Ministerstvo zahraničia Turecka priblížilo rokovanie s Ruskom a situáciu v Idlibe
pravdive+seznam

Ministerstvo zahraničia Turecka priblížilo rokovanie s Ruskom a situáciu v Idlibe

Ankara 20. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:Facebook)
 
Ruský prezident Vladimir Putin a jeho náprotivok Recep Tayyip Erdogan môžu prejednať vyostrenú situáciu v sýrskom Idlibe . V prenose televíznej stanice TRT o tom informoval turecký minister zahraničia Mevlut Cavusoglu
Na snímke Mevlüt Çavuşoğlu
Turecký minister Cavusoglu uviedol , že obe strany si vymenili svoje mapy a budú pokračovať v rokovaní .
„ Na rokovaniach s ruskou stranou sme stále nedosiahli ten bod , kde by sme chceli byť . Možno budú rokovať naši lídri . Rusi nám ukázali svoje mapy , my sme im ukázali svoje , kde sú vyznačené všetky naše pozorovacie stanovištia. Vymenili sme si názory , budeme pokračovať v rokovaní . Útoky sýrskeho režimu musia skončiť , “ uviedol turecký minister zahraničia .
Podľa tureckého ministra útok Damasku v Idlibe poškodzuje astanský proces sýrskej   regulácii .
„ Niektorí zahraniční kolegovia volajú a vyjadrujú podporu ( pozn. možnej operácii Turecka v Idlibe ) . Ale prečo to nerobia otvorene ? Je nutné zabrániť humanitárnej katastrofe v Idlibe . A naše kroky  mieria   práve na tento cieľ , “ dodal minister .
 
Rusko – turecké rokovania
Prvé kolo rokovaní Ruska a Turecka ohľadom Idlib u prebehlo minulý týždeň v Ankare , druhé kolo sa konalo v pondelok a utorok v Moskve .
V ruskej delegácii bol zvláštny zástupca prezidenta pre sýrsku reguláciu Alexander Lavrentjev , námestník ministra zahraničia Sergej Veršinin, a tiež zástupca ministerstva obrany . Tureckú delegáciu viedol námestník ministra zahraničia Sedat Önal.
 
Situácia v Idlibe
V súlade s dohodou dosiahnutou v máji 2017 počas rokovaní zástupcov Ruska , Iránu a Turecka v Astane (teraz Nur – Sultan ) v Sýrii vytvorili  štyri deeskalačné zóny .
Územie troch z nich sa v roku 2018 dostalo pod kontrolu Damasku . Štvrtá zóna , ktorá sa nachádza v provincii Idlib a častiach susedných provincií Latakia , Hamá a Aleppo , stále nepodlieha vláde republiky . Väčšiny územia sa zmocnili teroristi zo skupiny Džabhat an – Nusrat .
V septembri 2018 sa Rusko a Turecko v Soči dohodli na vytvorení demilitarizovanej zóny v Idlibe , kde je viac ako desiatka rôznych jednotiek .
26. januára sýrska armáda začala ofenzívu na západe Aleppa v súvislosti s každodenným teroristickým bombardovaním obytných oblastí mesta , v dôsledku čoho zahynuli desiatky obyvateľov.
Na pozadí eskalácie Ankara a jej partneri obviňujú Damask z útokov na humanitárne ciele a tureckých vojakov . Sýrska vláda opakovane uvádzala , že príčinou nestability v regióne sú aktivity teroristov .
 
Príspevok Ministerstvo zahraničia Turecka priblížilo rokovanie s Ruskom a situáciu v Idlibe zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější