať operáciu v Idlibe

Ankara 19. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Sergei Chirikov)
 
Turecko nie je spokojné s rokovaniami s Ruskou federáciou ohľadom sýrskeho Idlibu . Krajina je pripravená začať vojenskú operáciu v regióne . Vyhlásil to turecký prezident Tayyip Erdogan
Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
Prvá etapa rokovaní sa konala minulý týždeň v Ankare na pozadí eskalácie napätia v severozápadnej Sýrii . Druhá fáza rokovaní prebehla v pondelok a utorok v Moskve .
„Ak krajiny, s ktorými rokujeme , nerobia to , čo je v Idlibe potrebné, urobíme to sami . Doteraz sme nedosiahli   výsledok rokovaní , ktorý by nás uspokojil . Sme plne pripravení na vlastnú operáciu v Idlibe . Je to len otázkou času , môžeme ju začať kedykoľvek , je to pre nás životne dôležitá operácia. „
Dodal , že prerokoval možné akcie Turecka v Idlibe počas telefónnych rozhovorov s americkým prezidentom Donaldom Trumpom .
„ Nenecháme Idlib režimu , ten ešte nechápe našu odhodlanosť . Sme odhodlaní urobiť z Idlib u bezpečné miesto pre civilné obyvateľstvo i pre Turecko bez ohľadu na to , aké sú náklady , “ povedal Erdogan .


Erdogan už skôr povedal , že vyzval svojho ruského náprotivku Vladimira Putina , aby vyvinul tlak na sýrskeho prezidenta Bašára Asada na zastavenie ofenzívy sýrskej armády v provincii Idlib a jej stiahnutie do konca februára od tureckých pozorovateľských stanovíšť . Inak Erdogan hrozil vojenskou reakciou.
V súlade s dohodnutím dosiahnutým v máji 2017 počas rokovaní zástupcov Ruska , Iránu a Turecka v Astane (teraz Nur – Sultan ) boli v Sýrii vytvorené štyri deeskalačné zóny .


Územie troch z nich sa v roku 2018 dostalo pod kontrolu Damasku . Štvrtá zóna , ktorá sa nachádza v provincii Idlib a častiach susedných provincií Latakia , Hamá a Aleppo , stále nepodlieha vláde republiky . Väčšiny územia sa zmocnili teroristi zo skupiny Džabhat an – Nusrat .


V septembri 2018 sa Rusko a Turecko v Soči dohodli na vytvorení demilitarizovanej zóny v Idlibe , kde je viac ako desiatka rôznych jednotiek .
26. januára sýrska armáda začala ofenzívu na západe Aleppa v súvislosti s každodenným teroristickým bombardovaním obytných oblastí mesta , v dôsledku čoho zahynuli desiatky obyvateľov.
Na pozadí eskalácie Ankara a jej partneri obviňujú Damask z útokov na humanitárne ciele a tureckých vojakov . Sýrska vláda opakovane uvádzala , že príčinou nestability v regióne sú aktivity teroristov .
 


Príspevok Erdogan informoval, že Turecko je pripravené začať operáciu v Idlibe zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější