Po zverejnených videách sa z Kisku stala toxická osoba. Pokrytecká opozícia ho však obhajuje. Bude aj v novej vláde pokračovať politika „našich ľudí“?
pravdive+seznam

Po zverejnených videách sa z Kisku stala toxická osoba. Pokrytecká opozícia ho však obhajuje. Bude aj v novej vláde pokračovať politika „našich ľudí“?

Bratislava 21. februára 2020 (HSP/Foto:SITA-Ľudovít Vaniher)
 
Na exprezidenta a predsedu strany Za ľudí Andreja Kisku boli zverejnené už 2 kompromitujúce videá o jeho kšeftoch s pozemkami pod Tatrami. Anonym sľubuje aj tretie, ktoré má byť ešte väčšia „bomba.“ Už z týchto dvoch je však zrejmé , že Kiska má veľký problém
Na snímke Andrej Kiska
Ostatné opozičné strany sa však tvária ako „mŕtvy chrobák“ a k situácii sa buď nevyjadrujú, obhajujú ho, alebo len jemne “hryzkajú”. Budú takto kryť svojho koaličného partnera aj keď sa im podarí vytvoriť novú vládu?
V prvom kompromitujúcom videu sa „biely kôň “ Michal Šuliga zhovára s bývalým mafiánom Milanom Reichelom o tom ako Kiska údajne vedel o tom, že pozemky pod Tatrami, ktoré kupoval sú kradnuté a vraj vedel aj o tom, že niektoré pozemky kupuje od mafiánov.
Rozhovor s bývalým mafiánom Reichelom o Kiskovej kauze si môžete prečítať tu

Kiska však v reakcii tvrdil, že vo videu vystupujú „zlí herci“ a nič z toho čo hovoria nie je pravda. Ešte horší herec sa ale objavil v ďalšom zverejnenom videu a je ním samotný Andrej Kiska.
Video zachytáva rozhovor v kaviarni medzi spomínaným Šuligom a Kiskom. Exprezident sa bráni, že väčšinou vo videu nič nehovorí a len počúva Šuligu.
Lenže práve to je najväčší problém. Kiskov kamarát (zrejme už bývalý) Šuliga sa s Kiskom rozpráva o pozemkových kauzách a ukazuje mu zmluvy, na  ktorých je potrebné zmeniť dátumy, aby sa neprišlo na podvody.
Kiska však nijako voči tomu neprotestuje, nehovorí nič, keďže je zrejmé, že je v tom až po uši a je s tým potrebné niečo urobiť.
Šuliga hovorí tiež o známom prípade zubára Franca , s ktorým sa Kiska súdil a prehral spor. Hovorí, že ten pozemok bol ukradnutý, no s Kiskom to tiež ani nehne a pôsobí akoby o tom vedel. Pričom pred súdom hovoril, že o žiadnom ukradnutom pozemku nevedel.
Čerešnička na torte a hlavný usvedčujúci dôkaz proti Kiskovi je situácia, keď Šuliga hovoril Kiskovi o tom, že je potrebné poslať 2000 eur na účet Júliusovi Sirotskému, ktorý je zrejme biely kôň a predal Kiskovi spomínaný pozemok zubára Franca.
Kiska totiž kúpil od neho tento vydržaný pozemok za 1800 eur a keď prehral súd a pozemok bol vrátený pánovi Francovi, Kiska v snahe, aby to nepôsobilo, že bol v tomto podvode zapojený vyhlásil, že bude od Sirotského pýtať tieto peniaze naspäť.
Šuliga preto hovoril Kiskovi, že musí poslať Sirotskému 2000 eur, aby on následne vrátil tieto peniaze Kiskovi, aby to vyzeralo pred verejnosťou, že je všetko v poriadku a Kiska do toho nebol nijako namočený.
„Potom jak Julovi (Sirotskému, pozn.red.) tých 2000 posunieš? Zavoláš? Niekto donesie?,“ spýtal sa Šuliga, na čo mu Kiska odpovedal: „Nejak domyslite, však to je malá suma, to vymyslíme … “

