Záchrannej zdravotnej službe môže hroziť personálny kolaps, tvrdí strana Za ľudí
pravdive+seznam

Záchrannej zdravotnej službe môže hroziť personálny kolaps, tvrdí strana Za ľudí

Bratislava 20. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)
 
Záchrannej zdravotnej službe môže hroziť akútny personálny kolaps. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to uviedla garantka strany Za ľudí pre zdravotníctvo Andrea Letanovská. Odvolala sa na slová prezidenta Asociácie záchrannej zdravotnej služby Mateja Poláka, ktorý tieto informácie zverejnil v Zdravotníckych novinách
Na snímke Andrea Letanovská (uprostred)
„Buď žiadny personálny kolaps nehrozí a je to len šírenie poplašnej správy, alebo kolaps naozaj hrozí a personál chýba. Žiadatelia teda vo výberovom konaní uvádzali nepravdivé skutočnosti, ktoré im posvätil Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou,“ konštatovala Letanovská.
Ako Letanovská dodala, ministerstvo zdravotníctva v decembri pripravilo novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá mala zaviesť tzv. bezpečnostný certifikát. Ten mal kontrolovať, či úspešní žiadatelia skutočne plnia svoje povinnosti. „Pán premiér Peter Pellegrini už tento materiál na vládu nedoniesol a nepredložil na rokovanie národnej rady, ktorá odvtedy rokuje už druhýkrát,“ dodala.
„Koho premiér kryje, ak neposunul ďalej zákon, ktorý mal kontrolovať dodržiavanie podmienok pri zachraňovaní životov? Na čej strane stojí?“ pýta sa Letanovská. Následne Pellegriniho vyzvala, aby začal bezodkladne konať. „Aby nariadil v záujme bezpečnosti občanov kontroly v záchranných službách a aby bezodkladne prijal takú legislatívu, ktorá ochráni záujmy občanov tejto krajiny, a nie záujmy podnikateľov a ich skupín,“ uzavrela.
 
Príspevok Záchrannej zdravotnej službe môže hroziť personálny kolaps, tvrdí strana Za ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější