5 tipů, co dělat o víkendu?
pravdive+seznam

5 tipů, co dělat o víkendu?

Již od pondělí se mnozí lidé těší na víkend. Dlouhý pracovní týden si zkracují vymýšlením toho, co během víkendu podniknou. Možností se nabízí nepočítaně, v podstatě záleží jen na tom, na kterou konkrétní aktivitu má člověk náladu – zda na aktivní trávení volného času nebo spíš na odpočinek. Vybírat je možné i z následujících zajímavých tipů.
Na lyže…
Lyžování má po celém světě miliony fanoušků a mnozí z nich čekají na první záchvěv zimy, aby nazuli lyže a sundali je až počátkem jara. Sněhové podmínky v České republice v posledních letech sice lyžařům nepřejí, ale naštěstí je poměrně dostupná varianta lyžování v Alpách. Cesta z Prahy do některých alpských středisek trvá jen pár hodin a jedná se tak o perfektní variantu trávení víkendu, případně prodlouženého víkendu.
Pochopitelně se ale o víkendu dá věnovat jakémukoliv sportu, podle toho, jaké má člověk preference. Velice oblíbenou a na vybavení nenáročnou sportovní disciplínou je běh. Dá se provozovat třeba jen víkendově a v podstatě v průběhu celého roku.
Do přírody…
Není divu, že mnoho lidí z hektického pracovního týdne míří během víkendu do přírody. Ne nadarmo se říká, že je to balzám na nervy. A česká příroda toho nabízí skutečně hodně, jen je potřeba trošičku hledat. Mnoho cestovatelských tipů nabízí například portál www.webrangers.cz . Co třeba navštívit nejkrásnější jezera České republiky? Objevit Rešovské vodopády? Nebo pro odvážnější, co se vydat na české nejznámější ferraty?
Výlety po české krajině jsou ideálním víkendovou aktivitou. Prakticky do všech koutů Česka se dá pohodlně dostat autem během několika hodin.
Za poznáním…
Česká republika má za sebou neskutečně bohatou historii, která se zrcadlí v mnoha dochovaných historických objektech. Skutečně velké množství zachovaných hradů a zámků po celém území Čech, Moravy i Slezska láká každoročně miliony turistů. Hlavní sezona je samozřejmě během letních prázdnin, jejich návštěva může být ale zpestření víkendu během celého roku.
Kdo neholduje historii, ale přesto by se rád vzdělával, může navštívit v poslední době velice oblíbená vzdělávací centra v oblasti techniky. Technické muzeum v Praze je klasikou, ale také například IQ Landia v Liberci nebo Vodní dům v Hulicích ve Středočeském kraji potěší nejen zvídavé děti, ale i dospělé.
K odpočinku…
Aktivní trávení víkendů nemusí být pro každého. Někdy má člověk chuť jen tak lenošit nebo si zkrátka užívat toho, že nemusí do práce. Proležet celý víkend na gauči taky není špatné. A oblíbený film nebo seriál završí perfektní pohodu. Není přitom nutné čekat na to, až budou oblíbený „biják“ dávat v televizi. Filmy a seriály lze bez problémů sledovat online. Například portál Bombuj.tv nabízí poměrně širokou nabídku českých i zahraničních snímků.
Přátelé nebo samota?
Před víkendem se může stát, že člověk stojí před rozhodnutím, zda ho strávit se svými nejbližšími či naopak být raději o samotě. I když se to nezdá, i druhá varianta vůbec nemusí být nuda! Někdy není nic lepšího než se začíst začátkem víkendu do knihy a s nedělním večerem ji zaklapnout přečtenou. A koho nebaví knihy, ale má rád mluvené slovo, může si stáhnout audioknihy zdarma a celý víkend se nechat unášet mnoha zajímavými příběhy. 
(PR)
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější