VIDEO: Nový ombudsman se dnes ujal úřadu. Demonstranti blokovali úřad. Demokracie není totiž pro každého.
pravdive+seznam

VIDEO: Nový ombudsman se dnes ujal úřadu. Demonstranti blokovali úřad. Demokracie není totiž pro každého.

Stanislav Křeček převzal dnes, 20. 2. 2020 vedení úřadu ombudsmana – veřejného ochránce práv – od své předchůdkyně Anny Šabatové. Před vchodem do úřadu na něj čekali asi dvě desítky jeho odpůrců. “Bílej Křeček jede tmou”, „Křeček ombudsmanem, kozel zahradníkem.“ nebo „Ochránce ‚utlačované‘ většiny tady nechceme”. To bylo na transparentech skupinky aktivistů blokujících vchod do budovy.
Foto S. Křeček: David Sedlecký CC BY-SA , Odkaz Foto A. Šabatová: Michal Hrubý Photography
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Před jeho příjezdem se před sídlem veřejného ochránce práv sešly
Jakub Patočka, příznivec Pirátů, Zelených a odpůrce demokraticky zvoleného ochránce lidských práv.
asi dvě desítky lidí s transparenty “Bílej Křeček jede tmou”, „Křeček ombudsmanem, kozel zahradníkem.“ nebo „Ochránce ‚utlačované‘ většiny tady nechceme” a zcela zablokovali vchod do budovy. Vchod po několika výzvách nakonec musela uvolnit policie. Asi 7 lidí bylo zadrženo, včetně organizátora “protestu” , Jakuba Patočky.  Jakub Patočka je “novinář”, provozovatel webu Deník Referendum, příznivec Pirátů, Zelených a odpůrce demokraticky zvoleného ochránce lidských práv.
Printscreen facebook-majitel banneru se vyjadřuje
“Rád bych nastoupil do práce, ale nemohu,” říkal pan Křeček před obsazeným úřadem občanům, kteří ho vítali a gratulovali k nové funkci. Pro Českou televizi později uvedl, že radikálním zástupcům demokracie ustupovat nebude. Stanislav Křeček se dnes ujal funkce poté, co včera složil slib do rukou místopředsedy sněmovny Tomia Okamury. Nahradí stávající ochránkyni lidských práv Annu Šabatovou. Ta dnes po oficiálním předání funkce Stanislavu Křečkovi opouštěla úřad se slzami v očích.
Odpůrci nového ombudsmana, hlásající pravdu a lásku, nejen že mají problém s demokracií, ale zjevně také se zákonem. Jeden jejich transparent, konkrétně ten, na němž byl nápis  „Ochránce ‚utlačované‘ většiny tady nechceme” byl na reklamním banneru realitní společnosti REMAX. Majitel banneru rozhodně popřel, že by aktivistům předmět věnoval a konstatoval, že byl pravděpodobně ukraden. Což ovšem samotní aktivisté, kterým dokonce nevadí svévolně přecházet na červenou, popírají. Prý jej nalezli v popelnici. Vzhledem k jejich úctě k zákonu i demokracii lze o nálezu v popelnici pochybovat.
 


 
K novému ombudsmanovi se také nelichotivě vyjádřila řada “osobností”. Za všechny komediant Jan Hrušínský
82 letý dědeček Křeček naším ochráncem. Ono to sotva jde, ale ono to jde do kanceláře!  (Pro ty, co se teď pohoršují nad mojí neúctou ke stáří – ta věta je z dialogu Voskovce & Wericha, kteří si dělali srandu z nesoudných dědků, co za I. republiky zabírali místo mladým a viděli v sobě budoucnost národa.) Pan Křeček ale do úřadu moc chodit nebude. Nebojte se. Ten bude doma. Jako všichni, co dostali trafiku od pana prezidenta. Vzpomínáte na dědečka Čubu? Toho komouše ze Slušov ic? Taky dostal trafiku – a hned v Senátu. Za dva a půl roku Čuba nepřišel do práce ani jednou! Za sto tisíc měsíčně, nekupte to! Pan préza je boží! Tuhle v rozhlase se na to dědečka Křečka ptali. Že prý posledních šest let chodil do úřadu jen jednou nebo dvakrát za týden. A to jste měli vidět, jak ten tu mladou redaktorku sjel! Křeček prý nemá žádnou pracovní dobu! Ten je ochránce! Nemá ani žádné píchačky! Ať už si to uvědomí! Ten jí to, panečku, dal. Prý to jsou divné poměry ve veřejněprávním rozhlase, že se kladou otázky! Křeček by ji vyrazil jedna dvě. Ta si to za rámeček nedá.  Na obrázku dědeček Křeček skládá slib do rukou mladého ochránce práv prodavačů sushi. Takže, přátelé, jsme v dobrých rukou. Prezident a premiér zařídili v naší zemi skvělou ochranu lidských práv. A kdyby vám ani dědeček Křeček a dokonce ani Pitomio Sushimura nepomohli, nezoufejte. Je tu ještě vláda a paní komunistka Válková. A ta všem lidem pomůže určitě! Vždyť ta už dávno s prokurátorem Urválkem vypracovala manuál, jak lidi ochránit. Před kriminálními živly, chartisty, Havlem, Patočkou a jim podobnými. Moc děkujeme! A dědečkovi Křečkovi držíme palce, ať to tam všechno vyhází, přehází a spraví. A pak ať už ho nikdo neruší. Ať už je pak jen doma. Vždyť má na to věk
 

 
Hodnocení
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější