Miera nezamestnanosti na Slovensku v januári stúpla
pravdive+seznam

Miera nezamestnanosti na Slovensku v januári stúpla

Bratislava 20. januára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku v januári tohto roka stúpla o 0,06 percentuálneho bodu na 4,98 %. Medziročne bola miera nezamestnanosti v minulom mesiaci nižšia o 0,28 percentuálneho bodu. V tlačovej správe o tom informovalo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Úrady práce evidovali na konci prvého mesiaca tohto roka 137 087 disponibilných uchádzačov o zamestnanie
Ilustračné foto
V porovnaní s decembrom minulého roka ide o nárast o 1 570 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, v januári klesol o 7 143 osôb.
Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, dosiahla minulý mesiac 6,13 %. Oproti koncu vlaňajška stúpla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne to bolo menej o 0,29 percentuálneho bodu. Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu predstavoval na konci januára tohto roka 168 757 osôb. Medzimesačne išlo o nárast o 3 302 osôb, v porovnaní s januárom minulého roka je to menej o 7 419 ľudí.
Najvyššiu mieru evidovanej nezamestnanosti zaznamenal v januári tohto roka Prešovský kraj (8,29 %). Mieru evidovanej nezamestnanosti nad slovenský priemer vykázal ešte Banskobystrický kraj s 6,67 % a Košický kraj s 7,67 %. Spomedzi okresov mal najvyššiu mieru nezamestnanosti v minulom mesiaci okres Kežmarok (15,43 %). Najnižšiu mieru evidovanej nezamestnanosti (1,92 %) dosiahol okres Nitra.
Ku koncu januára tohto roka evidovali úrady práce 90 894 voľných pracovných miest. Najviac voľných pracovných miest bolo v Bratislavskom kraji, a to 26 968 miest, najmenej voľných pracovných miest bolo v Košickom kraji , kde ich počet dosiahol 5 108.
 
Príspevok Miera nezamestnanosti na Slovensku v januári stúpla zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější