VENEZUELA: Rusko bude nadále zemi podporovat, i přes americké sankce
pravdive+seznam

VENEZUELA: Rusko bude nadále zemi podporovat, i přes americké sankce

Nové americké sankce proti ruské ropné společnosti Rosneft Trading SA, které pokládá Rusko za nezákonné, nijak neovlivní dvoustranné vztahy Ruska a Venezuely, prohlásil novinářům mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
Nezákonné sankce
„Podobné restrikce, které považujeme za nezákonné z hlediska mezinárodního práva, nebudou moci nijak ovlivnit naše dvoustranné vztahy s Venezuelou, ty se naopak rozvíjejí a budou se rozvíjet i nadále,“ řekl Peskov, když odpovídal na otázku, jestli mohou americké sankce proti Rosneft Trading SA ovlivnit vztahy mezi Ruskem a Venezuelou.  „Co se týče společnosti samotné, ta už prohlásila, že hodlá prozkoumat možnost hájit vlastní zájmy u soudu a použít i jiné přístupné mechanismy, a proto se budou veškerá opatření podnikat v tomto duchu,“ dodal.  USA v úterý na seznam protivenezuelských sankcí zařadily švýcarskou společnost Rosneft Trading SA – divizi Rosněftu a předsedu správní rady Didiera Casimira. Casimiro je rovněž viceprezidentem Rosněftu pro zpracování, petrochemii, obchod a logistiku. USA tlačí na své spojence, mj. v Evropě, aby do 90 dnů přerušili vztahy s Rosneft Trading . Dříve USA obvinily Rosněfť a její dceřiné společnosti z dodávek venezuelské ropy na zahraniční trhy.
Reakce Číny
Čína je proti jednostranným sankcím a uplatnění exteritoriální jurisdikce, prohlásil ve středu v průběhu online briefingu oficiální mluvčí čínského Ministerstva zahraničí Keng Šuang, když komentoval sankce USA proti Rosneft Trading.  „Čína se vždy držela pozice, že mezistátní styky se mají zakládat na dodržování mezinárodního práva a základních norem mezinárodních vztahů. Jsme proti jakémukoli zasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí a také proti jednostranným sankcím a exteritoriální jurisdikci,“ prohlásil diplomat. Podle jeho slov „Čína vystupuje za urovnání rozporů cestou jednání v souladu s cíli a zásadami Charty OSN a základních norem mezinárodních vztahů“ a trvá na řešení venezuelského problému cestou dialogu a jednání.
Rudolf Hruboň
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější