Slovenská bandy-hokejová reprezentácia je skompletizovaná a onedlho odcestuje na majstrovstva sveta v ruskom Irkutsku
pravdive+seznam

Slovenská bandy-hokejová reprezentácia je skompletizovaná a onedlho odcestuje na majstrovstva sveta v ruskom Irkutsku

Trenčín 21. februára 2020 (HSP/Foto: SAB)
 
Onedlho početná skupina Slovákov odcestuje do Ruska, bude môcť obdivovať krásu sibírskej prírody a vidieť najväčšie jazero na svete – Bajkal: slovenská bandy-hokejová reprezentácia je skompletizovaná a o týždeň odcestuje na majstrovstva sveta v ruskom Irkutsku, ktorý je od vyše spomínaného Bajkalu, podľa ruských predstáv, vzdialený „iba kúsok“… Slovenskí hokejisti pocestujú na svoje tretie majstrovstva sveta

V Irkutsku v dňoch 1. – 6. marca sa uskutočnia, takpovediac, 40. – „jubilejné“ majstrovstva sveta v bandy hokeji kategórie A a 15. majstrovstva sveta kategórie B, ktorej účastníkom je aj slovenská reprezentácia. Naši hokejisti sa zúčastnia na svojich tretích majstrovstvách sveta v bandy hokeji. V roku 2018 v kategórii B obsadili 7. miesto a vlani 8. miesto.
V kategórii A sa predstaví 8 mužstiev: Rusko, Švédsko, Fínsko, Nórsko, Kazachstan, Nemecko, USA a Estónsko. V kategórii B po odhlásení sa reprezentácie Číny kvôli preventívnym opatreniam proti koronavírusu zostalo 11 mužstiev: Holandsko, Veľká Británia, Maďarsko, Japonsko, Lotyšsko, Mongolsko, Česko, Slovensko, Ukrajina, Švajčiarsko a Somálsko. Z technických dôvodov do Irkutsku neprídu tradiční účastníci šampionátov – Bielorusko a Kanada.

Kategória B je rozdelená do dvoch skupín. Slovenská reprezentácia je zaradená do 6 člennej skupiny B spolu s Veľkou Britániou, Japonskom, Lotyšskom, Mongolskom a Somálskom. Najprv sa uskutočnia jednokolové turnaje v skupinách systémom „každý s každým“, potom po 4 najlepšie tímy sa zúčastnia na zápasoch play off. Víťaz kategórie B postúpi do kategórie A a posledné mužstvo kategórie A zostúpi do kategórie B. Slovenskí hokejisti zatiaľ ešte nemajú ambície vyhrať kategóriu B, ale budú bojovať o čo najlepšie umiestnenie.

Predseda Slovenskej asociácie bandy Lukáš Vepy pre našich čitateľov predstavil členov slovenskej bandy reprezentácie.
Richard Čaládi – 33-ročný bývalý hokejový brankár Nitry, kde si prešiel všetkými kategóriami. Na záver hokejovej kariéry chytal vo Francúzsku. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.
Michal Knopp – iba 16-ročný hokejový brankár, ktorý pôsobí vo švédskom dorasteneckom klube Jarna SK. V letnom období chytá v rink bandy lige /bandy na hokejovom ihrisku/ za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice. Bude to tiež jeho premiéra na MS.
Marián Korpáš – 34-ročný odchovanec hokeja v Nitre, bývalý slovenský reprezentant v hokeji v kategóriách U16-18. Budú to jeho tretie MS v rade. Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.
Miroslav Krídl – odchovanec hokeja v Skalici. Budú to jeho tretie MS v rade. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL
Stanislav Opavský – 30-ročný odchovanec hokeja v Skalici. Budú to jeho druhé MS v rade. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.
Peter Beneš – 30-ročný bývalý odchovanec hokeja v Bratislave, kde hral za Ružinov aj Slovan. Túto sezónu pôsobil ako historicky prvý hráč vo švédskom bandy klube Vastanfors IF BK. V lete hrá RBL za tím ŠK NASE Trenčianske Teplice. Budú to jeho tretie MS v rade. Je kapitánom národného tímu.
Gabriel Krýdl –  21-ročný odchovanec hokeja v Skalici, kde hral do juniorského veku. Budú to jeho druhé MS v rade. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.
Andrej Volko – iba 16-ročný hráč, momentálne pôsobí v hokejom tíme AIK Harnosand vo Švédsku. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL
Oliver Šanko – 21-ročný odchovanec hokeja v Trnave. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK NASE Trenčianske Teplice v RBL.
Martin Grell – 21-ročný odchovanec hokeja v Trnave, kde momentálne hrá 1. hokejovú ligu. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.
Nikolas Kovalovský – 26-ročný odchovanec hokeja v Trnave. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL.
Branislav Volko – 19-ročný odchovanec hokeja v Martine. Budú to jeho tretie MS v rade. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.
Kristián Lukšo – 19-ročný odchovanec hokeja v Trenčíne. Budú to jeho druhé MS. Je hráčom ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.
Peter Janáč – 27-ročný odchovanec hokeja v Skalici. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom ŠK Bandy Hokej Skalica v RBL
Damián Iglovský – 20.ročný odchovanec hokeja v Trnave. Bude to jeho premiéra na MS. Je hráčom  ŠK Rytieri Bandy Senica v RBL.

Mladý slovenský tím sa pokúsi dosiahnuť lepšie umiestnenie, ako na predošlých dvoch majstrovstvách sveta.
Eugen Rusnák
 
Príspevok Slovenská bandy-hokejová reprezentácia je skompletizovaná a onedlho odcestuje na majstrovstva sveta v ruskom Irkutsku zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!Dnes nejprohlíženější