Z niekdajšieho najpopulárnejšieho prezidenta sa tak stal toxický politik a každý kto s ním pôjde do vlády sa vystavuje zdiskreditovaniu v očiach verejnosti.
Ako však reagujú členovia strany Za ľudí a opoziční politici na zverejnené videá, ktoré absolútne diskreditujú Kisku?
Kiskova dvojka Veronika Remišovám ktorá sa pasuje do role veľkej bojovníčky proti korupcii dokonca svojho predsedu obhajuje a tvrdí, že na stranu Za ľudí útočia preto, lebo sa ich boja: „Výsledky pre ľudí môže zabezpečiť len stabilná vláda, kde partneri budú vedieť konštruktívne komunikovať. Strana Za ľudí nevyvoláva nezmyselné spory a konflikty. Sme tmelom, ktorý dokáže spojiť všetkých partnerov,“ píše Remišová a vinu hádže na SMER:
„Smer urobí všetko pre to, aby sa udržal pri moci. Ale my vytrváme, aby sme zo Slovenska spravili jednu z najúspešnejších krajín v Európe.“
Podobne to vidí aj poslanec za opozičnú SaS Karol Galek, ktorý označil zverejnenie videí za špinavú kampaň, dodal, že posudzovať video by mali iní a nie politici.
Predseda mimoparlamentného KDH Alojz Hlina si podľa svojich slov potrebuje k zverejneným videám urobiť svoj vlastný názor a „dopočuť“ vysvetlenie.
„Nový politik“ Miroslav Beblavý z dvojkoalície PS/Spolu novinárom povedal, že video ešte nevidel, Kiska mu dal vysvetlenie. „Stojí to všetko na tom, či je video pravdivé alebo účelovo zostrihané, v tejto chvíli nemám dôvod spochybňovať to, čo povedal pán Kiska,“ dodal.
Zareagoval aj líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý sa však tentokrát vykrúca. Matovič tvrdí, že zverejnené video nevidel. To, čo však o videu zachytil v médiách, považuje za vážnu vec. „Ak by bol náznak pochybnosti, že to nebolo tak, ako doteraz Andrej Kiska hovoril, bol by to vážny problém,“ odpovedal na otázku k povolebnej spolupráci s Kiskom. Dodal však, že sa spolupracuje s politickou stranou a nie iba s konkrétnym človekom.
Na týchto reakciách vidíme alibizmus opozície. Ak sa totiž jedná o vládnych politikov neváhajú a okamžite zvolávajú tlačovky a niekedy až prehnane vyvolávajú hystériu ohľadom rôznych káuz. Ak sa však jedná o človeka z ich tábora tak sa správajú úplne inak.
Napriek tomu, že určite sú radi, že vyplávali na povrch kompromitujúce videá na Kisku, pretože nejaké to percento od Kiskostrany môže pristáť aj u nich, navonok to nemôžu dať najavo, keďže si uvedomujú, že Kisku budú zrejme potrebovať na vyskladanie novej vlády. Preto pokrytecky mlčia.
Ukazuje sa teda, že politika „našich ľudí“ bude zrejme pokračovať aj v novej vláde. Na udržanie zlepenca si totiž nebudú môcť dovoliť kritizovať vlastných koaličných partnerov. Dnešný opozičníci si spočítali, že bez Kisku nebudú vedieť vládu zostaviť a jej zostavenie jednoducho postavili nad spravodlivosť, nad ich heslá, lebo o zásady zjavne nejde o boji proti zlodejom.
Rovnako sa správajú mainstreamové médiá, tí takzvaní ochráncovia demokracie a bojovníci proti rozkrádaniu. Zatiaľ čo z nahrávky na ktorej je údajne hlas Roberta Fica, kde vymyslel peniaze vlastnou hlavou, urobili doslova legendu, video na ktorom je úplne zreteľne bývalý prezident, ktorého toto usvedčuje z nekalej činnosti, mnohé ani nezverejnili, nieto aby kládli nepríjemné otázky.
Potencionálny premiér Igor Matovič to teda bude mať veľmi ťažké. Na jednej strane sa pasuje do role najväčšieho bojovníka proti korupcii, zlodejinám a podvodom, na druhej strane zrejme plánuje vytvoriť vládu s toxickými osobami alá Kiska.
Zdá sa teda, že s voľbou štandardnej opozície žiadna zmena a už vôbec nie zmena k lepšiemu nepríde. Súčasné opozičné strany sa správajú oportunisticky a robia presne to, čo kritizujú na súčasných vládnych stranách. Chránia „svojich ľudí.“
Samuel Gdovin
 
Príspevok Po zverejnených videách sa z Kisku stala toxická osoba. Pokrytecká opozícia ho však obhajuje. Bude aj v novej vláde pokračovať politika „našich ľudí“? zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Práce z domu

Vyplníte pro nás dotazník a peníze jsou Vaše!

Peníze na ruku

Nevěříte? Za vyplnění dotazníku z domova Vám zaplatíme!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější