Takto to funguje: Video zachytáva, ako pašeráci privezú migrantov na more a naložia ich do malej loďky. Následne ich mimovládkarske lode zvážajú do Európy
pravdive+seznam

Takto to funguje: Video zachytáva, ako pašeráci privezú migrantov na more a naložia ich do malej loďky. Následne ich mimovládkarske lode zvážajú do Európy

Stredozemné more 20. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)
 
Video európskej agentúry Frontex zachytáva, ako pašeráci na väčšej lodi privážajú na Stredozemné more migrantov, ktorých následne vyložia na menšiu loďku a odchádzajú. Často sa stáva, že týchto migrantov následne na mori v blízkosti Líbyského pobrežia nájde nejaká „záchranná“ loď mimovládných organizácií, ktorá ich zváža cez celé Stredozemné more až do Európy
Na snímke z videa naloďovanie migrantov
Lietadlo pohraničnej európskej agentúry Frontex zachytilo na kameru udalosť, ktorá sa odohrala na Stredozemnom mori. Navonok rybárska loď ťahá za sebou menšiu prázdnu loďku. Neskôr začnú z rybárskej, respektíve pašeráckej lode na menšiu loďku prechádzať desiatky migrantov.
Pašerácka loď následne opúšťa loďku s migrantmi a mieri naspäť do Afriky, zatiaľ čo loďka s migrantmi sa vydáva smerom k Talianskému ostrovu Lampedusa.

Približne takto vyzerajú aj ostatné nelegálne prechody migrantov do Európy. Často sa stáva, že pašerácka loď vysadí migrantov len pár kilometrov od Líbyského pobrežia.
Následne prichádzajú takzvané „záchranné“ lode (skôr by sa dali označiť tiež za pašerácke) rôznych mimovládnych organizácií, ktoré ich od Líbyského pobrežia prevážajú stovky kilometrov do Európskych prístavov, hlavne v Taliansku.
Istá mimovládna slniečkarka prezradila, ako migrantov v skutočnosti „zachraňujú :
„Našli sme ich (migrantov) na gumenom člne, ktorý bol v dobrom stave. Problém bol v tom, že sme boli pri líbyjskom území a líbyjská hliadka ich chcela zobrať. Takže rýchlo sme ich zobrali na palubu a okamžite vyštartovali.“
 

 
Talianska polícia však namiesto toho, aby trestne stíhala týchto mimovládkarov, ktorí na drzovku pašujú ľudí z blízkosti Afriky do Európy, začala tresne stíhať bývalého talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho za údajný únos migrantov, pretože odmietol pustiť mimovládkarske (pašerácke) lode do talianských prístavov.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Takto to funguje: Video zachytáva, ako pašeráci privezú migrantov na more a naložia ich do malej loďky. Následne ich mimovládkarske lode zvážajú do Európy zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější