Severne od Aleppa objavili podzemnú základňu teroristov
pravdive+seznam

Severne od Aleppa objavili podzemnú základňu teroristov

Damask 20. februára 2020 (HSP/ Sputnik /Foto:SITA/AP-Sergei Grits)
 


Severne od Aleppa, v oblasti nedávno oslobodenej od teroristov,  objavili  podzemné sklady a štáby príslušníkov Haját Tahrír aš-Šám, informuje o tom spravodajca Sputnika
Ilustračné foto
Celé podzemné mesto špeciálne vykopané v skale  objavili   v obci Andžár ( asi 20 km od Aleppa ) . Do podzemného štábu vedie veľký vchod , ktorým pokojne môže prejsť nákladné auto . Chodby   súdiac podľa všetkého vykopali   pomocou špeciálnej techniky pripomínajúcej štít pre razičské práce používaný pri výstavbe metra .
„ Nachádzame sa v jednom z centrálnych štábov frontu Haját Tahrír aš – Sam , z ktorého plánovali a koordinovali všetky operácie v tejto oblasti . Ako dlho to kopali , je ťažké povedať , ale zrejme 4-5 rokov . Plne sa tu zariadili , mali dokonca internet , dobré spojenie pomocou vysielačiek a s použitím satelitu . Nehovoriac o pohodlí : elektrina , vodovod , kanalizácia , “ vysvetlil novinárom plukovník sýrskej armády Rami Mauvas .


Vnútri sú celé ulice a uličky . Kasárne , sprchy , toalety . Múry  špeciálne spevnili   tehlami a niekde sú dokonca aj kachličky .
Ďalšia miestnosť je príznačná tým , že vodca Haját Tahrír aš – Sam Abu Mohammad al – Julani tu nakrúcal svoje prejavy . Tu mali tiež štáb teroristov , zostal tu veľký počet satelitných snímok terénu , vďaka ktorým ostreľovali susedné obce .
„ Koľko to má kilometrov , nie je zatiaľ jasné , nemerali sme to , ale je to obrovský podzemný priestor a niektoré galérie neboli dokončené . Predtým sme tiež videli niečo podobné , je to tradičný spôsob teroristov , aby boli neviditeľní a nezraniteľní . Zvláštnosť daného úkrytu je v tom , že tu mali štáb . Tu sa nachádzali ich velitelia , preto malo všetko zariadené najlepším spôsobom , “ dodal plukovník Mauvas .
Teroristi tu mali tiež muničný sklad , zostali tu granáty , rakety , náboje rôzneho kalibru . Súdiac podľa nápisov na debnách ide o zahraničnú výrobu .
Ako oznámil šéf ruského Strediska pre zmierenie znepriatelených strán , admirál Oleg Žuravlev , na území Idlibskej zóny zmiernenia napätia pokračujú aj naďalej porušenia zmiernenia zo strany nelegitímnych ozbrojených oddielov . Za uplynulých 24 hodín  registrovali   36 prípadov ostreľovania .
 
Príspevok Severne od Aleppa objavili podzemnú základňu teroristov zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější