Slovenskí a ukrajinskí podnikatelia nadväzujú kontakty v stavebnom sektore
pravdive+seznam

Slovenskí a ukrajinskí podnikatelia nadväzujú kontakty v stavebnom sektore

Bratislava 21. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Herwig Prammer)
 
Slovenskí a ukrajinskí podnikatelia nadväzujú kontakty v oblasti stavebníctva, stavebných materiálov a technológií. Na dvojstrannom stretnutí zástupcov približne 70 firiem z oboch krajín v Senci, ktoré sa začalo vo štvrtok a potrvá do piatka, predstavuje Ukrajina možnosti nákupu materiálov, surovín, oceľových konštrukčných celkov, ako aj spoluprácu pri subdodávkach a výmene pracovnej sily. Otvorené sú možnosti investícií zo Slovenska na Ukrajinu a opačne
Ilustračné foto
„Ukrajinsko-slovenské stavebné fórum sa koná prvýkrát v posledných rokoch a bude začiatkom dlhodobej spolupráce medzi našimi krajinami,“ informovalo agentúru SITA Veľvyslanectvo Ukrajiny v SR. Prehĺbenie dvojstranných vzťahov medzi oboma krajinami, regiónmi a podnikmi podľa ambasády vytvorí ďalšie stimuly a príležitosti pre rast ich ekonomík. „Hlavným problémom obchodnej a hospodárskej spolupráce medzi našimi krajinami je v posledných šiestich rokoch absencia zasadnutia zmiešanej ukrajinsko-slovenskej medzivládnej komisie pre hospodársku, priemyselnú, vedeckú a technickú spoluprácu,“ upozornilo ukrajinské veľvyslanectvo s tým, že posledné zasadnutie komisie bolo v septembri 2013. Stretnutie slovenských a ukrajinských firiem organizujú Veľvyslanectvo Ukrajiny a spoločnosť IMBIZ Group Slovakia v spolupráci so Žilinskou regionálnou komorou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory.
Objem obchodnej a hospodárskej spolupráce medzi Ukrajinou a Slovenskom sa napriek globálnej tendencii spomaľovania hospodárskeho rastu udržal zhruba na úrovni predchádzajúcich rokov. Celkový obrat obchodu s tovarmi a službami medzi oboma krajinami podľa údajov ukrajinskej ambasády za deväť mesiacov roku 2019 dosiahol 1,129 mld. USD. Medziročne to znamenalo pokles o vyše 26 mil. eur, resp. o 2,35 %. Spoločný obchodný obrat za celý minulý rok by mal podľa predpokladov dosiahnuť 1,5 mld. USD. Vzájomný obchod s tovarmi za trištvrte roka 2019 predstavoval 1,029 mld. USD, čo bolo menej o 8,2 mil. USD alebo o 0,8 %. Ukrajina mala v obchode s tovarmi kladnú bilanciu vo výške 129,7 mil. USD. Objem obchodu so službami medzi Ukrajinou a SR za deväť mesiacov vlaňajška predstavoval 99,6 mil. eur a medziročne bol nižší o 17,8 mil. USD, resp. o 15,2 %. SR mala v tomto prípade pozitívnu bilanciu vo výške 25,2 mil. USD.
 
Príspevok Slovenskí a ukrajinskí podnikatelia nadväzujú kontakty v stavebnom sektore zobrazený najskôr Hlavné správy .
Jak poznat nevěru?

Máte podezření, že vás váš protějšek podvádí?

Rychlá půjčka ihned

Není nic jednoduššího než si vybrat rychlou půjčku na www.finmoney.cz.

Špionážní technika

Jak zjistit pravdu? Pomocí profesionálních pomocníků.

Jirkovo rychlé půjčky

Srovnejte si online půjčky z pohodlí vašeho domova. 100% přes Internet

Slevové kupóny

Ušetřete nemalé peníze na online nákupech. Slevové kupóny do e-shopů.

Půjčka do výplaty online

Výhodná nabídky půjčky do výplaty až 30 000 Kč. Vyřízení online.

Účetní program AdmWin

Nabídky, zakázky, objednávky, sklady, faktury, dod.listy, účtenky EET

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Dnes nejprohlíženější