Miriam Lexman bude pôsobiť vo výboroch EP pre zamestnanosť, sociálne veci a zahraničnú politiku
pravdive+seznam

Miriam Lexman bude pôsobiť vo výboroch EP pre zamestnanosť, sociálne veci a zahraničnú politiku

Bratislava 20. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Europoslankyňa Miriam Lexmann (EPP/KDH) bude pôsobiť vo výboroch Európskeho parlamentu (EP) pre zamestnanosť a sociálne veci (EMPL), zahraničnú politiku (AFET) a ako náhradníčka v podvýbore pre bezpečnosť a obranu (SEDE). Agentúru SITA o tom informovala v tlačovej správe jej asistentka Monika Píšová
Na snímke v popredí Miriam Lexmann
Vo výboroch sa chce Lexmann zamerať na zlepšenie podmienok a politík týkajúcich sa sociálne či zdravotne znevýhodnených spoluobčanov, boja proti kybernetickým hrozbám a terorizmu či na adresné prepojenie celoeurópskej a domácej politiky.
„Je pre mňa ocenením i výzvou môcť byť nápomocná občanom Slovenska tam, kde má Európska únia potenciál priniesť viac dobra. Týka sa to najmä otázok zamestnanosti a všetkých aspektov sociálnej politiky, vrátane pracovných podmienok, sociálnej ochrany, odborného vzdelávania či voľného pohybu pracovníkov a dôchodcov,” uviedla Lexmann, ktorá sa chce v EP zvlášť zamerať aj na zlepšenie podmienok a politík týkajúcich sa sociálne či zdravotne znevýhodnených spoluobčanov. Podľa europoslankyne sú dôležitými aj otázky dynamiky pracovného trhu vzhľadom na digitalizáciu a umelú inteligenciu.
Na medzinárodnú politiku, ktorej sa Lexmann venuje dlhodobo, sa bude europoslankyňa sústrediť v rámci výboru AFET. Výbor odobruje zahraničnopolitické iniciatívy Európskej komisie (EK) a dotvára podobu zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ). Pôsobí v ňom spolu šesť slovenských europoslancov, Lexmann však ako prvá získala plnoprávne členstvo. „Okrem iného by som chcela prispieť k tomu, aby bola politika Európskej únie principiálnejšia vo vzťahu k tretím krajinám. Len to povedie k riešeniam bezpečnostných otázok, ako sú napríklad boj proti terorizmu, kybernetická bezpečnosť, otázky migrácie, prenasledovania ľudí pre vierovyznanie, vojnových konfliktov a ďalšie,” priblížila poslankyňa, ktorá je v EP od 1. februára.
Po prepočítaní výsledkov eurovolieb a po rozdelení všetkých mandátov sa určilo, ktorý zo 14 slovenských poslancov bude náhradníkom v prípade brexitu. Podľa novely zákona, ktorú predložila ministerka vnútra Denisa Saková, je to „zvolený kandidát tej politickej strany alebo koalície, ktorá vykázala najmenší zostatok delenia“. Rozdelenie mandátov na základe získaných hlasov sa uskutočňuje v dvoch kolách. Strana SaS získala po prepočte 1,99 mandátu. Do druhého mandátu jej chýbalo 0,01 mandátu, preto jej pridelili ešte jeden. KDH získalo 2,06 mandátu, v prvom kole teda dostalo dva mandáty. Podľa zákona 14. mandát dostane strana, ktorá mala tzv. najmenší zvyšok a ten malo KDH. Slovensko malo doteraz v EP 13 poslancov, no po odchode Spojeného kráľovstva z EÚ má o jedného viac. Novou europoslankyňou je od februára práve Miriam Lexmann (EPP/KDH).
 
Príspevok Miriam Lexman bude pôsobiť vo výboroch EP pre zamestnanosť, sociálne veci a zahraničnú politiku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější